Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Весільні традиції

Коровай, зерно, цукерки

Весільні традиції йдуть з давніх століть. Найбільш поширений звичай-це зустріч гостей хлібом і сіллю. Даний звичай увійшов і у весільні обряди, тільки частують не гостей, а молодят. Після вінчання відправляються до будинку нареченого, куди має увійти молода дружина. Свекруха обводить молодят навколо хлібної діжі, яка застелена рушником, на ній лежить хліб з сіллю.

В даний час батьки зустрічають молодих біля порогу з побажаннями. Свекруха подає хліб і сіль на підносі, який покритий ошатним рушником і пропонує молодятам спробувати «хліба світу і солі землі». Після цього теща благословляє молодих іконою (можна з цією метою застосувати образ Миколи Чудотворця, образ Богородиці, або якогось іншого вашого покровителя). Тесть в цей час тримає тацю з келихами, а свекор, може вручає молодій дружині грамоту про те, що вона прийнята в їх сім'ю.Далі молоді повинні відкусити від одного короваю, щоб була завжди у них в сім'ї любов. А коли вони входять в будинок, їх обсипають дощем із зерна та хмелю, щоб жили вони довго і багато. Витоки даної прикмети лежать у віруваннях російського народу, адже дощ сам по собі несе життя і достаток.

Сучасний варіант «дощу» може складатися з:

- Рису, гречки, щоб у сім'ї було багато дітей, як у колоску зерен);

- Дрібних цукерок, щоб життя було солодким;

- Монеток, щоб був достаток;

- Пелюсток і конфетті, щоб життя була красивою.

Навіщо б'ють посуд?

На другий день в російських селах починали бити горщики. Розбився горщик вважався доказом цнотливості нареченої, а якщо горщик залишався цілим, то бідній дівчині доводилося погано, оскільки переконати оточуючих у тому, що вона чесна, вкрай складно. Крім того вважалося, що чим більше осколків, тим більше буде щастя. У наш час битий посуд обіцяє щастя і показує гостям наскільки хороша господиня дружина. Незважаючи на всі перепони, які створюють гості, дружина повинна все акуратно замести.

Старе, нове, у борг, блакитного кольору

Для того, щоб шлюб був вдалим, наречена повинна надіти на себе, щось старе, нове, блакитне і узяте у борг, так радить старовинна англійська прикмета. 

Під старим, мається на увазі сімейна коштовність, вона символізує мир і мудрість. Нове символізує удачу в новому житті. Взяти в борг потрібно щось у заміжньої жінки, яка щаслива в шлюбі, при цьому з даної штучкою передавалося благословення на добре життя. Синє є символом любові і вірності.

Весільний букет

Цей обряд не відноситься до російської традиції, так як прийшов із Заходу і лише в останні десять років став популярним. Зараз він є найбільш важливим елементом весілля. Наречена повинна кинути букет незаміжнім подругам, та, яка його спіймає вийде заміж швидше за інших.

Кидання підв'язки

Вельми складно сказати, коли з'явилися підв'язка і традиція кидати її під час весільного торжества неодруженим гостям. Перші згадки про це можна знайти у французьких рукописах чотирнадцятого століття.

Традиція кидати підв'язку нареченої з'явилася завдяки популярній прикметою, яка побутувала в Європі: люди вважали, що частка одягу нареченої або нареченого принесе в дім удачу і любов.

У більшості випадків, підв'язку носять над коліном правої ноги.

Перша підв'язка називається "щаслива", її чоловік кидає неодруженим друзям, як наречена кидає букет незаміжнім подругам. Найчастіше це відбувається у фіналі банкету, після того, як розрізаний торт і перед від'їздом щасливих молодят. На Заході даний момент не менш важливий, ніж перший танець подружжя.

Сім мостів

Молодята перед початком спільного життя, за давньою традицією, мають подолати сім мостів. У разі, якщо немає можливості, тобто в місті немає семи мостів, то можна організувати штучні перепони перед входом в кафе або будинок. Приміром, гості тримають сім різнокольорових стрічок на різній висоті. Чоловік повинен взяти дружину на руки і подолати кожне перешкоду, обов'язково побажавши, щоб це було останнє і найбільш серйозне випробування в їхньому сімейному житті. Найчастіше, гості опускають стрічки до землі, тому наречений з легкістю їх переступає.

Додати коментар


Захисний код
Оновити