Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Шлюбний договір - чи є сенс?

У більшості випадків, молоді пари захоплено готуються до такої важливої події у своєму житті, як весілля. Природно, всі вони впевнені в тому, що проживуть разом дуже довго і щасливо. Але ті, хто одружуються не вперше і вже пройшли процедуру під назвою розлучення, незважаючи на нову любов тепер сприймають сімейні відносини не так наївно, як це було в перший раз. Таким людям укладення шлюбного контракту вже не здається чимось, що порочить відносини і щирість почуттів. 

Сьогодні майже кожна людина знає про те, що являє собою шлюбний контракт. Але проте не зайвим буде нагадати про те, що він собою представляє.По-перше шлюбний контракт є письмовою угодою між майбутнім подружжям, його обов'язково повинен запевнити нотаріус. В основному, шлюбний контракт стосується майнових сторін сімейного життя.

Незважаючи на те, що сучасне законодавство передбачає можливість укладення подібної угоди, більшість людей чомусь дуже насторожено ставиться до контракту. Але на Заході такі документи давно стали нормою життя, незалежно від того багатий чи бідний чоловік. Але у нас, на жаль, шлюбний договір вважається образою почуттів, а так само проявом недовіри один до одного.

Що слід знати про укладення шлюбного договору?

У країнах Європи, в шлюбний договір можна включити абсолютно будь-який пункт, наприклад, вигул собаки або частота занять сексом. Особливості законодавства (Росії та України) такі, що даний документ може регулювати виключно майнові відносини в парі.

При бажанні ви можете вибирати абсолютно будь-яку форму володіння майном. Наприклад, визначити, які саме речі є вашою особистою, а які спільної або частковою власністю.

Слід додати пару слів про особистої власності. Дорогі прикраси та будь коштовності, у відповідності з діючими законами, юридично належать дарувальнику. З цієї причини розумно буде відзначити в договорі, що коштовності є особистою власністю саме того, кому вони були подаровані.

Шлюбний договір не повинен ставити будь-кого з подружжя у «несприятливий матеріальне становище». За відсутності договору, у разі розлучення, суд ділить всі спільно нажите за рівне. Однак, якщо в шлюбному договорі сторони самі бажають визначити, в якому співвідношенні їм доведеться ділитися, то суд все одно буде враховувати ще й інші фактори перед винесенням свого рішення. Наприклад, якщо комусь із подружжя ніде жити, то другий повинен виплатити йому компенсацію, розмір якої є достатнім для придбання житла. 

Всі хто проживає в цивільному шлюбі, теж можуть за законом захистити свої майнові права. Подібні пари можуть укласти Договір про спільну діяльність, цей документ є аналогом шлюбного договору.

Укласти договір можуть не тільки ті, хто планує узаконити стосунки, але і всі ті, хто вже перебуває у шлюбі. А ще, за наявності бажання, можна протягом спільного життя вносити будь-які зміни в даний документ, якщо вони стосуються майнових та інших фінансових питань.

У випадку, якщо ви бажаєте більш детально дізнатися про шлюбному договорі, то почитайте Сімейний кодекс. Звикайте до подібного «чтива», так як дуже важливо знати всі свої права, щоб у разі необхідності захистити їх.

Природно, хочеться вірити в те, що ті, хто зараз укладає шлюбний контракт жили душа в душу і ніколи не згадували про існування цього документа. Але в житті все трапляється, тому якщо виявиться, що почуття згасли і розлучення не запобігти, то контракт буде гарантією того, що жодна зі сторін не буде ущербною. Цілком можливо, що вам вдасться розлучитися, зберігши при цьому хороші відносини.

Вирішувати тільки вам, але в кожному разі, не зайвим буде подружжю дану тему обговорити. Адже не можна застрахувати любов і це факт. Але зате можна захистити себе і свого, на даний момент, коханої людини від маси неприємних наслідків. Швидше за все, про це потрібно пам'ятати всім закоханим, щоб дбайливіше ставитися один до одного.

Додати коментар


Захисний код
Оновити