Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Домашня освіта плюси і мінуси

Домашня освіта, плюси і мінуси - це тема безлічі дискусій як серед фахівців, так і серед звичайних громадян. Закони більшості країн світу не перешкоджають отриманню дитиною освіти поза стінами навчального закладу. Говорячи простою мовою, дитина може вчитися вдома як з самого першого класу, так і в більш старшому віці. По ряду причин міністерство освіти не особливо шанує випадки домашнього навчання. Крім дурних забобонів і закостенілості мислення, можна знайти ряд причин, які зажадають нашого обговорення.

 

Почнемо з того, що далеко не у всіх школах готові працювати з дітьми-заочниками. Вам буде потрібно знайти саме таку школу,далі домовитися з викладачами про те, щоб вони надавали вам методичний матеріал, підручники і т.д. Яке б не було навчання, в один прекрасний день настає момент перевірки знань, тому ваш малюк все одно повинен буде з'явитися в школі для складання іспитів або написання контрольних робіт. Якщо така можливість відсутня,то іспити та інші обов'язкові контрольні зрізи він може здавати будинки. У цьому випадку до дитини приходить викладач і спільно з батьками організовує процес здачі. Якщо все успішно, то малюк переходить у наступний клас чи отримує в кінці-кінців свідоцтво про закінчення школи (іншого навчального закладу).На словах все просто чудово, однак у домашньої освіти є не тільки явні плюси, а й явні мінуси. Проведемо неупереджений аналіз того й іншого. Почнемо з плюсів.

1. Більшість батьків завжди скаржаться, що вчитель не може приділяти уваги всім учням у класі, так як їх занадто багато.У навчанні на дому така проблема не існує в принципі. У класі всього один учень - ваша дитина, і увага приділяється тільки йому. Така постановка питання дає цілий ряд переваг:

- Ви можете дитині дати урок стільки разів, скільки необхідно до повного запам'ятовування;

- Ви можете з легкістю вивчити за урок 2-3 теми замість однієї,якщо дитина швидко засвоює матеріал;

- Вам досить легко сформувати правильну подачу матеріалу, адже не секрет, що діти по-різному сприймають процес навчання. В даному випадку, підібравши індивідуальний підхід, можна розраховувати на максимальну ефективність навчального процесу;

- Знаючи внутрішній світ вашої дитини,ви зможете запропонувати йому саме ті факультативні заняття, які йому цікаві. Йому не доведеться зіткнутися зі стереотипним вибором - кухлів макраме або народні танці.

2. Чесно кажучи, в шкільній програмі є досить багато загальних питань, на яких дитині не слід занадто загострювати увагу.Батьки мають право трохи коригувати шкільну програму в рамках необхідних знань. Мова йде про те, що за наявності глобальної мети (наприклад, стати великим фізиком, математиком або спортсменом) можна виділити пріоритети в навчанні і приділяти їм більше уваги, ніж іншим предметам. Тим, хто заздалегідь готовий сперечатися з цього питання,радимо згадати спецшколи та інтернати різної спрямованості.

3. Індивідуальне навчання дозволяє уникнути виконання деяких загальних правил, які обов'язкові в стандартній школі. Наприклад, у дитини внаслідок психологічної травми розвинулося неприйняття дзвінка. У школі це було б великою проблемою,а ось в домашніх умовах цього можна з легкістю уникнути.

Безумовно, мова не йде про морально-етичних нормах виховання дитини, які повинні бути обов'язкові для всіх без винятку, в тому числі і для дітей з фізичними розладами.

4. Не секрет, що люди діляться на «жайворонків» та «сов»,внаслідок чого їх біоритми набувають максимальну активність в різний час доби. Домашнє навчання дозволить вам вибрати такий графік навчання, який не буде знущатися над дитиною. До речі, дуже багато батьків скаржаться, що діти їх дуже важко встають в школу, фактично сплять на першому уроці і отримують через це погані оцінки.

5.Якщо у дитини є проблеми зі здоров'ям або зовнішні вади, то домашнє навчання убезпечить його від насмішок однолітків, адже діти - це дуже жорстокі істоти, які не знають ціну своїм словам і не уявляють, що слово може дуже сильно поранити.

6. Спільне навчання з батьками дасть вашому чаду додаткове почуття спорідненості з сім'єю.Важко припустити наявність серйозних конфліктів поколінь, коли діти і батьки виконують постійно одну спільну справу.

Продовжуємо розглядати домашню освіту, плюси і мінуси. Тепер черга мінусів.

1. Домашнє навчання потребують від батьків або повної компетентності у всіх предметах, або запрошення вчителів на будинок.У даній ситуації другий варіант краще, так як по-справжньому ерудованих дорослих зустрічається досить мало. До того ж бажано знання основ психології для правильного викладання.

2. Перша проблема автоматично породжує другу. Якщо в початковій школі вам ще вистачить запасу знань,то подальше навчання зажадає від вас самовдосконалення. А це додаткове значний час і зусилля. До того ж не варто забувати, що при наявності дитини постійно вдома йому все одно доводиться приділяти додаткову увагу. Все це дуже важко і фізично, і морально. До речі, далеко не всі діти готові бачити перед собою одні й ті ж особи 24 години на добу.

3. З питанням компетенції батьків-викладачів пов'язане і питання адекватності вимог до навчального процесу. Зазвичай батьки або занадто мало вимагають, або сильно завищують планку. І те, і інше може негативно позначитися на кінцевому результаті навчання.

4.Зазвичай якісне домашню освіту виходить набагато дорожче шкільного. Не все можна замінити Інтернетом, тому закупівля різних методичних посібників та довідкових матеріалів вам забезпечена.

Тепер дві самі основні проблеми домашнього навчання:

1. Займаючись з дитиною індивідуально, ви підлаштовуєте процес тільки під його персону.Це може привчити його до думки, що все навколо надалі повинні підлаштовуватися під його бажання і можливості. З великою часткою ймовірності ви можете виростити просто егоїста і нарциса.

2. Захищаючи дитину від загальноосвітньої школи, ви не даєте можливість йому обертатися в соціумі. Ми не приховуємо, що діти в загальній масі далекі від ідеалу,однак це - дійсність, з якою дитині доведеться зіткнутися рано чи пізно. Саме в садку і школі дитина починає вчитися будувати спілкування з однолітками, вирішувати виникаючі проблеми, залагоджувати конфлікти. Захищати його від дійсності нашого світу все життя не вийти. Згадайте,що звірі із зоопарку рідко приживаються в дикій природі, так як звикли до тепличних умов. Точно так само і з дітьми, довгий час виховуються вдома. Гостра нестача навичок побудови взаємин може стати величезною перепоною при подальшій адаптації дитини в нашому світі.

Вирішувати вам, дорогі батьки. Ми тільки хотіли допомогти вам зробити правильний вибір в цьому складному питанні.

Додати коментар


Захисний код
Оновити