Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Методика: приємний ви співрозмовник

Ви, напевно, не раз помічали, що розмова з однією людиною тече плавно і приємно, а з іншим ніяк не клеїться та й ще й залишає неприємний осад? І часто причину цього ми зрозуміти не можемо. Але якщо таке повторюється неодноразово, то ми намагаємося уникати спілкування з цією людиною. Хоча, якщо міркувати відсторонено, він говорить правильні,розумні речі, але спілкування з ним вкрай неприємно. У чому ж справа? А причина в манері спілкування, якою володіє кожна людина і яка нам імпонує або ж, навпаки, відштовхує.

А який співрозмовник ви? З вами приємно спілкуватися або ж людям доводиться вас терпіти з ввічливості? Чи вважаєте ви за потрібне змінити свою манеру спілкування? Що вам подобається чи не подобається у вашому способі спілкування з оточуючими?

 

Психологи ділять всіх співрозмовників на дві групи - домінантні і недомінантний, які, у свою чергу,бувають мобільні та ригідні. Таким чином, кожного з нас можна охарактеризувати двома ознаками, які й визначають вашу манеру спілкування. Відповідно, абсолютними протилежностями, не здатними до нормального довгому спілкуванню, є людина домінантний мобільний і недомінантний ригідний.

Домінантний або недомінантний?Домінантного співрозмовника важко не помітити. Якщо він хоч раз зустрівся вам - ви цей тип запам'ятайте. Вже через кілька хвилин особистого спілкування ви зрозумієте, що він зайняв весь навколишній простір і вам просто не те що слово неможливо вставити, але й дихати стає важко. Неусвідомлено ви будете відсуватися від нього,намагаючись якомога швидше збільшити між вами дистанцію. Але він цього не дозволить і буде, навпаки, порухатися до вас назустріч, не відпускаючи. Він активний, багатослівний, в розмові тримає першість. Він не вибирає вирази, не боїться образити, мало думає про те, що і кому можна говорити. Його мало турбують зовнішні пристойності і суспільний осуд. Якщо вам потрібно отримати відповідь на питання, він може вам і не відповість, якщо не вважатиме це за потрібне. Але вас він може перебити, розмовляти на підвищених тонах, його безапеляційність і гучний голос не дозволяє з ним сперечатися. Іноді він діє від протилежного - замовкає, не звертає на вас уваги, залишаючи вас в подиві -а взагалі він вас чує чи ні, чи приймає ваші аргументи. Це збуває вас з пантелику, позбавляє впевненості, і ви втрачаєте нитку міркувань.

Дуже часто домінантний співрозмовник дозволяє собі шпильки, відверті грубості, глузування. Він з великим трудом визнає свою неправоту, а довести йому іншу точку зору практично неможливо.Навіть якщо він погоджується і хвалить вас, то робить це поблажливо, тільки підкреслюючи цим свою перевагу. А якщо сходяться два домінантних співрозмовника, то обстановка може розжаритися добела. Оскільки жоден не готовий до компромісу, то розмова може закінчитися великою сваркою. Але треба зауважити,що домінантний особистостей є свої переваги - вони прекрасні, переконливі оратори, вони можуть завести людей і повести їх за собою. У критичних ситуаціях вони швидко оцінюють обстановку, приймають вірне, хоча може бути ризиковане рішення, але і відповідальність за нього беруть на себе.

Як можна здогадатися,недомінантний співрозмовник - повна протилежність вищеописаному типу. Йому ніяково звернутися до когось, він соромиться свого питання, боїться потурбувати або бути недоречним. Тому він частіше мовчить, ніж говорить, намагаючись обходитися своїми силами. Якщо ж звернутися до недомінантний людині з будь-яким питанням,то він відповість вам практично негайно, бо не захоче образити вас своєю неувагою. Він делікатний, ненав'язливий, тому привертає до себе таких же недомінантний особистостей. А ось його м'якість, спокійна манера може викликати роздратування у типового домінанта. Йому хоч і підлестить готовність поступитися, не злити, коритися,але і це ж може викликати роздратування. Якщо ж доманант НЕ БУДЕ виявляти явно свою агресивність, то недомінант стане сміливіше. І якщо розмова буде мова мирно і конструктивно, то він може бути приємний обом. Зрештою недомінант може настільки осміліти, що навіть наполягати на своїй точці зір і перебивати співрозмовників.Якщо ви спілкуєтеся з недомінантом, то для того, щоб спілкування принесло свій результат, на нього можна тиснути і робити отруйні зауваження. Навпаки, його треба заохочувати, у тому числі і жестами, мімікою.

Мобільний або ригідний?

Мобільний людина легко переключає свою увагу з одного предмета на інший,тому йому легко включитися в бесіду навіть на її середині і вийти з неї буквально на півслові. Він може припинити спілкування з вами і зайнятися чимось більш цікавим, хоча, на ваш погляд, бесіда якраз знаходиться в найгострішою своїй фазі. А нього раптом погасли очі, він водить ними по сторонах у пошуках більш цікавого об'єкта.Сам ця людина постійно змінюється, його мова рвучка і навіть не завжди зрозуміла, на обличчі йде постійна зміна виразів. Йому здається, що всі інші говорять украй повільно і не по суті. Тому він перебиває, підганяє, задає питання. Якщо ви не вмієте говорити коротко і ясно,то ви ніколи не станете приємним співрозмовником для мобільного людини. Спочатку він буде дратуватися, смикати вас, потім відверто нудьгувати, а потім безцеремонно вас перебивати і навіть почати говорити замість вас.

Ригідний тип - це зовсім інша людина. Щоб почати або підключитися до бесіди, йому треба спочатку налаштуватися на певний лад.Ця якість ніяк не пов'язано з нерішучістю або невпевненість. Ригідний тип може бути цілком сміливим, конструктивним людиною. Але він не може ставитися до спілкування поверхово. Тому, перед тим як почати нову розмову, він повинен додумати ту думку, яка відвідала його раніше. Але зате він прекрасний слухач.Терпляче і довго він буде вислуховувати вас, потім також грунтовно він буде викладати свої міркування з цього приводу і шляху, по якому він до них прийшов. Формулює він свої думки з максимальною точністю, підбираючи слова і грамотно ладу пропозиції. Його менторська мова і неодноразові повтори наводить вас на думку, що він вас вважає тугодумом.Насправді це не так, просто він милується своїм розумом і промовою і використовує для цього свої особливо вдалі вирази. Тому перебивати його не треба, ви позбавите його задоволення і це його розсердить. Він не дозволяє собі перебивати інших і не терпить, коли перебивають його.Якщо людині мобільного типу доводиться спілкуватися з ригідні - це його буде тяжко вимотувати, а тривале спілкування може призвести і до нервового зриву.

Дуже часто нам не доводиться вибирати співрозмовника. Але, визначивши його тип, вам стануть зрозумілі причини такої його поведінки. Тому вам буде легше підлаштуватися під нього і досягти компромісу.Якщо ви ставитеся до зовсім протилежним типам, то потрібно шукати точки дотику, які дозволять розмова ввести в конструктивне русло. Розуміння типів покаже, що манера розмови не відноситься до вас особисто і цілком може бути, що між вами немає принципових розбіжностей по предмету розмови,а просто ви говорите на різних мовах спілкування. Знання манери поведінки дозволить виокремити в розмові головне - не образитися там, де співрозмовник вважає свою манеру спілкування цілком нормальною.

Додати коментар


Захисний код
Оновити