Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Безпечний відпочинок біля води

Безпечний відпочинок біля води - це запорука спокою і гарного настрою. Більшість людей асоціюють свій відпочинок саме з відпочинком на морі, річці або озері. Так відмінно можна поплавати, позасмагати, та й просто розслабитися. Але чи варто повністю розслаблятися, перебуваючи поблизу від водойми?

 

Звичайно, ні! Вода - це дуже підступна стихія,навіть якщо вона постала перед вами у вигляді нешкідливого озерця або дрібної річечки. Саме надмірна впевненість у собі є найпершим помилкою людини близько води. Небезпека може підстерігати відпочиваючого як у воді, так і на березі. Є деякі правила, дотримання яких вбереже ваше здоров'я, а може бути і життя.Почнемо з поведінки на самій воді.

1. Ні в якому разі не можна вживати алкоголь біля води. Точніше сказати, пити можна, а ось купатися після цього категорично забороняється. Справа в тому, що алкоголь блокує відчуття небезпеки, ви починаєте думати, що можете дуже багато, вам ставати «море по коліно». Людина намагається заплисти подалі,пірнути глибше і т.д. Однак його м'язи і дихання ослаблені дією алкоголю, що може призвести просто до передчасної втоми і елементарний брак сил на зворотну дорогу. Крім цього, підпилий людина зазвичай не може адекватно оцінювати ситуацію, а значить не може правильно і швидко зреагувати на становище.

Якщо вас все-таки тягне купатися по-п'яні, то залиште на березі самого тверезого в якості чергового, як би він не противився. Його завданням буде стежити за всіма і вчасно помітити неадекватна поведінка товариша або його довгий зникнення під поверхнею води. У цьому випадку черговий повинен підняти тривогу і сам кинутися на допомогу.

2.Другим найнебезпечнішим явищем біля води є різні тарзанки або просто стрибки з моста і крутого берега. Ніколи не стрибайте в тих місцях, які ви не знаєте !!! Скажімо вам більше, що травму можна отримати навіть на тому місці, де ви безпечно стрибали ще вчора. Наприклад, протягом принесло яку-то корч або недбайливий відпочиваючий викинув у воду розбиту скляну пляшку. Обов'язковою умовою безпечних стрибків є ретельне обстеження дна водойми в цьому місці, перевірка глибини і хоча б мінімальна спортивна підготовка, яка вам допоможе правильно зробити стрибок. Пам'ятайте,що шалене бажання повипендріваться перед дівчиною може закінчитися для вас носилками або того гірше.

Звичайними травмами стрибунів є переломи ніг, рук, хребта або шийного його відділу. Якщо з переломом руки або ноги потерпілому велика небезпека не загрожує, то з шиєю або хребтом зовсім інша справа. По перше,людину потрібно швиденько витягнути з води і покласти на будь-яку рівну тверду поверхню. Виносити необхідно утрьох або учотирьох акуратно, підтримуючи спину і хребет. Рівною поверхнею може бути лежак, пристань, дошка для серфінгу або просто знята з петель двері. Людина повинна лежати прямо на спині, а його шию необхідно зафіксувати. Можна зробити щось типу шини на шиї з дошки, пластику або пінопласту. Не варто, напевно, згадувати, що потерпілого не варто залишати на сонці і терміново необхідно викликати швидку допомогу ще до всіх цих заходів.

3. Багато молодих людей забувають, що безпечний відпочинок біля води полягає в дотриманні елементарних правил.Першим з них є неприпустимість встрибування в прохолодну воду в розпаленілому стані. Різниця температур тіла і води в 15-20 градусів здатна призвести до судом або рефлекторної зупинки серця у сердечників. Вам обов'язково необхідно охолонути, а в спекотні літні дні у воду необхідно вводити строго поступово, обливаючи тіло водою,щоб воно звикло.

4. Якщо ж вас все-таки схопила судома або ви просто втрачаєте сил, а під ногами немає дна, то не панікуйте. Пам'ятайте, що навіть саме худосочні людське тіло легше води, тому вам необхідно просто розслабитися, лягти на спину, розкинути руки на воді і почати голосно кликати на допомогу.Ваш спокій - запорука вашого життя в даній ситуації.

Наступні кілька правил стосується ситуації, коли постраждалим є не ви, а ваш товариш або просто людина, що знаходиться поруч.

1. Насамперед запам'ятайте, що ваше бажання врятувати людину ще не є запорука успіху.Тут необхідні ще й практичні навички порятунку на воді або просто гарні навички плавця. Справа в тому, що в більшості випадків потопаючий не здатний мислити адекватно через свою паніки, через що здатний утянуть за собою на дно і рятівника. Крім цього пам'ятайте, що вам необхідно відбуксирувати постраждалого до берега,що вимагає навичок і сили. Саме тому не кидайтеся у воду стрімголов, якщо не впевнені у своїх силах. Краще почніть кричати і кликати на допомогу, залишіться біля берега і допоможіть потім вибратися потерпілому.

2. Найчастіше людини витягують на берег, але він не може дихати. У такому випадку поверніть його на бік, щоб твань або вода вийшла з горла, Звільнивши дихальні шляхи. Тільки після цього слід зробити дихання рот - в рот і прямий масаж серця. З даним комплексом заходів не варто затримуватися навіть у тому випадку, якщо швидка повинна приїхати дуже швидко. Справа в тому, що зупинка дихання протягом 5 хвилин залишає людині мало шансів на життя.

3.Безпечний відпочинок біля води повинен виключати можливість отримання сонячного удару. Для цього просто не варто довго перебувати на сонці, частіше купатися і надягати на голову панамку або щось в цьому роді обов'язково зі світлого матеріалу. Якщо все ж ваш товариш встиг схопити сонячний удар, то його необхідно відвести в прохолодне місце,дати таблетку аспірину, налити кухоль неміцного солодкого чаю і при необхідності викликати лікаря.

Дотримуючись цих нехитрих правил, ви зможете забезпечити собі і вашим друзям безпечний відпочинок біля води. Щасливо вам відпочивати, купатися і загоряти!

Додати коментар


Захисний код
Оновити