Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Етикет і спор, види суперечки, техніка ведення суперечки

Напевно, складно знайти людину, якій би ніколи не доводилося відстоювати свою точку зору. Нерідко це може перерости і в суперечку. При цьому спір традиційно вважається чимось неправильним, адже нам з дитинства говорили «Не сперечайся зі старшими», «не супереч батькам», «не конфлікт з начальством». Але потреба доводити свою думку, підчас досить агресивно, все одно виникає.

 

І все-таки, не варто думати, що суперечка це погано, не дарма стара мудрість говорить «в суперечці народжується істина». Зрозуміло, це справедливо тільки в тому випадку, якщо мова йде про цивілізовану, нехай і спекотною, дискусії. Сварка ж ніколи до істини не приводить, її підсумок - нерозуміння й образи.Як же зробити суперечка конструктивним і не перетворити його в скандал? Для цього слід дотримуватися простих правил спору.

У першу чергу, до суперечки потрібно бути готовим. Як правило, спори рідко виникають на порожньому місці, в більшості випадків це цілком прогнозоване, а то й запланована подія. Якщо ви опиняєтеся в ситуації,коли спору не уникнути, то до нього краще підготуватися: продумати і, можливо, навіть переглянути свою позицію, запастися аргументами і зібрати переконливі факти. Звичайно, це зовсім не гарантує того, що ви опинитеся правим, але ви будете гідним опонентом - це вже немало.

Ваша позиція має бути обґрунтована, інакше суперечка не має сенсу.Тільки переконливі аргументи дозволяють не зірватися на емоції і не наговорити зайвих і непотрібних слів. Ваше завдання - не налякати або змусити опонента повірити у вашу правоту, а переконати фактами. Пам'ятаєте, в суперечці перемагає не той, хто голосніше кричить, а той, хто може довести свої твердження.

Будьте терпимі до чужої думки. Той факт,що у вашого співрозмовника інша точка зору, не робить їх вашими ворогами. Немає ніякого сенсу злитися або дратуватися на них за це. Сенс суперечки не примусити всіх визнати свою правоту, набагато важливіше самому переконатися в ній. Або ж визнати правоту опонента.

Часто буває так, що погляд з боку дозволяє по-новому оцінити ситуацію.У суперечці важливо не приймати все занадто вже емоційно, близько до серця. Можливість розглянути власні аргументи неупереджено дозволить вам побачити свої помилки, якщо такі є.

Ні в якому разі не допускайте переходу на особистості, некоректної поведінки, різких, а вже тим більше нецензурних, висловлювань.Коректна поведінка - ваше велика перевага в суперечці.

Не завжди легко відмовитися від своїх переконань, але бувають окремі ситуації, коли досягнення компромісу є обов'язковою умовою. Будьте готові до цього і налаштуйте себе на те, що компроміс - це не поразка, це перемир'я, причому на ваших умовах.Дуже часто в житті буває просто необхідно пожертвувати малим в ім'я чогось більшого.

Якщо ви з якихось причин відчуваєте себе не рівним своєму опоненту - ви практично приречені на провал. Зазвичай так буває в суперечці з рідними, начальством, людиною владною або агресивним. Тільки сприймаючи опонента спокійно, може бути,навіть відсторонено, ви зможете гідно дискутувати з ним.

Якщо в суперечці немає сенсу, і він затівається з принципу, від злості чи поганого настрою, то і результату від такого спору не буде. Втім, будь-який спір завжди можна направити в конструктивне русло або ж вчасно перервати його. В іншому ж випадку, крім поганого настрою і неприємного осаду, дискусія нічого після себе не залишить.

Вміти сперечатися необхідно всім, неважливо керівник ви, виконавець або людина творча, власні погляди і переконання час від часу зазвичай доводитися відстоювати всім. Але при цьому важливо гідно триматися під час суперечки,вміти визнавати свою неправоту і не зловтішатися над опонентом у разі перемоги. Будьте спокійні і переконливі, пам'ятайте основні правила ведення дискусії і ви зможете з гідністю вийти з будь-якої суперечки.

Додати коментар


Захисний код
Оновити