Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Як правильно сервірувати стіл

На, здавалося б, просте й одночасно складне своєї багатоаспектністю і тонкістю нюансів питання, як правильно накрити або естетично і респектабельно оформити (сервірувати) стіл (буденний або святковий), зобов'язана знати кожна поважаюча себе жінка - ну, принаймні, господиня затишного будинку , турботлива мама,з якою неодмінно візьмуть приклад підростаючі діти (особливо доньки), і дружина солідного чоловіка, яка вишукано підкреслить і безмовно ще більше підвищить його престиж в очах численних родичів, колег і друзів, що прийшли в гості.

Оскільки саме прекрасній половині людства за народженням призначене не тільки уособлювати собою, Втілювати бажання обожнюваних чоловіків, а й рукотворно створювати красу. Звичайно ж, неможливо в одну мить, ніби за помахом чарівної палички, стати бездоганною господинею - подібні навички, поза всяким сумнівом, купуються з досвідом як повсякденному естетичної подачі їжі, так і організації урочистого застілля.

 

Проте,незважаючи на життєві обставини, особливо серед народження, дорослішання, проживання, культури виховання, наявності або відсутності гідних прикладів для наслідування і спадкування в даному, досить важливому для кожної представниці слабкої статі аспекті, буквально з раннього дитинства зобов'язана знати основні правила сервірування столу,

дотримання яких стовідсотково гарантує і внутрішнє відчуття свята, при першому ж вигляді збуджує апетит, піднімає настрій у всіх членів ранкової, обідньої або вечірньої трапези. Безумовно, повсякденний та святковий сервіровка мають суттєві відмінності - у першу чергу, кількістю столових приладів, що, природно,обумовлено значним багатством різноманітних частувань. Так що найбільш вигідно презентувати себе і свою сім'ю здатна лише та чудесна господиня, яка відмінно знає і досконало володіє навичками сервірування столу, причому, в будь-якій кімнаті шикарного особняка (їдальня, вітальня, веранда, тераса,що безпосередньо залежить від пори року.

Сервіровка столу: підготовчий етап (розташування стільців, скатертину, серветки)

Професійна сервіровка столу починається з правильної розстановки стільців, що є ключовими елементами під час будь-якого офіційного прийому в колі інтелігенції.Відстань між поблизу вартими стільцями повинно бути не менше 50-80 см за столом будь-якої форми (круглий, квадратний, прямокутний), щоб не потривожити сусіда у разі потреби встати, вийти і т.д.

Далі слід ретельно підібрати скатертину, під яку в богемних колах звичайно кладуть кусок мольтона розміру, відповідного параметрам столу.Для святкового застілля переважніше придбати урочисто білосніжну скатертину (або загадково молочну, апетитно вершкову, витончено перлову, солідно бардовий, розкішно золотисту або святково сріблясту) з камчатного полотна, яку по центру прикрасити чарівною мереживний серветкою білого кольору.

Якщо ж необхідно накрити простий обідній стіл або трапезу на пікніку, слід постелити життєрадісні і райдужні кольорові скатертини з грубого ситцю, тонкої бавовни, практичного льону, які декоровані чудовим гаптуванням. Важливо так розташувати бездоганно вигладжену скатертину, що створює ідеальну пару зі столом за формою і розмірами,щоб полотно не звисало по краях більше ніж на 30 см.

Якщо ж гості прийшли без запрошення - з метою влаштувати приємний сюрприз домочадцям - і скатертини немає, можна оперативно скористатися великими паперовими або тканинними серветками, креативно складеними у вигляді віяла, тюльпана, конуса, де розташувати столові прилади,що повинні знаходитися по ліву сторону від тарілки або на її дні.

Ось так швидко, навіть у присутності несподівано прийшли гостей, можна підготувати стіл до особливої ​​трапезі в оточенні приємних людей.

Сервіровка столу: посуд

2. Столові прибори, у тому числі тарілки і келихи

Зрозуміла справа,без різноманітних столових приладів конкретного призначення не мислима цивілізована трапеза. Природно, характер і час застілля вказує на необхідність присутності тих чи інших столових приладів для насолоди особливими стравами, певних видів ємностей для напоїв і т.д.

Отже, якщо говорити про тарілки,то у кожної господині повинні бути в наборі такі ємності для різноманітних страв: глибока тарілка призначена для супу; велика і неглибока є сервировочной; середня неглибока тарілка, як правило, використовується для гарячого; а ось найменша тарілка являє собою пиріжкову посуд.Трохи в іншому порядку прийнято розставляти на відстані 1-2 см від краю столу і 50-60 см один від одного порцелянові або фаянсові тарілки: так, першою тарілкою на столі стає сервірувальна, на яку ставлять глибоку тарілку для першого гарячої страви; по ліву сторону повинна стояти пиріжкова тарілка (для хліба, булочки).Як тільки поглинання першої страви закінчено, на сервировочную встановлюють тарілку середнього розміру для гарнірів, яку потім змінює десертна тарілка (блюдце).

Слідом за тарілками потрібно правильно розмістити і столові прилади: ніж (розгорнутий лезом до тарілки) і ложка (увігнута до столу) повинні знаходитися праворуч від тарілки,а вилка (зубцями вниз) - з лівого боку. Оскільки ножів, ложок і виделок існує величезна кількість, що розрізняються функціональністю, варто більш детально розповісти про кожен столовому приладі. Наприклад, праворуч тарілки в наступному порядку розташовують: ніж для гарячого блюда, ніж для другої страви (якщо таке передбачається);ніж для закуски або риби; найвіддаленіше положення займає супова ложка, а завершує ряд чайна ложка. Аналогічно на відстані 0,5 см один від одного розміщені по ліву сторону від тарілки і срібні виделки (на природі допущені сталеві або дерев'яні): прилад для гарячого блюда, вилка для наступного блюда (гарніру),потім (з краю) рибна або закусочна (десертна) вилка, що має, на відміну від попередніх приладів, всього 3 зубця.

Ясна річ, всі столові прилади і посуд повинні складати один набір і сервіз,так само як у кожного гостя повинен стояти однаковий набір кришталевих келихів в порядку убування по висоті зліва направо: великий келих (стакан) для води, потім слід келих для червоного вина (подається до м'ясних страв), далі - маленький фужер для білого вина (до рибних і сирним закусок). Звичайно ж, на столі можуть знаходитися і пивні келихи,і чарки для коньяку, горілки та ін.

Але неодмінним атрибутом і повсякденної трапези, і святкового застілля є, поза всяким сумнівом, серветки - паперові (кладуть на стіл на місці закусочної тарілки) і полотняні (оберігають одяг), які можуть набувати дивовижні і миловидні форми (віяло, тюльпан, корабель, конверт і т.д.).Ще між двома гостями слід встановити сільничку з сіллю і перцеву млин, гірчицю.

Можна прикрасити романтичну вечерю свічником з дерева, срібла, кришталю, порцеляни, кераміки, міді, фаянсу і т.д. і вазою з букетом (слід пам'ятати, що і свічки, і квіти повинні гармоніювати за відтінками з тоном скатертини). Що ж, ось так просто,швидко і легко порадувати себе і рідних людей, підняти настрій і зарядити позитивною енергією витонченої сервіровкою, що передує захоплюючу трапезу.

Сервіровка столу: завершальний етап: розміщення гостей

Найчастіше дорогі гості в наше століття демократії абсолютно вільні у виборі місця за столом,що в більшості випадків залежить від особистісних переваг, взаємин, родинних зв'язків, сімейного статусу і т.д. Однак в аристократичних сім'ях досі пам'ятають і дотримуються таку норму етикету, як, скажімо, в Англії та Франції господар і господиня будинку царствено сидять на протилежних кінцях - на очах у всіх гостей,тому для гостя сильної статі почесним місцем стане по праву сторону від господині будинку, а для представниці прекрасної половини людства - праворуч від господаря будинку.

Взагалі, щоб не відбулася сварка з причини розсадження гостей, бажано заздалегідь приготувати витончені картки з написом сімейних пар та одиноких гостей,заздалегідь продумавши таке розташування, щоб кожному запрошеному було цікаво спілкуватися один з одним, відчувати себе комфортно, затишно.

Як тільки гостинний будинок наситився чарівними ароматами екзотичних страв, а аристократична сервіровка завершена, турботливою господині варто привести себе в порядок,щоб відповідати палацовому стилю оздоблення інтер'єру і виглядати справжньою королевою!

Додати коментар


Захисний код
Оновити