Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Міфи і правда про жіночої депресії

Життя тече своєю чергою: ми ходимо на роботу, зустрічаємося з близькими людьми, вирішуємо домашні проблеми. Начебто все як і раніше і немає особливих проблем. Але у всіх нас в житті настає день, коли все починає валиться з рук, настрій стрімко опускається і хочеться плакати, навіть якщо приводу немає.Даний стан люди в переважній більшості випадків називають депресією. Але що ми знаємо про депресію? Чи є відмінності між жіночою та чоловічою депресією? У даній статті ми ознайомимо вас з міфами про жіночої депресії.

 

Ознаки депресії

Про жіночої депресії написано безліч книг і навіть зняті кінофільми.Оскільки ранима жіноча душа дуже важко переживає період депресії. У такому стані скоюють найбільш сміливі, безглузді, а в деяких випадках навіть жахливі вчинки. Може бути, це і стало причиною виникнення неймовірних міфів про депресію жінок. Як це не дивно,але багато представниць роду людського навіть не здогадуються про те, що схильні до депресії. Менше всіх про депресію знають юні дівчата.

Вони просто вважають, що у них поганий настрій. Але депресія є своєрідною хворобою, яку можна і обов'язково потрібно лікувати. Щоб визначити, чи є у вас депресія,перегляньте основні ознаки:

- Для жінки, яка пережила сумні події, цілком природно тужити певний час, але сумні думки не повинні переслідувати довше двох тижнів, в іншому випадку слід терміново звернутися до фахівця.

- Хронічний занепад сил і висока стомлюваність.

- Дуже тривалий сон або безсоння.

-Поганий апетит або, навпаки, людина постійно їсть, незважаючи на те, що не відчуває почуття голоду.

- Збудження або загальмованість (у деяких випадках стану змінюють один одного кілька разів за добу).

- Зниження уваги, відсутність зосередженості.

- Відчуття власної нікчемності, ущербності, незрозумілою провини.

-Нав'язливі думки про смерть, повну байдужість до задоволень, втрата інтересу до свого улюбленого заняття.

Міфи про депресію

Міфи про жіночу депресії є дуже актуальною темою розмови. У короткий зміст наведено приклади найбільш популярних міфів

Міф перший: жіноча депресія - всього лише тимчасовий занепад настрою,який завершиться самостійно.

Пояснення: депресія є серйозним захворюванням. З її легкої формою людина і справді здатний впоратися самостійно. Однак постановкою діагнозу повинен займатися кваліфікований лікар, але не друзі та близькі. При відсутності правильного лікування, особливо у випадку важкої форми депресії,захворювання може тривати кілька років. Хвороба може іноді згасати, а потім знову посилюватися. Крім того, дане розлад здатний перерости в серйозне психологічне захворювання, оскільки депресія є комплексною нейробіологічної проблемою, при вирішенні якої слід докласти зусиль не тільки хворіє,але і всім хто її оточує.

Міф другий: у жінки, яка страждає депресією, обов'язково є психічне порушення.

А лікуватися у психіатра - це ганьба на все життя, до того ж людини поставлять на облік.

Пояснення: будь-яка хвороба, ні в якому разі не ганьба, а проблема людини. Крім того, навіть ті жінки,які мають хронічну депресії не госпіталізуються в психіатричні лікарні, схильні до цього недугу. Для лікування гострої форми існують спеціалізовані антикризові центри, схожі на санаторії. А ось в психдиспансері насильно поставити на облік можна лише тоді, якщо хвору до цього госпіталізувала «швидка» після невдалих спроб завершити своє життя.

Міф третій: депресія триває все життя.

Пояснення: у разі якщо допомога надана вчасно, то напад депресії може бути першим і останнім.Кваліфікована робота фахівця в комплексі з якісними седативними препаратами та підтримка сім'ї творять справжні чудеса.

Міф четвертий: антидепресанти надають згубний вплив на здоров'я людини.

Пояснення: насправді це так, але, тим не менш, у будь-яких препаратів є свої протипоказання і побічні ефекти. Найпопулярнішими побічними ефектами даних препаратів є: головні болі, зниження лібідо, постійна сонливість, підвищений або знижений апетит і багато інші. Всі ці неприємності жінка може отримати і без будь-якого лікування, оскільки сама депресія сприяє набору зайвих кілограмів, втрати інтересу до статевого життя.Ось тільки побічні ефекти після припинення прийому ліків незабаром проходять, а депресія без грамотного лікування може тривати багато років.

Міф п'ятий: антидепресанти можна призначати самостійно.

Пояснення: цього не можна робити ні в якому разі, оскільки антидепресанти є сильнодіючими ліками, які підбираються індивідуально. Особливо важлива тривалість курсу і дозування, визначити яку може виключно фахівець.

Міф шостий: антидепресанти викликають залежність.

Пояснення: правда це лише частково. Та й до того ж сучасні лікарські препарати, що їх вживають строго за приписом лікаря, не викликають залежність. А от якщо лікуватися безконтрольно,психологічна залежність вам забезпечена.

Міф сьомий: жінки страждають депресією частіше за чоловіків.

Пояснення: так це так. Тривала депресія спостерігається у кожної четвертої жінки і у кожного восьмого чоловіка. Виною тому жіночі гормони, які в певні періоди призводять до неконтрольованих змін настрою. Крім того,потрібно знати і про те, що жінки і чоловіки страждають депресією по-різному. Чоловіки схильні вираженою люті і роздратуванню, починають пити, брати участь у бійках. А ось жінки поводяться по-іншому: вони багато їдять, плачуть без будь-якої причини, сплять значно більше восьми годин.Міф восьмий: депресія є тільки психологічним станом.

Пояснення: частково це так. Проблема депресії в переважній більшості випадків «сидить в голові», але іноді в даному захворюванні винувато і тіло. Депресія є вірним супутником таких захворювань, як артрит, склероз, алергія і т.д.У випадку якщо ви помітили ознаки депресії, то необхідно негайно приступати до дій - зверніться до фахівців!

Додати коментар


Захисний код
Оновити