Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Депресія, не можу більше, як боротися з нею

У даній статті піде розмова про найпоширеніший психічний розлад в наш неспокійний час, а саме - про депресію. А якщо говорити конкретніше, то про сучасні можливості лікування даного стану і тих правилах, які слід дотримуватися хворому і його близьким під час лікування.У випадку якщо ви хоч раз в житті вигукували страждали даними розладом, то вам обов'язково потрібно прочитати цю статтю.

 

Депресія - це не просто відсутність настрою, апатія і лінь. Це насправді серйозний розлад, що має циклічний характер, отже - переважаюча більшість депресивних епізодів протягом 3-5 місяців проходить і зовсім без лікування.

Але це зовсім не означає, що у випадку якщо ви або близька вам людина захворіли, то слід запастися терпінням, мовчки страждати і чекати, коли ж хвороба вирішить вас покинути. Пасивне очікування безглуздо, тому як в даний час депресія піддається лікуванню,а бажаний результат спостерігається у переважної більшості (80% пацієнтів).

Лікувати депресію повинен тільки лише кваліфікований лікар, але дуже важливо, щоб сам пацієнт був поінформований в даній області і виконував частину роботи.

Лікування переслідує три наступні цілі:

- Зменшення або ж повна ліквідація проявів розлади;

-повне відновлення здатності виконувати професійні, сімейні, соціальні і багато інші обов'язки;

- Максимальне зменшення ризику виникнення депресії в майбутньому.

Антидепресанти

У лікуванні розлади найактуальнішим методом є прийом препаратів-антидепресантів.Результативність даних лікарських засобів перевірена і доведена досвідом застосування в усьому світі. Механізми лікувальної дії антидепресантів вивчені досконально, препарати здатні втручатися в біохімічний дисбаланс, який виникає в головному мозку при даному захворюванні,при порушенні передачі імпульсів серотоніновими і норадреналінового нейронами.

Обсяг антидепресантів з кожним роком тільки зростає. На сьогоднішній день їх вибір настільки великий, що дозволяє підібрати результативне і досить безпечне лікування для найрізноманітніших категорій людей, які страждають депресією.Головне завдання пацієнта полягає в докладному і як можна більш відвертому оповіданні лікаря про стан, переживаннях, думках, сумнівах і багато чому іншому, навіть тому, які здаються йому дурними або не заслуговують уваги. У випадку якщо ви приймали антидепресанти, то обов'язково скажіть про це своєму лікареві. У разі якщо вважаєте,що той чи інший препарат вам не підходить або навіть небезпечний, прямо скажіть про це лікареві і поясніть, чому ви в цьому так впевнені. Після того як схема прийому препарату буде остаточно прийнята слід зафіксувати її на папері, навіть якщо вона здається простою.

Щоб препарат подіяв,потрібно домогтися певної і постійної концентрація в крові. Незважаючи на всю очевидність даної вимоги, на практиці найпоширенішою причиною низького результату лікування депресії є те, що пацієнт на свій розсуд міняє схему прийому.

Пацієнт повинен систематично фіксувати зміни власного стану-це його головне завдання. Переважно вести щоденник, записи робити щодня, в один і той же самий час, вам слід виділити 10-15 хвилин перед сном, щоб описати, як пройшов ваш день, як ви себе почували, як змінювалося настрій і багато інше. Завжди беріть з собою дані записи при відвідуванні свого лікаря.Ознаки поліпшень при лікуванні антидепресантами з'являються після декількох тижнів прийому даного препарату. Значне поліпшення виникає через місяць. Повний ефект з'являється через два місяці, а то й більше. У деяких випадках потрібно ще й період підтримуючого лікування, метою якого є запобігання рецидиву.У період лікування повністю забороняється без відома доктора приймати будь-які інші ліки, навіть нешкідливі.

Психотерапія

Поза сумнівом, вона має великий вплив при лікуванні депресій, але не у всіх випадках може бути застосована в якості єдиного засобу лікування. Переважно всього доповнювати лікування препаратами-антидепресантами.

Слід знати і про те, що не всі методи психотерапії можна застосовувати у випадку депресії.

Не дає результат і навіть шкодить застосування гіпнозу, форми групової терапії, методи "биостимуляции головного мозку здоровими біострумами", "ТЕС-терапія" і багато подібних.

Допомогти може і не кожен психотерапевт, а лише той,який має досвід лікування саме цих порушень. У будь-якому разі не слід шукати допомоги у психологів, оскільки депресія не відноситься до сфери їх компетенції.

Не доведена на даний момент і результативність лікувального голодування, прийому мінералів, продуктів бджільництва, морських водоростей, мумійо, акулячого хряща і подібних.Коли людина не може повноцінно харчуватися і жити, про лікування немає сенсу говорити. Тривалий відпочинок і зміна обстановки до чого нерідко вдаються страждають депресією, лікувальною дією самі по собі не мають і навіть можуть призвести до ускладнень.

Вісім бар'єрів

У разі якщо є можливість лікувати депресію,то чому ж у реальному житті люди не поспішають за допомогою? Все просто, і причина криється у перешкодах на цьому шляху.

Перше. Дефіцит інформації, досить часто депресія розцінюється як "стрес", "невроз", "перевтома", "измотанности" або реакція на певні життєві труднощі.

Друге.Людина витрачає масу часу на відвідування самих різних лікарів, множинні обстеження, прийом абсолютно непотрібних лікарських засобів, оскільки діагноз поставити відразу не можуть.

Третє. Страх того, що про хворобу і про самого звернення за допомогою дізнаються люди.

Четверте.Страх соціальних і професійних обмежень по причині звернення за допомогою та обліку у психіатра.

Шість. Прояв негативного мислення, ірраціональна думка: "Мою депресію можна вилікувати. Мені ніхто і ніколи не допоможе".

Сім. Боязнь того, що тривалий прийом препаратів-антидепресантів викличе звикання.

Вісім.Часто зустрічається оману: антидепресанти сприяють поразці внутрішніх органів. Це невірно, тому як всі побічні ефекти від прийому препаратів, в переважній більшості випадків зникають безслідно по закінченні кілька годин після того, як прийом припиняють.Якщо в стані депресії у вас або у близьких виникає опір тому, щоб звернутися до фахівця, спробуйте з'ясувати причину цього і обговорити те наскільки вона обґрунтована в дійсності.

Правила поведінки з близькими

Стан людини, яка переживає депресію, для його оточення просто незрозуміло, нерідко виникає почуття того,що він спеціально відчуває їх терпіння. Виникає порочне коло: унаслідок труднощів спілкування оточуючі починають уникати хворого, а самотність тільки лише підсилює симптоми, що ще більш ускладнює спілкування.

Щоб соответствующе поводитися, слід розуміти, що людина дійсно страждає, що його стан це зовсім каприз,а потреба в допомозі і підтримці. Ви допоможете людині, якщо будете дотримуватися наступних правил:

1. Слід вести себе спокійно і без підвищеної емоційності. Уникати награнність, рекомендацій по "бадьорості", "викинути дурь з голови" і подібного. Потрібно так само дотримуйтеся обережності у вираженні іронії,оскільки при депресії почуття гумору сильно слабшає або зникає повністю, а самі нешкідливі жарти можуть сильно травмувати.

2. Ні в якому разі не можна радити "узяти себе в руки", оскільки вольовим зусиллям людина не зможе змінити розвиток розлади. У результаті такої "підтримки" ще більше зростає почуття провини і безпорадності.Якщо людина бажає, то нехай вільно виговоритися, у разі якщо хоче плакати, пускай поплаче.

3. Не поринайте в розлад разом з ним, зберігайте дистанцію між його і власним психічним станом, з тієї простої причини, що ви корисні лише тоді, коли здорові, впевнені і благополучні.

4. Проводьте більше часу з людиною,залучайте його в будь доброчинну діяльність, але ні в якому разі не усувайте від справ.

5. Намагайтеся, щоб день людини мав розпорядок і планувався заздалегідь. Не допускайте, щоб вранці він залежувався в ліжку, раніше всіх лягав спати або проводив цілий день в гордій самоті.

6.Не допускайте докорів і критики на адресу людини страждаючого депресією, адже він беззахисний і вразливий. Навіть у нейтральних висловлюваннях він може знайти підтвердження того, що оточуючі вважають його поганим.

7. Нагадуйте людині про те, що депресія є тимчасовою і обов'язково закінчитися не залишивши жодних слідів у психіці.

8.Звільніть пацієнта на час депресії від прийняття важливі рішення. Прийняття будь-яких рішень для нього поки не можливо. А якщо вони і приймаються, то в переважній більшості випадків є помилковими та їх наслідки доводиться усувати.

9. Якщо ви є сексуальним партнером хворого, пам'ятайте, що в його стані бажання пропадає.Не слід схиляти його до близькості, оскільки це може лише посилити його почуття провини і безпорадності.

10. У процесі лікування ваша допомога дуже важлива. Обов'язково дізнайтеся схему прийому препаратів і ненав'язливо контролюйте. Якщо депресія глибока, то самі видавайте препарати і стежте за тим, щоб їх приймали.

Захист від рецидиву

Імовірність того, що у людини, яка пережив депресивний епізод, це стан в майбутньому повториться, вельми висока, оскільки лише в 30% випадків депресивний період тільки один. Частота депресивних нападів може коливатися від щорічних до декількох протягом всього життя, середній проміжок між нападами становить приблизно 3-5 років.Ймовірність повторення сильно зростає навесні і восени. У жінок вона значно вища, ніж у чоловіків, а у літніх вище, ніж у молодих.

Дотримуючись певні заходи, ви можете зменшити ймовірність виникнення депресії. Правила і рекомендації прості, слідувати їм набагато простіше ніж лікувати чергову депресію.

Продовжіть прийом препарату.Після виходу з гострої фази розлади, незважаючи на те, що зовнішні прояви зникли, біологічні порушення все ж зберігаються деякий час. З цієї причини потрібен період доліковування - продовження прийому того ж препарату в дещо меншій дозі ще протягом хоча б чотирьох місяців.Тільки це вже значно знижує частоту повторення депресії.

Проведіть роботу по детальному розбору і перевірці базових переконань, тут вам допоможе психотерапевт або психолог.

Проведіть перевірку головних життєвих цілей. Одна з причин незадоволеності собою і заниженому настрої полягає в тому,що в житті виникає великий розрив між тим, чого людина бажає домогтися, і тим, на що він витрачає свої сили. Напишіть перелік з основних цілей, яких ви бажаєте досягти в майбутньому, і розташуйте їх у порядку значущості. Не поспішайте, зробіть пару варіантів даного переліку. Подумайте над тим,скільки часу і зусиль ви останнім часом витратили на досягнення кожної мети. Подумайте над тим, що слід змінити в житті, щоб діяльність повністю збігалася з поставленими цілями.

Додайте в життя задоволень. Люди схильні до депресії часто тримають себе в суворих рамках і не схильні здатні балувати себе радощами.Завжди знаходьте час і гроші, щоб порадувати себе чим-небудь бажаним. Любіть самого себе і підтримуйте рівень самоповаги.

Ні в якому разі не будьте самотні! Виберіть деяку кількість людей, з якими ви б бажали підтримувати дружні відносини, і ні в якому разі не шкодуйте на це сил.

Підтримуйте фізичну форму. Правильно і систематично харчуйтеся, контролюйте вагу, зменшите прийом алкоголю. Чим краще фізична форма, тим менше ризик виникнення депресії.

Слідкуйте за психічним станом. Депресія не починається в мить, і якщо відчули її ознаки, то краще відвідати фахівця і відновити на деякий час прийом препаратів.

Помилки, які сприяють депресії

У більшості випадків люди в процесі боротьби з депресією вчиняють такі помилки:

Збільшення споживання спиртних напоїв. Алкоголь дає тільки лише ілюзію полегшення. Якщо прийом спиртних напоїв стає систематичним, то депресія ще більше поглиблюється.

Переїдання і поїдання солодощів.Значно частіше зустрічається у жінок. Дає полегшення, але призводить до повноти, втрати привабливості, зниженню самооцінки.

Тривале лежання в ліжку, дивлячись у стелю або спроби заснути вдень. Сон не приходить, воля слабшає, проблеми стоять на місці, почуття провини інтенсивно росте.

Істерики і спроби зірватися на оточуючих. Результат очевидний: полегшення немає, відносини все гірше, самотність.

"Покарання" себе після помилкових дій, наприклад, умисне позбавлення себе задоволень, спроби ще більше працювати і багато інше. Ця модель поведінки не дає полегшення, воно є проявом депресії, і в основі лежать характерні для депресії думки і переконання.

Додати коментар


Захисний код
Оновити