Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Якщо померла близька людина, як жити далі

Близькі та улюблені люди йдуть раптово і передчасно. Навалюється порожнеча, горе і нерозуміння - як можна жити, дихати, їсти, розмовляти, якщо немає поруч коханої і ніколи більше не буде. Розум каже, що треба жити далі, але не зрозуміло - як.

Попереду довгий період, який треба не просто пережити,а навчиться знову посміхатися і радіти життю. Але це буде потім, а поки що треба прийняти втрату, усвідомити її. А потім поступово відновлювати свій емоційний і психічний стан.

 

У даному стані людина стикається з комплексом почуттів: печаль, самотність, розгубленість, гнів через власного безсилля, розчарування і образа на долю.Якщо людина вважає, що він не зробив або не сказав щось важливе, то розвивається почуття провини, яке може дорости до самобичування. Нахлинувшее самотність несе з собою страх перед життям без близької людини і тривогу, засновану на власній несамостійності. Почуття можуть посилюватися фізичної та психічної втомою,яка може стати причиною апатії, млявості і небажання що-небудь робити. У найважчому випадку всі ці почуття можуть привести до розпачу, яке може дуже довго тривати. Але найчастіше в перші години і дні після втрати люди переживають шок, який, як захисна реакція, супроводжується розгубленістю і онімінням емоцій.На щастя для психічного здоров'я, більшість цих почуттів сильні тільки перший час, а потім слабшають. В іншому ж випадку вони можуть стати причиною важких депресій та розвитку фобій. У цьому випадку необхідна допомога лікаря.

Перша емоція, яку відчуває людина при звістці про смерть близької людини, це невіра.Цим почуттям психіка людини захищає себе від руйнівного впливу горя і дає час їй підготуватися і впорається з ним.

Але коли інформація про смерть проникає у свідомість, воно починає плутатися. Людині важко зосередитися, думки скачуть, з'являється забудькуватість. Часто людина стає самозаглибленим і відстороненим.
У такому стані людини починають переслідувати нав'язливі спогади. Людина згадує про сам загиблого, про події, з ним пов'язаним.Якщо смерть відбулася не на його очах, то людина починає уявляти картину смерті, придумуючи деталі і подробиці.
Після того, як закінчаться клопоти, пов'язані з похоронами, і навколишнє життя потече звичним руслом, з'явиться відчуття присутності померлого, відчуття, що нічого не змінилося, просто він вийшов і зараз повернеться.Це відчуття може бути настільки сильним, що дасть слухові і зорові галюцинації. Людині може привидиться померлий. Він чує його голос і навіть може вступати в придуманий діалог.
Горе - це не просто емоційний стан. Воно заповнює всі думки, всі життєвий простір. Сильний стрес змушує людину постійно думати про померлого,згадувати спільне життя, говорити з ним подумки про те, що було недоговорено за життя. Всі думки і емоції людини зайняті тільки горем, тому йому дуже важко зосередиться на чомусь іншому. І якщо інші люди не розділяють з ним його горя, то людина може замкнутися і зациклитися на своїх негативних емоціях.
Сильні емоції, безсумнівно,впливають на фізичний стан людини. У першу чергу страждає нервова і серцево-судинна система. Підвищується артеріальний тиск, з'являється важкість грудей і сором у горлі, запаморочення, озноб. Турбують болі в серці. Потім стрес згубно впливає на стан шлунково-кишкового тракту. Можливі розлади, болі, нудота, запори.Якщо стрес набуде затяжного характеру, то можливе виникнення психосоматичних захворювань, які придбають гостру форму, а якщо вчасно не стабілізувати ситуацію, то перейдуть у складні проблеми зі здоров'ям.
Важкий емоційний стан може позначитися на нічному відпочинку. Сон може стати неспокійним, часто переривчастим,аж до безсоння. Денні переживання можуть перейти в нічні кошмари.
Кожна людина по-різному переживає горе відповідно до особливостей своєї психіки та емоційної стійкості. Один замикається в собі і не хоче спілкуватися з іншими людьми. Інший же навпаки, відчуває потребу постійно говорити і слухати про покійного,і може навіть поставити в докір іншим родичам недостатню, на його погляд, ступінь горя і скорботи. Не варто в цей момент намагатися виправити або скорегувати поведінку людини. На жаль, кожен тільки сам може пережити своє горе, і його психіка знає, як це зробити з мінімальним збитком для свого здоров'я.Смерть - це частина нашого життя. Всі знають, що від свого народження людина приречена на старість і вмирання. Все коли-небудь закінчується, а життя людське швидкоплинна і часто обривається безглуздо і жорстоко.
Втрата близької людини змушує нас замислитися про тлінність буття, про тимчасовість нашого перебування на цій землі.І виникає питання про сенс нашого існування. А при пошуку відповіді на це питання переглядається наше ставлення до життя. Думки про швидкоплинність життя вселяють нам бажання щось у ній змінити, а реальна ймовірність втрати улюблених спонукає ставитися до них краще вже зараз.
На жаль, смертні навіть найулюбленіші наші люди.Психологи для зменшення наслідків горя і стресу наводять кілька рекомендацій:
1. Прийняти втрату. Усвідомити і прийняти те, що людина пішла з вашого життя назавжди і не повернеться вже ніколи.
2. Боротьба з болем через біль. У неї потрібно зануритися до кінця, але ніяк не уникати. Потрібно дозволити емоціям виливатися як їм завгодно - плакати, кричати,бити речі. Нехай гнів і біль виходять назовні.
3. Перебудовувати своє життя вже самостійно, без померлого.
4. Заповнювати утворену порожнечу відносинами з іншими людьми. Ви здатні любити інших, і це нормально. Порожнечі бути не повинно, треба просто пустити туди іншої людини. Адже померлий напевно хотів, щоб ви були щасливі.
5. Образа з-За несправедливою смерті пройде, психіка відновиться після травми, і ви знову станете оптимістично вірити в світло життя.
Як допомогти близькій людині, яка перенесла втрату
1. Людина повинна виплеснути всі негативні емоції. Ваше завдання терпляче слухати про померлого, про його смерть. Чим більше буде висловлено,тим швидше відбудеться усвідомлення того, що сталося.
2. Говоріть самі. Не бійтеся поворушити заснулі спогади, інакше вони можуть застигнути в душі болючим грудкою.
3. Говоріть щиро. Нехай ви не будете говорити красивості, але уникнете ображають шаблонів.
4. Постійно підтримуйте зв'язок. Причому телефонуйте самостійно і часто приїжджайте.Оскільки людина в такому стані не може самостійно підтримувати контакт, то візьміть цю роботу на себе.
5. Надавайте посильну допомогу. Людина в стані неуважності не може навіть помити посуд. Складіть йому компанію для виходу з дому, наприклад в магазин. Приготуйте обід і змусьте з'їсти.
6.Виявляйте співчуття - ваш близький цього потребує.

Додати коментар


Захисний код
Оновити