Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Критичний момент

Критичний момент буває в житті кожного. Всі люди різні. І з цим твердженням не можна не погодитися. Однак багато хто з нас все мають схожий набір якостей. Наприклад, люди з різним ступенем обгрунтованості вважають, що знають життя набагато краще, що набагато краще розбираються в мистецтві, кулінарії, сексі, людям, різних ситуаціях. Думка таких людей про вас, а також ваших вчинках завжди критично. І найчастіше вони не тримають цю думку при собі, прагнучи поставити вас до відома про нього - і ви відчуваєте критичний момент. Тому ми повинні бути готовими до цього, адже щоб ми не робили, це буде залучати чужу увагу. Потрібно навчитися правильно реагувати і всіляко боротися з небажаною оцінкою, що допоможе подолати критичний момент.Спосіб № 1. Найпростішим способом обгородити себе від небажаної критики є ігнорування. Найчастіше критика носить особистісний характер, але обвинувачі по суті висловлюються вкрай рідко і мало. Якщо вам це не подобається, то це цілком нормально. Намагайтеся не звертати уваги на тих, хто якось намагається маніпулювати вами. Якщо ж ви будете постійно реагувати на чиюсь думку, але він ні в якому разі не залишить спроби його до вас донести, щоб повторити заради власного задоволення критичний момент.

Спосіб № 2. Переклад розмови на співрозмовника. У багатьох випадках, коли ваші дії не потребують будь-яких коментарях, а ви не просите ради, в цей віроломно втручаються люди, які мають проблеми особистого характеру. Не зайвим буде поцікавитися, чи не сталося чогось у цієї людини, все в порядку у нього на роботі або особистому фронті. Це здатне вибити вашого супротивника з колії. Він тут же почне виправдовуватися. Подібний спосіб хороший в тих випадках, коли ви зовсім не боїтеся заподіяти біль іншій людині. Адже таке питання неодмінно потрапить в точку, викликавши агресію і критичний момент.

Спосіб № 3. Поміняйте для себе полюса розмови. Тобто, слухаючи критику, постарайтеся почути плюси. Адже в будь-якій бочці меду, як відомо, є ложка дьогтю. Ваше завдання - розглянути мед. Наприклад, в різкості модно побачити прямоту і щирість, в непостійності - гнучкість, а в повільності - прагнення до досягнення найкращих результатів.

Спосіб № 4. Ні в якому разі не потрібно допускати переходу на особистості, інакше критичний момент перетворюється у тривалий конфлікт. Причому, наші вчинки не є підставою для оцінки наших якостей. Тобто, якщо ви розбили вазу, то це зовсім не означає, що це привід критикувати вас. Звичайно ж, цей вчинок приємним не назвеш, швидше за все, випадковим. Гірше ви не стали.

Спосіб № 5. Уточнюйте деталі. Критики і обвинувачі схильні до того, щоб узагальнювати, всіляко збільшувати недоліки або проблеми людини. Приміром, та ж розбита ваза цілком може стати приводом для висловлення: «завжди у тебе з рук все валиться». Намагайтеся не допускати подібних узагальнень, адже нічого спільного з реальністю не мають. Кожен з нас за своє життя розбив велику кількість речей, але це не означає, що ці поломки відбуваються щодня. Назвати це підведенням для навішування ярликів точно не можна. 

Спосіб № 6. Необхідно відповідати по суті в критичний момент. Критикуючи, люди зазвичай говорять про власні емоції по відношенню вам, але тільки не про суть самої проблеми. Саме від цього і трапляються явні перебільшення. Наприклад, ви запізнилися на зустріч, то нетерпляча людина обов'язково скаже, що він прочекав вас 2 або 3 години. У відповідь ви повинні проговорити: «я запізнився лише на 15 хвилин». Це дозволить вашому опоненту оцінити масштаби «катастрофи» більш адекватно.

Спосіб № 7. Постарайтеся ставитися з гумором до опонента. Коли ваші вчинки не схвалюються, дуже важко взяти і відсторонитися від ситуації, але спробувати все ж варто подолати критичний момент. Особливо смішно з боку виглядає, коли скандал роздувається за дрібниць. Потрібно залишатися спокійною. І тільки тоді ви побачите, як безглуздо виглядає людина, що намагається вивести вас із себе.

Спосіб № 8. Потрібно зрозуміти причину: чому виник критичний момент. Найчастіше критика є способом маніпулювання вами, спробою викликати почуття провини. Ні в якому разі не піддавайтеся на провокації. Відразу ж повідомте про те, що будете чинити так, як вважаєте за потрібне. Обгрунтуйте свої дії, і чому ви самі вважаєте їх правильними. Особливо актуально це для тих ситуацій, коли критикують вас самих або ваше особисте життя.

Спосіб № 9. Не бійтеся перепитувати. Іноді люди кидають фрази, які націлені безпосередньо на те, щоб вас якось зачепити і образити. Наприклад, ви можете почути небудь негативний відгук, що стосується вашої нової зачіски. У цьому випадку цілком доречним буде перепитати, а також уточнити у людини, що він мав на увазі. Абсурдність такої ситуації може дещо протверезити опонента.

Спосіб № 10. Завжди говоріть прямо, щоб критичний момент відступив. Не потрібно приховувати своїх емоцій і того, що ви усвідомлюєте причину критику. Якщо людина нахабний пліткар і просто обожнює пхати в чужі справи свого носа, то скажіть йому в обличчя, що не привезете йому задоволення обговоренням тих моментів, які його зовсім не стосуються. Якщо людина робить будь-які вчинки з помсти або заздрості, то потрібно сказати йому прямим тестом, що це зовсім не привід для спілкування. Чим правдивіше і переконливіше ви в цій ситуації будете, тим швидше закінчитися цей безглуздий спір і критичний момент....

Додати коментар


Захисний код
Оновити