Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Жіноча дружба - міф чи реальність?

Жіноча дружба - міф чи реальність? - Споконвіку і до сьогоднішнього дня не вщухають запеклі суперечки між представниками різних статей. Для більшості чоловіків, згідно незалежного опитуванням, жіноча дружба - це однозначно міф, оскільки сильні світу цього переконані лише в єдино справжній дружбі чоловічий, природно, заперечуючи в більшості своїй дружні відносини між гетеросексуальними чоловіком і жінкою.

Хоча, як стверджує народна мудрість і показує фактами історія представники сильної статі здатні дружити лише до певного моменту - до початку війни, а всі військові зіткнення, як відомо людству, якраз чоловіки провокують через двох речей, які не поділять, - жінка і гроші.

Втім, за аналогією і жіноча дружба (будь вона до цього міф чи реальність) припиняється чи то через чоловіка, чи то через території впливу і лобіювання своїх інтересів настільки владних персон.

Так що в причинах хворобливого (можна сказати, зрадницького) завершення відносин, до чого, до речі, більш схильні за народженням хитрі, підступні і розважливі дами, які максимально активізують заради досягнення своєї жаданої мети і потаємної мрії терпіння і артистичні здібності, жіноча і чоловіча дружба схожі. А в інших аспектах - причини зародження відносини, процес їх перебігу, тривалість і пр. - жіноча дружба воістину є унікальним і нез'ясовним чоловічою логікою феноменом.

На жаль, у настільки цинічному світі жорстоких моралі, матеріальної вигоди і потрібних зв'язків найчастіше горезвісна жіноча дружба є міф, тому що являє собою тимчасовий союз, що за певних обставин необхідний войовничим дамам, які знаходяться на рівних позиціях. Наприклад, двом дівчатам з абсолютно протилежними поглядами, смаками, інтересами, способом життя, манерою поведінки, стилем одягу і спілкування, мріями і прагненнями і т.д. поки вигідно дружити проти третьої леді, яка їм однаково неприємна і заважає. Саме ненависна і сильніша конкурентка, яка веде успішну боротьбу одна і не потребує підтримки, стає загальною темою для розмов і інтересом. Однак, як тільки суперник переможений, жіноча дружба припиняється і може навіть тепер трансформуватися в нову війну колишніх союзниць, які готові пожертвувати буквально всім (людськими відносинами, цінностями, почуттями) заради звання лідера.

Між тим, іноді заради досягнення мети переможена жінка здатна продовжувати підтримувати дружні (приятельські) відносини з ненависною їй суперницею, якщо сьогоднішня королева балу дійсно настільки впливова і багата, що зможе проявити жест царської доброти та не залишити в біді бойового товариша. Скажімо, за рахунок протекції знайомої фаворитки Фортуни хитромудра і не позбавлена заздрості й образи дівчина може зробити пристойну кар'єру, зайняти авторитетне становище в суспільстві, знайти гідного чоловіка і навіть конкурувати зі своєю покровителькою. Як тільки підступний план буде розкритий довірливою наставницею, жіноча дружба припинить своє існування і може звернутися жорстокої помстою.

Часом жіноча дружба досягає вершини жіночого віроломства, коли світла і приваблива, мила і начебто доброзичлива леді підтримує публічно морально і матеріально свою подругу, яку насправді в глибині душі ненавидить більше всіх і всього на світі. Така тактика слід завіту: «Тримай ворогів ближче, ніж друзів», а також дозволяє дізнатися всі слабкості ні про що не підозрюючи дівчини. Однак подібна стратегія має лише одне завершення, бо все таємне стає явним: враховуючи емоційність жінок, сама дівчина одного разу в пориві пристрасті визнається в істинних намірах дружби. 

Згідно ж спостереженнями психологів, чоловіків і жінок, найчастіше яскраві натури дружать для самоствердження за рахунок більш бляклого фону своєї подруги. Наприклад, нерідко в школі, університеті, на роботі, на вечірці, в кінотеатрі і т.д. можна зустріти цікавий жіночий союз явно протилежних за зовнішніми ознаками і внутрішнім характеристикам дівчат - наприклад, поки що не поміченою чоловіками красуні вигідно дружити з дівчиною скромною зовнішності або завдяки близькості розуму, мізерної ерудиції, відсутності таланту смілива інтелектуалка продемонструє в компанії знайомих або на співбесіді (кастингу ) свій рівень знань і творчі здібності, а також світські манери і високі амбіції. Знову ж ситуація повторюється: якщо одна з подруг (ясна річ - більш ефектна) досягає мети - користується інтересом у чоловіків, вдало виходить заміж, робить запаморочливу кар'єру зірки в будь-якій сфері, її менш примітна подруга, як правило, не в силах стерпіти таку несправедливість долі і успіх А типовою причиною тому, що жіноча дружба - це міф стає неможливість щиро радіти щастя близької людини.

Якщо дівчина має цієї дійсно унікальною рисою, жіноча дружба - це реальність, яка продовжує все життя і, подолавши випробування кавалерами, професійної затребуваністю, райськими матеріальними благами і багатством, вона стає навіть членом сім'ї. До речі, таку самопожертву дуже згубно для тієї сторони відносин, що завжди була вигідним контрастним фоном зоряної персони, яка на шкоду свого особистого життя повністю поглинена проблемами, турботами, клопотами подруги (конфлікти з чоловіком, колегами, дітьми та ін), що загрожує їй довічним самотністю.

Справжня жіноча дружба, реальність якої підтверджують історичні факти, в ідеалі повинна бути рівноправною і тактовної, іншими словами - за інтересами. Так, у прадавні часи, коли чоловіки відправлялися на видобуток прожитку і дбали про охорону території, жінки залишалися вдома і спілкувалися, знаходячи спільні заняття до душі. Так і сьогодні цілком спокійно і без шкоди для душі та особистому житті можна дружити, разом захоплюючись музикою, театром, кіно, танцями, фітнесом, спортом, рукоділлям і т.д., що дозволяє періодично зустрічатися, обмінюватися новинами і обов'язково - думками. Тому що психологи дійшли висновку, що жіноча дружба, заснована на емоціях, являє собою обмін почуттів, а от чоловіче спілкування найчастіше засноване на мові інформації і позбавлене оцінки, ну хіба що прикрасить гумор.

Тим не менше, треба визнати ще один підтверджений життям факт: по-справжньому і не дивлячись ні на що дружити дано не всім, і вже точно не всякий чоловік здатний зрозуміти загадкову натуру жінки, що з легкістю може зробити будь-яка її подруга, без слів вгадуються душевне стан, настрій, самопочуття, бажання. Крім того, тільки подруга сприймає жінку такою, яка вона є, більшою мірою, на відміну від чоловіків, виділяючи таки гідності, а не дорікаючи за недоліки.

Так вважають жінки, а ось чоловіки в більшості своїй солідарні з французьким письменником Анрі де Монтерланом, який одного разу сказав: «Дружба між жінками - це всього лише пакт про ненапад». А хто ж правий - світ розумних чоловіків або царство мудрих жінок - і що ж таке настільки суперечлива жіноча дружба - міф чи реальність, - ще належить дізнатися на особистому досвіді кожній дівчині, яка вміє дружити....

Додати коментар


Захисний код
Оновити