Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Пальчикові ігри для розвитку дрібної моторики

Пальчикові ігри для розвитку дрібної моторики - обов'язковий елемент виховання дитини. Ми люблячі батьки робимо все для правильного розвитку малюка і для його щастя. Ми хочемо, щоб він ріс розумненьким і здоровим. З дитинства купуємо розвиваючі ігри, «риємося» у розумних книжках для батьків намагаємося навчити всьому свою крихітку. Батьки, іноді ми переборщувати, зупиніться і виберіть важливі аспекти виховання дитини. Не намагайтеся зробити з нього генія, головне щоб малюк зростав цілеспрямованим і здоровим, а значить щасливим. Саме на іграх будуватися розвиток і пізнання малюка. Але, ні як інакше. Важливу в цьому роль мають пальчикові ігри для розвитку дрібної моторики.Визначтеся з важливими напрямками розвитку дитини. Важливий момент розумового виховання це розвиток пальчиків дитини - дрібної моторики. Спочатку це масаж подушок пальців, і долоньок. Потім гри малюків з іграшками. Ви разом можете зайнятися ліпленням, малюванням вишиванням і т.д. Велику роль у розвиток моторики вносять пальчикові ігри та заняття для розвитку дрібної моторики. Вони розвивають мовлення та творчі здібності. Принцип дії на нервові закінчення пальців, безпосередньо впливають на мозкові зони малюка, що покращує всебічний розвиток дитини. А найголовніше, що цей процес дуже подобається дитині.

Що ж являють такі ігри з себе? Пальчикові ігри можна розділити на групи.

Гра для самих маленьких дітей, спрямована на виконання поставлених завдань. Весела пізнавальна гра з віршиками буде стимулювати розвиток і мислення. Виконуючи вправи на вплив певних точок, ми допоможемо розвинутися мозку.

Ігри для старших діточок з 2-3 рочків зводяться до виконання і зображенню за допомогою рук предметів і живих істот.

Якщо повністю описувати практику і теорію пальчикових занять вийде велика книга, тому дамо основні рекомендації початківцям батькам, який хочуть бути вчителями для своїх малюків.

Масаж - пасивна «пальчикова гра»

«Прелюдією» до гри служить звичайний масаж кистей, його треба проводити, починаючи з самого народження. Бажано довірити виконання масажу спеціалісту, але основні прийоми можна освоїти самостійно. Масаж виконуємо кілька хвилин, не більше 5 і кожен день. Він включає наступні етапи: погладжування, м'які розтирання, вібрацію, масаж за допомогою м'ячика та розгинання і згинання пальців.

Ладушки, ладушки!

З нашого дитинства ми всі пам'ятаємо легкі віршики, коли мама чи бабуся проводили своїм пальцем по нашій руці і розповідали нам «Сороку-ворону». Масаж долонь рекомендується проводити, розповідаючи смішні потішки. Ось деякі приклади таких віршиків. А далі вашим путівником будуть спеціальні книги та інтернетом.

Пальчикові ігри для розвитку дрібної моторики, супроводжуємо наступними віршиками.

Даний пальчик - дідусь, 

Ну а цей - бабуся,

Цей палець - татко,

Цей пальчик - ненька,

Цей головний пальчик Я!

Ось і вся моя рідня!

Або наступний забавний віршик:

Раз, два, три, чотири, п'ять,

Пальчики пішли гуляти,

Головний пальчик будує будинок,

Це палець миє підлогу,

Цей пальчик суп готує,

Пальчик цей вліз на дуб,

Ну а цей їсти сіл,

І за всіх він все поїв.

Крім масажу використовують прийоми, зазначені в віршика. Це можуть бути відомі Ладушки: ладушки, ладушки, де були? У бабусі. Що там їли? Кашку. А що пили? Бражку. Каша солоденька, брага кисла! А бабуля добра! Попили, поїли, додому відлетіли, на голівку сіли.

Варіацій таких віршиків дуже багато, можна щоразу розповідати нову історію дитині. Малюкові, таким чином, вони не будуть набридати, а виконувати їх буде дуже цікаво і повчально.

Зроби «собачку»!

Особисто мені згадуються, і дитинства як старший брат за допомогою рук мені показував собачку, у вигляді тіні на стіні. Це якраз і є різновид «пальчикової гри».

Такі ігри допоможуть придумати цілий спектакль за участю тварин. Зображуйте небудь дитині і розповідайте, що ви робіть, називайте пальчики. Малюк повинен навчитися виконувати вправи самостійно. Наприклад, в наслідок розіграйте зустріч лісового зайця і їжачка, або покажіть погоню вовка за кроликом.

З пальців можна зробити наступні «фігурки»

Людина - Вказівний і середній палець «біжать по столу» ось вам і чоловічок.

З'єднайте середній, безіменний палець з великим. Вказівний і мізинчик підніміть вгору. У нас вийшла кішка.

З'єднуємо вказівний, безіменний і середній палець, мізинець відводимо убік, а великий піднімемо нагору - собачка.

Їжачок зображується легко. Зчепити руки в замок, а великий палець на одній руці і пальці іншої випрямимо.

Заєць вийде, якщо випрямити середній і вказівний пальчик, а решта стиснути в кулак.

Для зображення метелика, схрестимо руки в зап'ястях і пригорнемо долоні тильною стороною один до одного. Долоні з випрямленими пальцями здійснюють порхательние руху, виходить, що наша метелик летить.

Знаючи як зобразити тварин за допомогою пальців можна влаштувати театр тіней. Це корисне і веселе заняття.

Світ пальчикових ігор різноманітний. А для освоєння це методики не знадобиться багато часу, а результати вас помітно порадують...

Додати коментар


Захисний код
Оновити