Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

З досить примхливих рослин можна назвати клематіс

У нашому світі існує величезна безліч дивовижних рослин. Однак, далеко не всі з них можна успішно вирощувати в середній смузі. Однією з дуже примхливих рослин можна назвати клематіс, оскільки його вирощування потребує знань і звичайно ж старанності. Однак ті, хто хоч раз зустрічав клематиси, не перестають захоплюватися цими прекрасними квітами, виглядають вони неймовірно велично в пору власного цвітіння. Складно знайти багаторічник, який здатний радувати різноманітними за забарвленням великими квітами та ще й тривалий час період, приблизно три місяці. У переважній більшості випадків господині вважають вирощування таких рослин як клематіс, чимось героїчним, доступним лише обраним. Але насправді все не зовсім так, з цієї причини ми розвіємо деякі міфи в даній статті.Міфи, пов'язані з рослиною клематіс

Перший - вирощування клематисів проблематично, оскільки рослина надмірно примхливе, але все пізнається лише тільки в порівнянні. У випадку якщо ви без особливого праці змогли впоратися з кущами троянд, то догляд за даними рослиною для вас просто дрібниця. Насправді КЛІМАТІС вимагає істотно менше зусиль. Безліч квітникарів сильно розчаровуються, якщо і після декількох років вирощування не отримують такого гарного цвітіння, як на фото в каталогах. Виникає невпевненість у власних силах, і зовсім опускаються руки. Адже все просто, біологічна особливість, яку має клематіс, полягає в тому, що перші кілька років вони всі сили витрачають на формування кореневої системи та освіта нирок відновлення. При цьому наземна частина ліани в даний період не відмінна зростанням. Це зовсім не означає, що ви не побачите квітів, у разі гарного догляду у черенкованние матеріалу вже до наступного сезону з'являються найперші бутони. Фахівці настійно рекомендують радять не дозволяти цвісти саджанцям клематисів в даний період з метою найкращого зміцнення рослини. Але ви обов'язково дочекаєтеся першої квітки на рослині клематіс. Після цього рекомендують укорочувати саджанець приблизно до 50-60 сантиметрів, створюючи можливість набратися сил для прийдешньої зимівлі.

Другий - клематіс важко підготувати до зими, оскільки рослини її складно переносять. Ну по перше, дана ліана належить до сімейства Лютикова, а вони як відомо є найбільш стійкими і холодостійких. Клематиси починають зростання, коли ще поблискує сніг. Розпустилися листя без шкоди для рослини спокійно витримують заморозки до 8 градусів. Найнебезпечніше в зимівлі це застій талої води біля основи куща. Щоб не допустити даного, восени слід підсипати приблизно відро торфу або перегною під рослину, формуючи тим самим маленький горбок. Навесні, слід дбайливо відгребти непотрібну грунт, звільняючи основу куща. Невеликого укриття дані рослини вимагають тільки перші кілька років, поки не зможуть нарощувати за сезон значну зелену масу. Далі буде потрібно після здійснення осінньої обрізки всю земну частину безжально зірвати з опор і покласти зверху. Множинні переплетені пагони формують пухке несмінаемой укриття, з чудовим повітрообміном, до того ж надійно затримує сніг. При підготовці до зимівлі слід подбати і про надійний захист від мишей, особливо у разі застосування поліетиленової плівки. Забравшись в даний сухий тунель гризуни влаштовують там гнізда, застосовуючи для облаштування обгризені гілки клематисів. З цієї причини радять розкладати приманку для гризунів під кожен кущик.

Третій - краще придбавати сорти, які цвітуть на молодих пагонах. Тут добре видно аналогія з плетистими трояндами. І насправді, є така група троянд, яка цвіте лише на торішніх пагонах. У даних рослин ситуація абсолютно інша. Навіть не зберігаючи торішні пагони, ви все одно вдосталь насолодитеся цвітінням на молодих пагонах. Дана група клематисів переважніше, оскільки сам період цвітіння розтягнутий. Перші бутони починають розпуск в деяких випадках навіть на початку літа, до слова, саме до цієї групи належить переважна більшість махрових сортів.

Про махрових клематисом слід говорити окремо. Вони знаходяться на вершині актуальності, а й вартість істотно вище в порівнянні з простими формами. Неймовірна форма квітів, іноді скидається на розкішні півонії, навіть складно повірити, що перед вами просто клематіс. Ось тільки наївним покупцям ніхто не пояснює, що фактично всі махрові сорти радують незвичайними квітами лише в першу хвилю цвітіння і тільки на перезимували пагонах. А далі розпускаються звичайні квіти, але це ні в якому разі не зменшує їх декоративність. Вельми часто літнє цвітіння істотно рясніше і яскравіше. Наприклад, у таких сортів Міс Чалмонделі, Вероніка Чоіс, Луїз Рав. З цієї причини, якщо ви вже купили саджанець махрового сорти, а він зацвів однорядними квітами, не поспішайте звинувачувати продавця у всіх бідах. У разі якщо окрас відповідає із заявленим просто наберіться терпіння до наступного сезону і постарайтеся зберегти пагони. 

Догляд за рослиною клематіс

Клематиси безсумнівно є вибагливими рослинами. З цієї причини безліч квітникарів відчувають вагомі труднощі при виборі ідеального методу обрізки. Всі сорти можна образно розділити на дві групи, квітучі лише на молодих пагонах і двічі квітучі, як на старих, так і молодих. Купуючи саджанець, слід обов'язково уточнити, до якої саме групи належить сорт. Однак у випадку якщо ви не отримали дану інформацію або зіткнулися з пересортом, расстраіватся не слід. Просто спостерігайте кілька років за своїм рослиною. Залиште на зиму втечі в довжину приблизно пів метра і навесні зверніть увагу, на якій висоті станеться пробудження нирок. Якщо протягом декількох років старі пагони залишаються млявими, а молоді паростки з'являються із землі або з нижніх нирок, сміливо зрізайте надземну частину до тридцяти сантиметрів. Залишайте у даної групи клематисів пагони, щоб навесні зафіксувати їх і забезпечити початкову опору для майбутньої порослі.

Якщо в інструкції настійно радять зберегти старі пагони для цвітіння, мова не йде про всю масі річного приросту. У деяких сортів вона досягає більше трьох метрів. Верхівкова частина не здатна дати повноцінні нирки. З цієї причини досить зберегти пагони висотою в метр. Довжина повністю залежить від кліматичної зони і особливостей вашого сорту, підбирається відповідно лише дослідним шляхом.

Не слід боятися крихкості пагонів. Отримавши восени саджанець, багато впадають в паніку, помітивши трохи надломив стебло. Першочергово, основні нирки знаходиться біля основи куща в області кореневої шийки. Та й тендітним у клематиса є лише зовнішній шар, про здерев'янілих втечу досить міцний. Швидше ви травмуєте себе, ніж рослина.

У клематисів потребують ніжному відношенні лише відростають навесні пагони. Вони потужні, соковиті і неймовірно тендітні. Подбайте про надійної опори, до тих пір поки вони не зміцніють. Пам'ятайте про крихкість, коли нетерпіння змусить розгрібати грунт, бажаючи перевірити: пережив чи саджанець зиму. Не маючи досвіду, можна сильно травмувати верхівку втечі. Тоді рослина загальмовує ріст, запускає резервні нирки. Головне ставитися спокійніше, у разі якщо навесні на місці посадки ви бачите тільки засохлу гілочку. У разі якщо на місці рослини, яке вже встигло порадувати вас цвітінням, навіть до середини літа немає жодного паростка, не поспішайте безжально викорчовувати кущ, оскільки він може «ожити».

Навесні слід своєчасно знімати укриття, особливо у випадку якщо це плівка. Сонце активно стимулює пробудження нирок в «парникових» умовах, а коренева система ще не може виконувати роль насоса в промерзлому землі. Такі проблеми не виникнуть, якщо вкривати клематіс ялиновими палицями або виросли батогами.

Як розумно вчинити з саджанцями рослини клематіс, отриманими навесні

Саджанці, в переважній більшості випадків, висилають дворічними. У них повинна бути розвинена коренева система (не менше шести міцних коренів), кілька наземних пагонів з вираженими нирками. Багато фірм пропонують однорічні живці, такі коштують значно дешевше, але і життєстійкість істотно нижче, оскільки вони мають лише кілька бруньок і маленькі корінці. Однолітки краще придбавати на місці, щоб перевірити їх життєздатність.

Дворічні саджанці можуть пересилатися як із закритою кореневою системою, точно так і з відкритою. У першому випадку квіти вирощують в горщиках і до весняної висилку можуть бути молоді пагони приблизно до 10-15 сантиметрів. Вони досить крихкі, швидко ламаються, за час пересилки листя жовтіє. Розсилкою займаються фірми, що купують посадковий матеріал у Польщі. Дані саджанці ні в якому разі не можна висаджувати в грунт відразу ж. Поворотні заморозки і весняне сонце швидко погублять ніжні паростки. Незважаючи на те, що клематіс є холодостійких рослиною, це абсолютно не відноситься до екземплярів, які перезимували в штучних умовах. Найкращий варіант, просто прикопати на пару тижнів дані саджанці в парнику, додатково укривши. Висаджувати в грунт можна лише тоді, коли вони зрівняються за показниками з зимувати рослинами. У разі якщо парника у вас просто немає, помістіть їх на холодне вікно до тих самих термінів. Саджанці з відкритою кореневою системою висилають в переважній більшості випадків саме приватники. Вони викопуються з грунту, стан нирок дозволяє визначати їх відразу на постійне місце проживання.

Садити клематіс слід заглубляя на 8-10 сантиметрів для посилення кущіння. При весняній висадці можна не засинати всю ямку, а просто плавно, в міру зростання додавати родючий грунт до основи. У посадкову яму ложат перегній, іноді золу. Додавати мінеральні добрива поки не рекомендуємо, оскільки високий ризик опіку коренів. Переважно підгодувати свого улюбленця через кілька тижнів, до того часу коренева система повністю відновиться.

У випадку якщо ви виявите турботу і терпіння, клематиси обов'язково порадують вас квітами неймовірної краси....

Додати коментар


Захисний код
Оновити