Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Добрива для кімнатних квітів, рослин

Добрива для кімнатних квітів, рослин грають надзвичайну роль. У нинішній час складно уявити квартиру або будинок без рослин, затишно примостилися в горщиках і вазонах. Деяких квіти приваблюють своїми квітами і ароматом, іншим за смаком - більше соковито-зелені витончені листя різноманітної форми і розміру. Шанувальники кімнатних рослин комбінують квітучі і не квітучі види, формуючи просто приголомшливі за своєю красою оранжереї, успіх чого гарантують добрива для кімнатних квітів, рослин. Розпустилися квіти і зелень рослин привносять комфорт і тепло в багато кімнати, офіси, магазини. Кімнатні квіти рятують людей від депресій, виховують доброту і відповідальність.Але для того, щоб рослини радували гарними квітами і насиченою зеленню, їм слід обов'язково допомагати. Для квітів, що ростуть у горщиках або вазонах, одним з найбільш важливих умов розвитку виступає одержання благотворних речовин. З цієї причини добрива для кімнатних квітів і рослин слід вносити своєчасно і в необхідній кількості. Без добрив рослина може перестати цвісти, листя і стебла стануть блідими, почнуться хвороби і суттєво погіршиться зростання. Щоб такого не сталося, сама процедура внесення мінеральних добрив повинна бути стандартним справою.

Добрива кімнатних квітів і рослин: підживлення

Усі добрива для кімнатних квітів діляться на кілька базисних видів: мінеральні, органічні, комбіновані, а також бактеріальні. Мінеральна група представлена готовими складами, в яких містяться такі важливі елементи, як азот, фосфор, калій, бор і багато інші. Однак недолік їх полягає в тому, що вони впливають на солоність і кислотність грунту, а ще не здатні дати весь комплекс цінних речовин. До органічних добрив відносять продукти життєдіяльності тварин, а також рослин. Говорячи простіше, це сапропелів, торф, гній, пташиний послід, компост і багато інші. Єдиним недоліком є неприємний запах і з цієї причини їх складно застосовувати в домашніх умовах. Доброю заміною в даному випадку може стати рогова стружка або ж борошно (добрива для домашніх квітів, рослин). Бактеріальні добрива вважають екологічно чистими, але застосовують їх у більшості випадків на великих площах, а от вдома їх застосування досить проблематично. 

Значення має і те, в якому вигляді, твердому або рідкому, вносять добрива кімнатним рослинам. Більшість квітникарів віддають свою перевагу саме рідким добривом для кімнатних квітів і рослин, оскільки вони дуже прості в застосуванні. Слід лише додати води, перемішати і полити сумішшю улюблена рослина. Перевага даного методу в тому, що рослина швидше отримує необхідні йому речовини і моментально засвоює отримане. Явний недолік - це нетривалий вплив. З твердими добривами набагато складніше, але і переваг при цьому більше. Незважаючи на те, що засвоюються вони довше, наступну підгодівлю робити необхідно лише через два місяці. Та й до того ж нашкодити рослині вельми складно.

Не всім кімнатним рослинам добрива однаково хороші. Для деяких необхідні спеціалізовані склади і добрива для кімнатних квітів і рослин. Наприклад, азалія росте лише в кислому грунті, з цієї причини підгодівля повинна бути в необхідних пропорціях азот, калій, фосфор і мікроелементи. А такому рослині, як бромелия, підійде лише рідке добриво, яке не містить у складі солей, щоб уникнути закупорки пір, оскільки вона засвоює всі поживні речовини з водою крізь листя. Перед тим як підгодувати рослину, обов'язково дізнайтеся, в чому воно потребує.

Важливо не перестаратися в даному процесі. Адже переважніше недогодувати, ніж перегодувати, оскільки надлишок може призвести до того, що рослина вкриється плямами або зовсім загине. Одним словом, з підгодівлею (добрива для кімнатних квітів і рослин) слід бути дуже акуратним. Виробляти підгодівлі слід з весни по осінь саме в період активного росту і цвітіння, в рекомендованих пропорціях і з рекомендованою систематичністю.

Дефіцит певних макроелементів, точно як і надлишок, може призвести до трагічних наслідків, з тієї причини, що в кожному разі провокує певні зміни в розвитку. Підвищений вміст певного живильного елемента не може компенсувати дефіцит іншого. І навіть, навпаки, швидше, спровокує негативну реакцію. Ще гірше, коли з причини надлишку будь-якого компонента починає гірше засвоюється інший. А поставити діагноз дефіциту певного елемента проблематично. Першочергово, дефіцит деяких різних елементів має одні й ті ж ознаки. Так, недолік заліза, магнію та азоту проявляється саме в пожовтінні. Не помітити порушень в харчуванні можна і з причини видових особливостей або ж фізіологічного стану. Наприклад, поразка плоским кліщиком призводить до точно таких наслідків, що і дефіцит кальцію в грунті. 

Зміст добрива для кімнатних квітів і рослин

У нинішній час вибрати грамотне поєднання добрив зовсім не проблема. Однак для цього слід старанно вивчати наявні в них елементи. У зміст добрив в більшості випадків входить три базисних елемента, необхідні для повноцінного росту і формування рослин: азот, фосфор і калій в певних пропорціях. У професійні підгодівлі входять і важливі мікроелементи.

Азот бере участь в будові білка, а він, як відомо, основа всієї живої матерії, і входить у зміст хлорофілу, який грає важливу роль у фотосинтезі рослин. Даний елемент потрібно в основному листю, від дефіциту вони набувають блідо-зелений колір, а після жовтіють, перестають рости і суттєво дрібнішають. Надлишок азоту призводить до формування красивих, великих, темно-зеленого листя, але цвітіння і плодоношення при цьому відсутня. А у сукулентних від надлишку значно стоншується шкірка, після лопається, а це здатне привести до загибелі, від чого вже рятують інші добрива для кімнатних квітів і рослин. Міститься даний елемент в азотних мінеральних або ж органічних добривах.

Фосфор є важливим елементом в харчуванні при його допомозі відбуваються енергетичні процеси в клітинах улюблених вихованців. Дефіцит фосфору позначається на листках, які стають темно-зеленими з блакитним відтінком, а після на них з'являються бурі або ж червоно-фіолетові плями. Процес поразки починається зі старого листя і плавно захоплює рослина в цілому. Сповільнюється ріст пагонів і формування кореневої системи, припиняють формуватися нові листя, значно затримується цвітіння. Надлишок явище рідкісне. Але якщо таке сталося, то неодмінно позначається на листках: з'являється хлороз, коли на пластині між жилками формуються цятки. При виникненні такої необхідності слід обов'язково підживити рослини фосфором, доречно застосувати суперфосфат, фосфоритне борошно тощо, що містять багато добрива для кімнатних квітів і рослин.

Рослина припинило цвісти або замість яскравих насичених кольорів з'явилося щось непривабливе, отже не вистачає калію. З даної причини починають жовтіти, а потім опадати і листя. Оскільки через відсутність калію в клітинах накопичується аміак, а він як відомо призводить до відмирання тканин. Явною ознакою голодування виступає затримка рослин в рості, а ще світла облямівка по всій поверхні листа. Більш того, дефіцит калію робить квіти надмірно вразливими перед грибковими хворобами. Небезпека криється і в перенасичення: утрудняється засвоєння кальцію, магнію, цинку та інших цінних елементів. До калійним добривам для кімнатних квітів і рослин відносять хлористий калій, сірчанокислий калій.

У деяких випадках навіть при грамотному добриві кімнатні квіти все одно мають поганий вигляд. У даній ситуації слід задуматися про внесення в грунт мікроелементів, які в розумних дозах дадуть потрібний ефект.

Дефіцит кальцію призводить до слабкого зростання коренів, верхівок стебел і також швидкому відмирання листя, а ще поганого засвоєння азоту, калію і магнію. Неймовірно важливий він для кактусів, які мають великі або ж множинні колючки. Дефіцит сірки впливає на ріст і розвиток, страждають при її дефіциті саме листя. Вони стають жовтими, але при цьому не опадають. Залізне голодування, першочергово позначається саме на молодих листках. На них формується хлороз, а після листова пластина приймає білий колір. Одним з важливих компонентів для рослин виступає марганець, що містять багато добрива для кімнатних квітів і рослин. Він відіграє значиму роль у фотосинтезі і відповідно диханні квітів. З цієї ж причини його дефіцит у грунті позначається на загальному стані, і листя особливо. Ознаки голодування схожі з дефіцитом заліза, різниця полягає лише тільки в тому, що жилки листа залишаються такими ж зеленими, у той час як інші знебарвлюються. Дефіцит цинку може бути лише тільки в кислих грунтах, листя починає жовтіти і покриваються плямами, з'являються бронзові відтінки у забарвленні. А самі стають маленькими але товстими. У разі дефіциту магнію затримується розвиток, а також цвітіння рослини. Першою ознакою голодування виступає поява хлорозу, потім листя жовтіє, виникає червоний або ж фіолетовий відтінок. У разі дефіциту міді, причина надлишок фосфорних добрив. Даний мікроелемент підвищує стійкість рослини до різноманітних грибкових захворювань, бере активну участь у фотосинтезі. При дефіциті листя деформуються і поступово в'януть, а після гине квітка. Борное голодування позначається на молодих частинах рослини, від його дефіциту вони загнивають і гинуть, а листя буріють, скручуються і повільно відмирають, стебла стоншуються, квітконоси стрімко опадають.

Добрива для кімнатних квітів і рослин: правила:

Вносити слід лише необхідний обсяг добрива, в більшості випадків даний вказаний в рекомендації щодо вирощування. Пам'ятайте, краще менше добрив, ніж більше.

Настійно не радять підгодовувати хворіють, не укоренилися або знаходяться в стані спокою кімнатні квіти.

Квіти, які отримують мало світла, удобрювати слід істотно рідше, оскільки поживні речовини в повному обсязі не застосовуються, а отже ви лише даремно засоляется грунт.

Чи не удобрюйте рослини в спеку, уникайте потрапляння розчину на листя і стебла.

Для підгодівлі кімнатних вихованців, чутливих до солей (наприклад, папороті орхідеї, і багато інші), для молодих квітів застосовують розчин обов'язково слабкої концентрації.

У різноманітні періоди росту рослинам необхідно добриво з великим обсягом того або іншого елемента. Так, при початку вегетації переважає азот, в період закладання та формування бутонів-фосфор, калій, що містять багато добрива для кімнатних квітів і рослин.

Періодичність, з якою вносять добрива, може варіюватися від рази на тиждень до разу на місяць, все залежить від пори року, виду та розміру квітки, потреби в харчуванні. У період холодів раз на місяць удобрюють тільки не квітучі, що не мають періоду спокою квіти. У процесі вегетації дані квіти підгодовують, в переважній більшості випадків, два рази на місяць, актівнорастущіе - раз на тиждень, а квіти мають уповільнений ріст-раз на місяць.

Пам'ятайте, що за парочку годин до внесення добрив верхній земляний кому ваших вихованців слід старанно змочити водою.

Роль внесення добрив для кімнатних квітів і рослин просто невимовна, але перед цим слід обов'язково придивитися до рослини. Удобрюючи кімнатні рослини, не забувайте, що все добре лише коли в міру....

Додати коментар


Захисний код
Оновити