Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Догляд за квітами будинку, пальми

Догляд за квітами дому (пальми - тим більше) - досить копітка праця. Давно вже відомо, що пальми здатні рости і пахнути в домашніх умовах. Думаю, багато хто погодиться, що без зелені приміщення стає похмурим і бляклим. Пальми є просто чудовим засобом для створення атмосфери комфорту. Більшість людей впевнені в тому, що пальми приносять довголіття і здоров'я, до того ж є уособленням високого матеріального достатку. У випадку якщо ви прийняли тверде рішення пожвавити свою кімнатну обстановку за допомогою красивої пальми, пам'ятайте, що це рослина одиночне, вимагає багато простору, світла, ну і звичайно ж турботи. У даній статті ми поговоримо про пальми, які не складно вирощувати вдома і про правила догляду за ними.Батьківщиною виростання пальм є тропіки та субтропіки, з цієї причини рослина завжди теплолюбива. Особливо від низької температури страждають корінці рослини, з цієї причини вазон повинен обов'язково розташовуватися в теплі. Тропічні пальми ще теплолюбних, з цієї причини в холодну пору року в приміщенні повинна бути висока температура. Субтропічні пальми істотно витривалішими, і не вимагають підвищення температури. Тому це зовсім нескладний догляд за квітами будинку. Ворогом даних кімнатних вихованців є протяги, які провокують у рослин хвороба, а в деяких випадках навіть загибель. Більшість дуже добре себе відчувають в теплих кімнатах. Чим молодший ваша рослина, тим вимогливіші воно. Переважно всього пристосовувати до кімнатних умов саме ті пальми, які вирощені з насіння в наших умовах. Ідеальна температура для пальм становить 14 -22 С. За винятком підтримки температури, пальми слід систематично обприскувати, омивати листя водою, влітку слід робити це навіть частіше, ніж в холодну пору року. У теплу пору, пальми поливати необхідно рясно, але при цьому не часто.

Слід обов'язково стежити за тим, щоб земля була помірно волога, як того вимагає типовий догляд за квітами будинку. Пересушування призводить до пожовтіння листя, тоді їх слід обрізати так, щоб над живою тканиною залишалася невелика смужка сухою. У разі якщо поливи рясні, повноцінні, а листя все одно жовтіють, то проблема криється в сухості повітря, краща підвищена вологість у приміщенні, де виростає пальма. При поливі рослини застосовують відстояну воду. Обприскувати листя варто не більше трьох разів на тиждень, а взимку - один раз. Взимку переважніше НЕ обприскувати зовсім, а просто протирати листя губкою, яка змочена у воді кімнатної температури. Регулярно слід протирати листя слабким мильним розчином. Відносно світла, пальми є світлолюбними рослинами, з цієї причини їх слід розташовувати якомога ближче до вікон. При цьому слід врахувати, що прямі промені сонця можуть викликати опіки на листках рослини. Молоді пальмочки потребують щорічної пересадки, більш дорослі рослини слід пересаджувати раз на 2 - 4 роки. Пересаджувати слід перед початком їх росту, тобто навесні. Втім, це не такий вже й складний догляд за квітами будинку.

У випадку якщо є загнили коріння, їх слід обов'язково видалити, акуратно обрізавши ножем до рівня здорової тканини. Намагайтеся при цьому не пошкодити здорові корені, оскільки в домашніх умовах пошкоджені корені попросту відмирають. Молоді рослини слід садити в легкий грунт, при подальших пересадках просто додаючи дернової землю. Ємності для даних рослин повинні бути високими, а для певних видів ще і вузькими. Приміром, у фінікової пальми коріння піднімаються високо із землі, з цієї причини для неї потрібен високий і вузький горщик. А всі виступаючі коріння слід прикрити мохом захищаючи тим самим рослину від висихання. Підживлюють рослини раз на десять днів влітку, в зимовий час в два рази рідше. При приготуванні розчину для підгодівлі настійно радять застосовувати воду кімнатної температури. Після здійснення поливу живильним розчином слід завжди проводити розпушування грунту, як того вимагає догляд за квітами будинку. Розмножуються дані рослини лише тільки насінням, але деякі види здатні розмножуватися нащадками. Час проростання насіння повністю залежить від виду вашого домашнього вихованця. У деяких видів насіння проростає за кілька днів, у інших - за кілька місяців. У процесі вирощування можуть виникнути такі проблеми: коричневі кінчики листя - причиною є надмірно сухе повітря, поганий полив або холодне повітря. Коричневі плями на листках виникають у разі надлишку вологи в грунті або у разі різкого охолодження. До коричневих плям може призвести полив надмірно жорсткою водою.

У безлічі рослин з віком темніють нижні листки, такі слід обов'язково зрізати. У разі коричневими стають тільки верхні листки, то проблема, в більшості випадків криється саме в перезволоженні. При вирощуванні даної рослини слід пам'ятати і про шкідників, до них відносять: щитівок, борошнистих червців, павутинного кліща. Павутинний кліщ з'являється при надмірно сухому повітрі. На стеблі пальми виникає павутина, листя стають слабкими, млявими, а по закінченні часу просто опадають. Щитівки в більшості випадків проживають на поверхні листя, висмоктують клітинний сік, чим сильно шкодять рослині. Лист в такому випадку втрачає своє забарвлення, а через час зовсім сохне. Борошнисті червеці вражають фактично все і листя, і пагони, і квіти. Листя при цьому викривляються, втрачають свою форму, засихають і поступово опадають. У цілому пальми є не особливо примхливими і примхливими рослинами на відміну від безлічі інших кімнатних вихованців. Дані рослини можна пристосувати до абсолютно будь-яких умов, але робити це слід обов'язково плавно і звичайно ж з любов'ю. Різка зміна умов утримання, призводить до загибелі рослини. У нинішній час вже відомо приблизно 2500 тисячі видів даних рослин. 

Серед них можна зустріти карликові пальми і гіганти. За формою свого листа з поділяють на кілька груп: перисті - фінікові, хамедореи; віялові, до них відносять Трахикарпус, ливистона, Саба; дваждиперістие - Кариота. Ось деякі види пальм, які можна в своє задоволення виростити вдома або в квартирі. Найбільш ідеальною для вирощування в домашніх умовах виступає Ховея (Говея) Форстера. Батьківщина виростання даної пальми - Австралія. Хове. відносять до перистим пальмам, має вона один стовбур і розлогі листя - вайями, в природних умовах листя досягають довжини в чотири метри. Пальми даного виду ростуть дуже повільно, але якщо знаходяться в родючому грунті, то швидко розвиваються. Ховея здатна спокійно переносити дефіцит освітлення, стійка до посухи, систематично підсушена грунт абсолютно не позначається на зовнішньому вигляді. Тому догляд за квітами в даному випадку простий. Але, само собою, рослина буде набагато краще розвиватися в освітленому приміщенні, при підвищеній вологості. Листя стійкі до багатьох шкідників, а саме до павутинних кліщів і борошнистий червець. Як і всі пальми ця рослина одинак, але переносить сусідів спокійно.

Також добре росте в будинку Ховея Бельмора. Ця пальма відрізна від Ховеі Форстера вертикальними, що не розлогими листям. Потребує систематичному обприскуванні і підтримки вологого грунту. Ще одним цікавим видом пальм є Рапіс. Батьківщиною виростання даної пальми є Китай, Японія. Дана рослина добре переносить як яскраве світло, з малим числом прямих променів сонця, так і затемнення. Переважно містити у вікон розташовуються на захід або ж схід. До прямих променів рослину слід привчати поступово. Для красивого зростання крони, періодично слід повертати до світла. Оптимальна температура влітку не вище 22 С, у холодну пору року не нижче 10 С. Дана рослина добре переносить навіть сухе повітря, незважаючи на це влітку його слід періодично обприскувати. У холодну пору року цього робити настійно не радять. Потребує рясного поливу в літній час і помірному взимку. Пересаджувати рослину слід за потребою, переважніше якомога рідше. Такий догляд за квітами будинку. До актуальних кімнатним пальмам відносять і Хамедорея. Батьківщиною виростання даної рослини є Америка. Так як і всі попередні пальми не любить прямих променів сонця, світло має бути яскравий але при цьому розсіяний, рослина може спокійно переносити тимчасове затемнення. Температура в теплу пору року не вище 26 С, а взимку - не нижче 12 С. Таким повинен бути догляд за квітами, пальми не переносять прямі промені, завжди пам'ятайте про це.

Влітку вимагають щоденного обприскування, два рази на місяць слід протирати листя вологою губкою, яка змочена в теплій воді. Взимку її НЕ обприскують листя, а просто протирають раз на місяць. Молоді рослини вимагають пересадки раз на рік, більш дорослі пересаджують раз на кілька років, все залежить від віку. При грамотному догляді в кімнатних умовах відчувають себе відмінно, а деякі навіть починають цвісти. Існує приблизно сто тридцять видів Хамедореї. Особливої уваги вимагають такі види пальм: Лівістона, Птіхостерма витончена, Трахикарпус іспанська, Фінік Робілена, Актінокента, але проте любителі рослин успішно їх вирощують. Їх відхід будинку своєрідний. 

У магазинах можна часто зустріти пальми призначені для вирощування в домашніх умовах, але насправді це не завжди так з цієї причини фахівці настійно радять довідатися по більше інформації про майбутнє вихованця. До видів пальм, які не вийде вирощувати в квартирі, відносять: Діпсіс жовтіючий, Равенея струмкова, Архонтофенікс, Дерево кокосу. Дані рослини потребують яскравому світлі і високої вологи, а в домашніх умовах цього фактично неможливо досягти. З цієї причини набуваючи пальму, переконайтеся в тому, що даний вид можна вирощувати вдома. Тепер ви багато чого знаєте про пальмах і зможете піклуватися про них належним чином, а вони обов'язково гармонійно впишуться у ваш будинок і не перестануть радувати своєю зеленню....

Додати коментар


Захисний код
Оновити