Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Кімнатна рослина кротон: догляд, хвороби

Кімнатна рослина кротон (догляд і захворювання його своєрідні) - досить примхливий вихованець. Квіти різноманітні і красиві, кожна рослина по-своєму чарівно. Деякі підкорюють серця яскравістю кольорів, деякі - формою і забарвленням листків. Ось саме до останньої групи належить красивий і неймовірно вибагливий кротон (кімнатна рослина). Любитель квітів, який бачив його хоч раз, навряд чи відмовиться від спокуси придбати дану красу і собі. Навіть незважаючи на безліч клопотів, кротон того варто.Кодіеум строкатий-ще одне ім'я, що з гордістю носить кімнатна рослина кротон, яке володіє красивою, пишною кроною. Має кротон форму деревця, але інтерес викликають саме його листя, догляд за якими дуже копіткий. У повній залежності від сорту вони можуть бути як загострені до верху, так і тупуваті, шіроколопастнимі і лентообразной, виїмчастими, шкірястими, кавалками яскравими прожилками і т.п. Але головне - їх колір. На одному Кротоне одночасно бордові, зелені, золотисті листя. У більшості випадків вгорі крони листя світлі з золотистими прожилками, ближче до низу листя набувають темні, аж до бордового кольору. Ще однією особливістю кротона виступає те, що в молодому віці колір крони жовтий або зелений, а от в дорослому віці листя починає фарбуватися в шикарний рожевий і червоний. Чим листя рослини старше, тим вони стають темнішими, до слова, листя не опадає зовсім. Ось цими перерахованими якостями і цікавий Кротон.

Кротон і догляд за ним

Купуючи це кімнатна рослина, приготуйтеся до того, що за ним доведеться багато доглядати, дане кімнатна диво явно не для лінивих. Хороший стан багато в чому залежить і від освітлення. З цієї причини, першочергово, слід забезпечити достатню кількість світла. В іншому випадку листя просто втратять притаманну їм яскравість. Переважно, щоб кротон висвітлювався приблизно 14 годин на добу. І у випадку якщо влітку проблем не буде, то взимку день короткий і найчастіше похмурий, обов'язково потрібно штучне освітлення, наприклад, люмінесцентна лампа. І ні в якому разі не можна ставити кротон під прямі промені сонця, на ньому це може згубно позначитися.

Доведеться стежити і за температурою, вона не повинна бути нижче +18 ° С, чого не любить кімнатна рослина Кротон. Але при цьому, слід пам'ятати про те, що дана рослина не можна ставити поблизу опалення та на підвіконня. Від сухого повітря листя почнуть опадати, а це погано, оскільки нові вже більше ніколи не виростуть. У даному випадку не завжди рятує і обприскування. Крім цього, слід берегти його від протягів і стрибків температур.

Чи не вибагливе відноситься кротон до грунту, в якій зростає. Віддає перевагу кислий субстрат з дренажем. Зазвичай застосовують суміш компосту, торфу і річкового піску в пропорціях 1:1,5:1. У грунт великої рослини, яке вище за півметра, додають ще й пів-частини городньої землі, з метою підвищення механічної стійкості.

Як і більшості рослин, Кротону необхідна пересадка, що включає в себе догляд. Виробляти це слід навесні, кращий час у березень - квітень. Молодий кротон слід пересаджувати щороку, дорослий - раз на кілька років, а ослаблене рослина переважніше зовсім не чіпати, оскільки в підсумку воно може підхопити різноманітні захворювання або загинути. Для пересадки застосовують суміш з двох частин листової землі: одній частині дернової, однієї частини піску і шматків деревного вугілля. Під час пересадки важливо не зруйнувати земляний кому з кореневою системою, а просто акуратно перенести його.

Велику увагу слід приділяти поливу. Рослина кімнатна шанує вологий грунт, з цієї причини грунт ніколи не повинен пересихати. Але надмірне перезволоження призводить до загнивання коренів і безлічі захворювань. Самий ідеальний варіант - це систематичний і рясний полив, у міру підсихання верхнього шару. Щотижня слід мити листя і часто їх обприскувати. А також раз на місяць рослині необхідний душ. Тільки не забувайте, що вода при цьому не повинна бути холодною і з низьким вмістом вапна. Рослина любить вологий повітря, не менше 70-80%. З цієї причини на додаток до водних процедур можна спорудити приготувати підставку, яка занурена у воду і торфом з метою постійного випаровування. 

Квітка слід підгодовувати мінеральними й органічними добривами на протязі всього року. З весни по осінь це роблять раз на тиждень, а взимку - раз на місяць, і слабким розчином. Деякі квітникарі запевняють в тому, що переважніше утримуватися від будь-яких добрив, з тієї причини що їх додавання може призвести до надмірно активному росту верхівки і відторгнення листків нижній частині. В результаті кротон втрачає форму і красу. Деякі добрива, що містять азот, погіршують яскравість забарвлення. З цієї причини настійно рекомендують застосовувати мікроелементи, які при помірному застосуванні не принесуть рослині шкоди. У будь-якому випадку, вибираючи спосіб внесення підгодівлі, уважно придивляйтеся до реакції, це допоможе знайти самий підходящий варіант.

Кімнатна рослина кротон: вибираємо правильно

Вибираючи кротон в подарунок запеклому квітникарю або набуваючи для себе, не забувайте, що робити це слід грамотно. Першочергово, зверніть увагу на листя, щоб вони не були засохлими, опущеними або навіть трохи прив'ялити. Зверніть увагу на забарвлення: у молодого доглянутого вони яскраво-зелені з товстими прожилками жовтого кольору. Обов'язково подивіться на стовбур: чи немає на ньому вм'ятин від випавших листя. Наявність вм'ятин говорить про те, що рослина міститься в поганих умовах.

Кімнатна рослина кротон: швидка допомога і захворювання

Неправильні умови відразу ж позначаються на стані рослини. А з таким прівередой взагалі слід бути постійно напоготові.

У випадку якщо у кротона виростають нові листки, але колір не міняють, значить рослині мало світла.

Фактично весь стебло втратив листя, незайманою залишилася лише верхівка, це говорить про те, що рослина вразив павутинний кліщ. У більшості випадків саме цей шкідник провокує дані наслідки. Якщо ж причина не в цьому, поспостерігайте, може не підходить температура або полив. Втратою листків обертається і перша зимівля. Рослина просто не встигає адаптуватися, особливо якщо знаходиться на підвіконні, на якому є всі шанси для переохолодження коренів.

Якщо в загальному рослина має нездоровий вигляд, старанно обмацайте його стовбур, починаючи з кореневої шийки. Нічого дивного немає, значить, просто змініть умови утримання і постійно спостерігайте. Листя, що втратили гарний вид, просто видаліть, щоб захворювання зникли разом з ними. Істотно гірше, якщо на стовбурі маються розм'якшені місця. У даному випадку доведеться відокремити частину рослини, яка вище хворіє ділянки. Зробити це слід акуратно, секатором або ж гострим ножем. У разі якщо деревина темна на зрізі, то вона видаляється тонкими надрізами до здорової частини. Після даної процедури нижню частину опускають в дуже теплу воду на хвилин п'ятнадцять, листя слід видалити, залишаючи тільки верхні, і укорінюють дану частину в суміші торфу і річкового піску, створюючи при цьому тепличні умови. Таким чином забезпечують життя новому Кротон.

Особливу увагу слід приділити шкідників. Найчастіше рослина вражають саме щитівки, що провокують серйозні захворювання. Від них листя стають бляклими, сохнуть і обпадають. Ворогом кротона є і павутинний кліщ, формуючий білі плями на поверхні листків, що призводить до раннього обпадання.

Вирощування кротона - справа далеко не легка і клопітка, проте натомість ви отримаєте фарби літа в будинку цілий рік, до речі, рослина ще й цвіте, квіти маленькі, але красиві....

Додати коментар


Захисний код
Оновити