Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Догляд за кімнатними квітами: фіалки

Догляд за Фіак потрібен специфічний. вас в будинку є безліч підвіконь, але при цьому на них нічого не росте, тому, що ви не любите квіти, так як вони мало цвітуть і швидко гинуть. Дружню пораду вам, обов'язково розведіть фіалки! Оскільки це простенькі, може навіть і не актуальні рослини, але зате скільки вони мають різноманітних форм і кольорів!

Фіалки можуть цвісти фактично цілий рік, і за це все вимагають тільки систематичного поливу і трохи підвищеної вологості, з цієї причини їх рекомендують тримати на кухні. Прочитайте прості рекомендації по догляду за фіалками і ви зрозумієте, що даний квітка вам просто необхідний.Догляд за фіалками. Температура

Ідеальна температура днем для квітучих фіалок, якщо ви бажаєте, щоб вони пахли і радували вас тривалий час складає приблизно 20 - 24 ° С. Якщо температура буде стабільно 20 ° С - квіти стануть великими і будуть довгий час триматися. Здійснюючи догляд за квіткою фіалки, пам'ятайте, що для молодих рослин ідеальна температура трохи вище, а саме 23 - 24 ° С. Фіалки порівняно витривалі рослини, вони спокійно витримують зниження температури в зимовий час до 10 - 5 ° С, в даному випадку вони просто уповільнюють власний зріст. Влітку при температурі вище 30 ° С фіалки повністю припиняють цвісти. 

Догляд за фіалками рекомендує у спеку краще за все не перевантажувати фіалки квітами, оскільки вони все одно будуть некрасиві. Слід просто обривати квітконоси, поливати увечері, по можливості підвищити вологість. Увечері можна навіть обприскувати листочки з пульверизатора. Для фіалок пагубні різкі перепади температури. Для природного розвитку фіалок різниця повинна становити максимум кілька градусів між температурою вдень і вночі.

Догляд за фіалками. Освітлення

Батьківщина фіалок - це ліси джунглів. Там на них зовсім не потрапляє сонячне світло, але багато розсіяних променів. Догляд за фіалками вимагає фіалки берегти від прямого світла, переважніше зовсім не вирощувати на південних вікнах.

При надмірному освітленні листя стануть підгинатися вниз і жовтіти, а потім стануть жовтувато-коричневими. Молоде листя деформуються, розвиваються маленькі квітконоси, які ховаються в листі, квітки неймовірно дрібнішають, та й до того ж швидко в'януть, на листочках з'являються опіки.

При дефіциті світла живці стають довгими, листя тягнуться вгору, зникає блиск, в строкатих фіалках пропадають цятки, рослини повністю припиняють цвісти.

Щоб кущики НЕ деформувалися і розвивалися повноцінно, горщики слід систематично повертати і це також важливий елемент догляду за даними кімнатними квітами. Догляд за фіалками вимагає систематично чистити від пилу м'яким пензликом і навіть мити, але рідко. Фіалки з темно-зеленим листям вимагають більше освітлення, ніж фіалки зі світлими хвилястими листочками.

Догляд за фіалками. Вологість

Фіалки сталися з екваторіальних районів, де виростали вони поблизу води. Вологість там часом досягає 60-70%. У даних умовах квіти стають більшими, яскравіше і цвітуть більш довго.

У квартирах вологість досить рідко досягає 40%, а в опалювальний сезон істотно менше. Фіалки ставлять на кухні, де температурний і вологий фон перевищує середні показники по квартирі. Можна ставити горщики в піддони з керамзитом або сфагнумом, які заповнені на третину водою.

Здійснюючи догляд за фіалками, можна підвищувати вологість допомогою обприскування, але слід пам'ятати, що пухнасті листя фіалок дуже не люблять, коли на них потрапляє вода, оскільки це призводить до загнивання. З цієї причини краще створювати вологий туман навколо даної рослини. Для цього доречні флакони з-під спреїв, так як вони формують більш дрібні краплі, ніж стандартні пульверизатори. 

Для підвищення вологості навколо черешків кущиків можна створювати парнички, оскільки без високої вологості земля стане висихати надмірно швидко, що згубно позначається на молодим корінцях. Для парничка хороший поліетилен, бляшанка, чи інші прозорі ємності. Важливо стежити за відсутністю крапель всередині, коли такі з'являються, парничок слід провітрити.

При надмірно сухому повітрі кінчики листя скручуються, квіти засихають, що не переживши важливу стадію розвитку. У разі якщо вологість надмірно висока, в розетках і коренях виникають грибкові захворювання. Виробляючи догляд за фіалками, раз на місяць листя можна мити під струменем теплої води, очищаючи від пилу звичайної пензликом або м'якою щіткою. Після купання рослину слід висушити, оберігаючи від протягу і ні в якому разі не виставляючи на сонці.

Догляд за фіалками. Підживлення

Переважно застосовувати комплексне добриво, здійснюючи догляд за фіалками. Дозу, вказану на упаковці, для фіалок слід зменшувати вдвічі. Ні в якому разі не слід перевищувати дозу. Необхідно дотримуватися сезонного зниження дозування в кілька разів взимку. Якщо грунт надмірно суха, переважніше полити рослину за дві години, перед тим як підгодовувати. Підживлення радять заливати зверху, але ніяк не в блюдце-піддон.

Догляд за фіалками. Полив

Поливати переважніше систематично, підходящої водою, не пересушує грунт, але й не доводячи до стоячої води. Важливо, вода не повинна потрапляти в центр рослини. Загнивання центру призводить до загнивання всього кущика. Особливо це стосується відноситься до молодих фіалкам. Дорослі фіалки слід поливати коли верхній шар добре підсохне, молоді поливають трохи частіше.

Поливати фіалки слід в один і той же час. Весна-літо-поливати вранці, осінь-зима - вдень. Норма поливу підбирається персонально, в цьому рекомендацій немає. Догляд за фіалками повинен бути наступний. Поливати слід водою, відстояною кілька днів у відкритому посуді, так краще вивітрюється хлор. Температуру краще вибрати кімнатну.

У нинішній час існують різні методи поливу, частіше радять поливати зверху, але поливати слід тонкою цівкою. Полив припиняють, коли вода витікає в блюдце, як вимагає догляд за фіалками.

Поливати знизу істотно простіше, але слід пам'ятати, що налити слід стільки води, скільки може увібрати, надлишки води через півгодини виливають.

Гнотовий полив кімнатних квітів - це проведення крізь отвір в горщику клаптика тканини, який іншим кінцем опущений в ємність з водою, на яку власне і ставлять горщик. Вода піднімається вгору завдяки капілярному ефекту.

При надмірному поливі можливо бродіння, на листках стануть виникати водянисті плями, листочки опускаються, корінці стають темними і швидко відмирають.

При дефіциті поливу грунт пересихає, відстає від краю горщика. Догляд за фіалками вимагає дану фіалку поставити в ємність з водою, поки грунт не насититься. При поливі надмірно жорсткою водою на поверхні виникає біла кірка з солі, в даному випадку верхній шар грунту необхідно замінити.

Якщо поради для вас надмірно складні, не слід засмучуватися. Головне, виконувати базові вимоги і старанно придивлятися до рослини.

Додати коментар


Захисний код
Оновити