Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Правила етикету за столом

Під час сніданку, обіду, вечері обов'язково кладеться пара ножів і виделок. Застосовувати їх слід тільки лише від країв до центру (до тарілки), по черзі при зміні блюд.

Хліб і бутерброди і правила етикету за столом

Правила хорошого тону - хліб слід брати не виделкою, а саме руками. Хліб ножем переважніше не різати, а просто відламувати маленькі шматочки від шматка, який взятий з хлібниці.

При закусці, наприклад, у випадку якщо це шинка, не слід класти її на шматок хліба, переважніше з'їсти застосовуючи ніж і виделку. При бажанні маленькі шматочки хліба слід намазувати маслом, при цьому брати масло слід потроху на край власної тарілки. Більш вільно обходиться з хлібом можна за сніданком: намазати хліб маслом і відкушувати прямо від шматка, а ще набагато смачніше на цей шматочок хліба зверху покласти шинку або ж сир, тоді це буде вже бутерброд. Щоб бутерброд було комфортніше їсти, його слід розрізати у власній тарілці, застосовуючи ніж і виделку. Не слід також залишати надкушений шматочки і катати при цьому з м'якушки кулі.

Ковбаса і правила етикету за столом

Столовий етикет - у разі якщо ковбаса подана неочищеною, то кожен з шматочків очищають на тарілці за допомогою ножа і виделки. Правила етикету за столом диктують, що суху ковбасу їдять з шкіркою. Сосиски мають тонку шкірку можна з'їсти разом з нею, а ось більш товсту, воізбежаніі усіляких шлункових неприємностей, краще все ж знімати.

Паштет і правила етикету за столом

Паштет їдять застосовуючи вилку, відокремлюючи по невеликому шматочку. Намазувати паштет на хлібець дозволено тільки лише на самоті або ж сімейному колі.

Яйця і яєчня і правила етикету за столом

Яйце некруто вставляють у спеціалізовану чарочку, після краєм ложечки вдаряють близько до верхівки і знімають її. Даний рух має бути швидким, оскільки в іншому випадку верхівка просто не відокремиться. Але якщо саме так і сталося, можна зняти її просто пальцями. Їсти яйце слід ложечкою. Яєчню можна їсти ложечкою або ж виделкою, все залежить від консистенції.

Супи та правила етикету за столом

Не слід мучити себе питанням в яку сторону нахилити тарілку з супом, набагато простіше невеликий обсяг супу просто залишити в тарілці. Ні під час трапези, ні після неї ложку із супу не можна класти на стіл, а просто залишити її в тарілці. Правила етикету за столом свідчать, що бульйони, супи, які подають в чашках, п'ють точно також як кава або чай, не застосовуючи ложку. Ложку застосовують, коли бажають виловити плаваючі в супі грінки, яйце або шматочки м'яса. У процесі поїдання першої страви (бульйон, суп, консоме) не варто набирати повну ложку, щоб потім не розхлюпувати вміст. Рідина слід лити в рот тихенько, не «схлебивая" в процесі. Не можна також остуджувати перші страви, просто дуючи на нього - у разі якщо ж занадто гаряче, почекайте просто поки охолоне. Іноді першим подають в чашках. Знавці запевняють, що якщо чашка про двох ручках, то з неї слід пити найперше, як чай або кава. На практиці доводилося спостерігати відступ від даних правил. У таких випадках - загальний рада, чиніть точно також як ваші сусіди по столу, помилки в такому випадку просто не буде.

Курка і правила етикету за столом

Курка в бульйоні - в одночас і перше і друге, так що спочатку ложкою їдять бульйон, а після застосовуючи вилку і ніж слід доїсти апетитні шматочки курки.

М'ясо та правила етикету за столом

Правила хорошого тону - м'ясні страви не розрізають відразу, а від них відрізаються маленькі шматочки. Правила етикету за столом диктують, що не можна відрізати і класти в рот великі шматки. Так само роблять з стравами виконаними з птахів, дичини (качки, кури, рябчики та інші). У колі близьких допускається "обгризати" кісточки, беручи при цьому їх в руки. На Заході і у нас це іноді робить господиня з господарем з метою, показати своїм гостям, що їм насправді раді та пропонують бути "як вдома".

Риба і правила етикету за столом

Столовий етикет - риба і в холодному, і в гарячому вигляді зовсім не допускає ножа. Застосовувати ніж можна лише для маринованого оселедця. У разі якщо до риби подані спеціалізовані прилади - лопатка і вилка, то лопатку беремо в праву руку (вона в даній ситуації виконує роль ножа), а вилку в ліву. Виделкою притримуємо шматок, лопаткою відокремлюємо кістки. У разі якщо подають дві вилки, то правила етикету за столом кажуть, що праву застосовують для відділення кісток, а лівою ложат шматочки риби в рот. У разі, якщо в розпорядженні є тільки лише одна вилка, то беремо її в праву руку, а в ліву - шматок хліба. У даному випадку хліб служить для притримування риби, а виделка - для відділення кісток, за допомогою її підносимо шматок до рота. Якщо в тарілці опиниться ціла риба (варена або копчена), то сначалу відокремлюють від скелета саме верхню частину, з'їдають, а вже після відокремлюють сам хребет і кісточки, відкладаючи при цьому вбік і з'їдають другу частину філе. Заблукала в роті риб'ячу кістку слід непомітно класти кінчиком язика на виделку. Дотримуйтесь правил етикету за столом і ви ніколи не потрапите в незручну ситуацію.

Додати коментар


Захисний код
Оновити