Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Серветки, в сортіровці стола

Серветки виступають в якості одного з найважливіших елементів, при яких здійснюється сервіровка столу. Саме вони дозволяють дотримати чистоту та охайність за столом. Добре підібрана серветка завжди прикрасить Ваш святковий стіл.

Застосовую два види серветок - полотняні і паперові.

Полотняні серветки, в переважній більшості випадків, йдуть в комплекті з скатертиною, гармонуючи з нею і за кольором, і по малюнку і за фактурою. Серветки можуть бути точно того ж кольору, що й сама скатертина (тон іноді трохи відрізняється), або навпаки контрастний. У разі якщо стіл покривають подвійний скатертиною, то серветки повинні обов'язково бути одного кольору з основною скатертиною.Цей вид серветок призначений, в першу чергу, для запобігання одягу від попадання на неї різних крихт і бризок.

Сервіровка столу свідчить, що вагому роль відіграє і сам розмір серветок. Серветки розміром 35 * 35 сантиметрів і менше застосовують для сніданку, чайного, а також кавового столу, розміром 40 * 40 сантиметрів і більше - для обіду або ж вечері. Найактуальнішим і вживаним виступає розмір в 50 * 50 сантиметрів.

В якості матеріалу найчастіше застосовують льон або ж бавовна. Дуже практичні серветки виконані з тканин з додатком синтетичних матеріалів - вони істотно менше деформуються, не складно гладяться і фактично не дають усадки в процесі прання. Сервіровка столу каже, що можна придбати і мереживні серветки, можна ж пришити до стандартних серветкам бахрому, мереживну облямівку і інші прикраси. Важливо, щоб це повністю гармоніювало з обстановкою їдальні, кольором і також фактурою посуду, оформленням прийому гостей.

Сервіровка столу здійснюється таким чином, що в переважній більшості випадків складають у різноманітні фігури. Для цього їх слід накрахмалить, для того, щоб добре трималася форма, яку власне надали серветці. Робити це слід безпосередньо перед застосуванням, щоб надалі уникнути утворення заломів в процесі зберігання.

Розміщення серветки на столі може бути найрізноманітнішим, залежно від того яка у вас сервіровка столу. Найчастіше серветку розташовують саме на закусочній тарілці, але у випадку якщо обід або вечерю починають саме з супу, то серветку кладуть по ліву сторін від приладу. Чудово виглядає сервіровка столу коли серветки, які покладені в спеціалізовані кільця виконані з металу, порцеляни, кераміки або ж іншого, відповідного матеріалу.

На самому початку трапези серветку слід розгорнути, скласти удвічі і розташувати на колінах згином до себе. Не слід відкладати серветку в сторону або ж закладати її за комір. Першою за столом бере серветку саме господиня, якщо її немає, то господар. При виході за столу серветку слід покласти, не звертаючи при цьому, ліворуч від тарілки.

Разом з полотняними серветками на столі мають бути і паперові. Вони призначені іменнодля витирання пальців, губ. При подачі на стіл такі серветки розрізають на трикутники. Подаються вони також у спеціалізованих власниках або ж склянках.

Врахуйте, що витерать серветкою губи слід не тільки при їжі, але і коли п'єте, щоб не залишати слідів помади і відбитків на келиху. Паперову серветку слід застосовувати лише один раз. Після завершення трапези брудні серветки кладуть на тарілку з приладами.

Додати коментар


Захисний код
Оновити