Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Сервіровка столу до вечері

Сервіровка столу до вечері має ряд принципів. Стіл до урочистого вечері сервірують таким же чином, як і до обіду. Зазвичай на такий вечеря подаються ті ж страви, що і на обід, за винятком першої страви. Сервіровка столу до звичайного вечері передбачає:

- Окремо повинен стояти стіл для закусок;

- На основний стіл не треба ставити вазу з фруктами. Фрукти подаються окремо в кінці вечора. Прекрасним доповненням будуть свічки в красивому свічнику або ваза з живими квітами;- На кожну сторону столу ставляться круглі блюда невеликого розміру з тортом, тістечками, желе та ін;

- Поруч з ними дві страви довгастої форми з основною стравою, чого вимагає правильна сервіровка столу до вечері;

- Потім ставляться два вузьких, довгих страви з заливним (м'ясних, рибних, з дичини);

- Між стравами ставляться пляшки з водою, виною, на спеціальних підставках. Поруч стопки невеликих тарілок для основної страви. У стосі має бути на дві тарілки більше числа гостей. На ці тарілки кладуть необхідні прилади;

- У чотирьох місцях столу, поруч зі стравами з солодким ставляться тарілочки для десерту. Знову на верхні зайві тарілки кладуть десертні ложки та виделки;

- По периметру столу кладуться тарілки для заливного, з правого їхнього боку кладуть виделки, чого вимагає сервіровка столу до вечері;

- На стіл ставлять чотири соусника, сільничок на столі має бути в два рази менше, ніж приладів;

- Попереду приладу ставлять чарки, фужери, келихи для шампанського, якщо передбачається цей напій;

- Посуд повинна бути підібрана за кольором і малюнком, як того бажає сервіровка столу до вечері. Бажано, щоб усі предмети були з одного сервісу. Якщо це неможливо, то слід дотримуватися правила: страви для заливного та тарілки для нього повинні бути однаковими, страви, тарілки для основної страви і салатники - іншого кольору і т.д. Можливий інший колір і малюнок тарілок для десерту або солодких страв. Це ж правило діє і при підборі приладів.

На стіл сервіровка столу до вечері своєму розпорядженні правильно складені серветки.

Стіл для вечері сервірують більш різноманітно, ніж для обіду. Розглянемо кілька стилів:

1. Англійська сервіровка столу до вечері. При ній використовуються свічки. Такий спосіб прийнятний при невеликій кількості гостей. Але такий стіл багатий деталями. Необхідні красиві квіти, старовинні предмети побуту, дорога, бажано фамільна посуд. Кожен предмет повинен відповідати стилю настільки вишуканою сервіровки. Кожен компонент сервіровки має гармонійно вписуватися в загальний ансамбль. Такої вечері добре супроводжує витончена музика. Хорошим фоном послужить літр камін.

2. Сервіровка столу до вечері по сезону. Стіл повинен бути стилізований під певний сезон. Наприклад, восени можлива жовта або червоно-коричнева скатертину, помаранчева посуд, букети з осіннього листя, свічки та серветки осінньої спрямованості. Добре буде виглядати посуд з кераміки. На столі повинні бути присутніми овочі, фрукти, ягоди, урожай яких збирають восени. Аналогічно можна придумати сервіровку для будь-якого іншого часу року.

При сервіруванні столу до вечері спочатку на стіл ставляться маленькі тарілки, на них закусочні. Зверху кладе складена серветка.

Зліва від гостя повинна стояти хлібна (пиріжкова) тарілка. Між нею і закусочної повинні лежати три вилки в такому порядку від гостя: їдальня, рибна, закусочна. З правого боку у протилежному порядку кладуть три ножі. Перед тарілкою в два ряди ставлять келихи для напоїв. Перший ряд (зліва направо) складається з чарки для горілки (настоянки), келихи для кріпленого вина або чарку для мадери, склянки для води. Другий ряд (аналогічно справа наліво) келих для білого вина і фужер для шампанського. Якщо буде подано десерт, то за рядами келихів кладуть прилади для десерту (ложку, вилку, ніж), що передбачає сервіровка столу до вечері.

Якщо вечеря буде завершено чаюванням, то відразу на стіл виставляються чашки для чаю і блюдця. Але набагато краще, якщо стіл для чаю буде накритий окремо.

Додати коментар


Захисний код
Оновити