Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Сервіровка ділового столу

Сервіровка ділового столу - це окрема тема в посібниках з етикету. Обговорення ділових питань за столом традиційно, але сервіровка ділового столу повинна бути бездоганна. Тому буде краще, якщо цим питанням займеться метрдотель високої кваліфікації або хоча б знає людина, що має досвід. При ділових переговорах необхідно висловити повагу до співрозмовника, тому сервіровка ділового столу повинна бути зроблена за всіма правилами.

Тісноту сервіровка ділового столу не допускає. Гості будуть відчувати себе скуто і спілкування буде натягнутим. До того ж персоналу обслуговувати гостей в такому випадку буде вкрай незручно.Чудово, якщо є можливість поставити на стіл букет їх живих квітів.

Незалежно від часу доби, коли відбувається трапеза, страви повинні подаватися офіціантами тільки руками, що припускає сервіровка ділового столу.

Обов'язково надання всіх необхідних приладів. Найбільш часто використовує сервіровка ділового столу такі предмети:

- Ложки: столова ложка для першої страви, яка подається в тарілці: десертна ложка (розмір якої незначно менше їдальні) для супу в чашці, каш, десерту і фруктів; чайна ложка для рідких страв, які подаються в чашці, а також для яєць, грейпфрута, фруктового коктейлю; кавова ложка (розмір якої в два рази менше чайної) для кави, який подається в маленькій кавовій чашці; маленька ложка з довгим держаком для холодного чаю та інших напоїв, які подають у високій склянці. Такого етики вимагає сервіровка ділового столу.

- Вилки: велика вилка для перекладання шматків з великого блюда (її форма збігається з формою великий обідньою вилки, але розмір набагато більше); велика обідня вилка для страв з м'яса; мала вилка для закусок і десерту; вилка для страв з риби; вилка для устриць і страв з морепродуктів і холодних коктейлів з риби (розмір такої вилки 15 см в довжину і 1,5 см завширшки біля основи); вилка для фруктів (ця вилка кладеться на стіл не відразу, а подається в кінці трапези після того, як клієнт сполоснув руки). Саме так виглядає професійна сервіровка ділового столу.

- Ножі: великий обідній ніж для страв з м'яса, малий ніж для інших страв і закусок (крім рибних); ніж для риби (служить для відділення кісток при подачі рибних страв); ніж для фруктів (він повинен мати таку ж ручку, як і вилка для фруктів, оскільки подається разом); ніж для намазування масла; ніж для десерту, сиру і страв з тіста.

Всі прилади одночасно, звичайно, не використовує сервіровка ділового столу. Тому класти на стіл більше, ніж три пари ножів і виделок не варто. Інші ножі, виделки, ложки, як і інші предмети сервіровки, потрібно подавати лише при подачі відповідного страви, чого вимагає сервіровка.

Прилад на правильно сервірувати стіл складається: підставна тарілка, на ній маленька тарілка для закусок, зверху серветка. Серветка повинна бути акуратно складена одним із способів: трикутник, ковпачок або іншим. Зліва від тарілки необхідно покласти вилки: починаючи від тарілки вилка для рибних страв, вилка для основного блюда, вилка для закуски. Ножі повинні лежати праворуч від тарілки в такому порядку: ніж для рибного страви, великий обідній ніж, столова ложка (якщо передбачається подача першої страви), ніж для закусок.

Всі предмети потрібно класти через 1 см один від іншого, на 1 см від краю столу, що передбачає сервіровка ділового столу. Вилки повинні лежати вигином вниз, ножі вістрям у бік тарілки.

Зліва, на деякій відстані, необхідно поставити блюдце для хліба, як того вимагає сервіровка ділового столу. На ньому має лежати ніж для масла. Фруктові ножі подають до фруктів в кінці трапези, як того бажає сервіровка.

Праворуч, трохи далі від краю столу, необхідно поставити келихи для напоїв. Вони повинні стояти в певному порядку (зліва направо): келих або склянку для води, шампанського, потім келих для білого вина, потім для червоного (менший за розміром), потім для десертного вина (найменший). На найвищий келих прийнято класти картку з прізвищем та ім'ям гостя, для якого призначений даний прилад. Так виглядає правильна сервіровка.

У деяких випадку ряд доповнюють коньячної чаркою. Її ставлять у тому випадку, якщо після трапези передбачається кави за цим же столом, а не у вітальні, що враховує сервіровка ділового столу. Традиційно коньяк наливається в спеціально призначену чарку, яка за розміром велика і широка. Наливають коньяку небагато.

Якщо необхідно подати горілку, то для цього напою ставиться маленька горілчана чарка.

Необхідно пам'ятати порядок використання приладів. Тримати їх треба в тій руці, з боку якої вони лежали на столі. Першим необхідно брати прилад, що лежить далі від тарілки і, відповідно, закінчувати тим, що лежить першим від неї.

У нас в країні прийняті два види обслуговування на прийомах:

Існують два види обслуговування на офіційних прийомах: «у стіл», коли всі закуски і страви викладаються на стіл і беруться гостями самостійно, і «в обнесення» - в цьому випадку страви обносять офіціанти. В Україні популярний перший, тоді як за кордоном - другий.

При другому способі офіціант підходить до кожного гостя, наливає напої у відповідні келихи. Страви і закуски приносяться в спеціальних великих блюдах в певному порядку. Офіціант кладе шматок на тарілку гостя. Якщо офіціант, під контролем якого і вироблялася сервіровка ділового столу, один, він повинен першим обслужити даму, яка сидить праворуч від господаря і потім рухатися по периметру столу. Якщо офіціантів двоє, то вони обслуговують обидві сторони столу одночасно.

Додати коментар


Захисний код
Оновити