Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Сервіровка столу

Сервіровка столу починається з того, що стіл накривається скатертиною. У досвідчених офіціантів для цього є певний ряд певних прийомів. Спочатку на столи кладуться складені скатертини. Після цього вона розгортається столі і береться двома руками за кромку з однією з сторін, скатертину піднімається вгору і тут же опускається вниз, як би струшується. За рахунок повітряної подушки, яка утворюється між розгорнутої скатертиною і столом допомагає зрушити її в будь-яку зі сторін і акуратно покласти в потрібному положенні, щоб центральна складка скатертини збігалася з центром столу. Посередині столу повинна також проходити і перпендикулярна складка.Скатертина при нариваніі не можна тягнути за кути, м'яти, прищипувати пальцями. Кути скатертини повинні бути опущені навпроти ніжок столу, тим самим їх закриваючи. З усіх боків столу повинен бути однаковий узвіз скатертини - не менше 25 сантиметрів і не нижче сидінь стільців; якщо спуск скатертини буде менше, то це додасть столу некрасивий вигляд, а якщо буде більше, то буде заважати гостям.

Якщо для того, щоб покрити прямокутний стіл, сервіровка вимагає дві скатертини, то перша з них кладеться на протилежну сторону столу від головного входу або основного проходу в зал. Сервіровка столу вимагає тгго, що кромка другий скатертини підвертається таким чином, щоб утворилася рівна пряма лінія.

Організовуючи таку справу як сервіровка столу, варто пам'ятати, що серванти та підсобні столи необхідно також акуратно накрити скатертинами і серветками.

Якщо буде потрібно змінити скатертину під час обслуговування, то сервіровка столу вимагає робити це непомітно. Офіціант повинен принести чисту скатертину і переставити весь посуд на підсобний столик. Після цього взявши за краї чистої скатертини і одночасно піднявши краю забрудненої, швидко її поміняти. Кришка столу при цьому не повинна оголюватися.

Коли виконується сервіровка, варто дотримуватися певну послідовність: спочатку ставиться порцеляновий або фаянсовий посуд, після цього виносяться прилади, а потім ставиться скло або кришталь. Фужери, келихи, чарки ставлять на стіл, тримаючи їх за ніжку.

Залежно від характеру обслуговування сервіровка буває різною: сніданок і обід - порційні або чергові страви, вечеря - по порціонному меню, обслуговування банкетів відбувається за раніше обумовленим меню.

Сервіровка для сніданку:

- Кладуть лляні серветки або ставлять вазочку з паперовими;

- Пиріжкову тарілку;

- Виносять закусочні вилку і ніж;

- Чайну ложку.

Сервіровка столу свідчить, що пиріжкова тарілка розташовується зліва від місця, де повинна розташовуватися закусочна або їдальня тарілка. Вилка кладеться ріжками вгору ліворуч, праворуч від місця, призначеного для закусочної або їдальні тарілки, кладуть ніж лезом вліво. Сервіровка вимагає того, що чайну ложку кладуть за тарілкою. На стіл не ставляться закусочні тарілки, так як страви вже подають укладеними на необхідні тарілки (їх необхідно подавати, тільки якщо блюдо на сніданок або закуску подають у баранчике або салатник і так далі, так як неприємно є з такого посуду).

Для обслуговування в денний час по меню чергових страв сервіровка наступна:

- Символів тарілку, на яку ставиться закусочна;

- Пиріжкова тарілка розташовується зліва від неї;

- Між ними міститься їдальня вилка;

- Правої сторони від тарілки розташовують ніж столовий і ложку (десертну або столову);

- Фужери повинні розташовуватися попереду за ножем.

Сервіровка вимагає того, що на столику зобов'язані перебувати полотняні скатертини або ваза з паперовими скатертинами, які розміщуються на закусочній тарілці, спеції. Сервіровка вимагає: ручки столових приладів повинні знаходитися на відстані 2 сантиметрів від краю столу, тарілки ставлять лише в разі, якщо страви подають в посуді, з якої неприємно є.

Сервіровка столу для кожного відвідувача по порціонному меню:

- Точно навпроти стільця розташовують закусочну тарілку приблизно в двох сантиметрах від краю столу;

- У 5-10 сантиметрах від краю столу, зліва ставлять пиріжкову тарілку;

- Між ними розташовується закусочна і їдальня качани, розташовані зубцями вгору;

- Від закусочної тарілки, праворуч кладуть два ножі: закусочний та столовий спрямовані лезом до тарілки;

- Правіше від закусочної тарілки розташовують фужер;

- Складені серветки кладуть на тарілку;

- Марка або емблема ресторану повинна бути звернена до гостя;

- На середину столу ставлять перець і сіль;

- Також на середину столу ставлять вазу з квітами.

Якщо сервіровка здійснюється на чотири персони, то на бік столу, яка звернена до проходу або на кутку ставиться попільничка. Сервіровка доповнюється під час подачі замовлених страв залежно від замовлення.

У серванті або підсобному столику офіціанта має бути необхідну кількість білизни, посуду, столових приладів. У процесі їх використання запаси поповнюються з сервізной.

Якщо в процесі роботи офіціант використовує холодильник, то він повинен перед початком роботи отримати по забірному листу необхідну кількість соків, води, пива і визначити їх у холодильник. Резерви напоїв повинні поповняться по мірі їх випивання, після завершення зміни, решту запасів здаються назад в буфет, за продукти офіціант розраховується чеками згідно забірному листу.

Полотняні серветки - це неодмінна деталь такої справи як сервіровка столу в ресторані. Їх укладають різноманітними технологіями залежно від характеру сервісу, при цьому має враховуватися те, що відвідувач зможе з легкістю розгорнути серветку, для того щоб розташувати її на колінах або витерти губи. Також до уваги слід приймати і правила гігієни: чим менше офіціант стосується серветці, тим краще.

Додати коментар


Захисний код
Оновити