Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Техніка масажу

При лікуванні різноманітних захворювань масаж і техніка відіграє дуже важливу роль.

Він особливо актуальний при нервових і психічних хворобах, захворюваннях суглобів і хребта. Масаж знаходиться в числі коштів не дорогих і приносять грандіозний оздоровчий ефект.

Техніка масажу. Вплив на організм

При масажі відбувається вплив на рецептори шкіри, м'язових волокон, сухожиль, сигнали від яких бере ЦНС. За зворотних каналів йде відповідна реакція, в результаті чого відбувається збільшення кровообігу і живлення органів.Сприяючи кращого стану організму, масаж позбавляє тіла від больових відчуттів і скутого стану. Відбувається активна подача крові до м'язів і органам, знімаючи тим самим набряк і приносячи тепло. Варіюючи різні техніки масажу, методи і способи можна змусити людину заснути, або навпаки перебувати у збудженому стані.

 

Техніка масажу. Чотири головних методу масажу

Масаж здійснюється за допомогою погладжування, розминання, розтирання, і вібрації. Тривалість і регулярність масажу підбирається залежно від вікової категорії та перебігу хвороби. Рухи повинні проходити в паралельно лімфатичних судинах у бік довколишніх лімфовузлів (масажувати лімфовузли категорично заборонено).

Техніка масажу 1) Погладжування один з головних способів масажу, часто присутня поряд з іншими методами. Починати і закінчувати масаж коштує за допомогою погладжувань. Виходячи з того де саме проводиться масаж можливе застосування однієї руки, двох рук по черзі, або одночасно, послідовно або паралельно

Існує поздовжні або поперечні погладжування (кругові і зигзагоподібні) стосуються тулуба, кінцівок, живота.

Техніка масажу 2) Розтирання увазі розтягнення і зсув шкіри в різних напрямках. Відмінність від першого способу полягає в тому, що тиск відбувається з збільшеною силою, притому, що кисть не ковзає, а розтягує шкіру і м'язи. Для розтирання характерна двунаправленность вздовж каналів крові і лімфи. Також проводяться по прямій лінії, уздовж або поперек, колоподібними рухами. Можна проводити розтирання однією або двома руками, чергуючи їх.

Техніка масажу 3) Розминка.

Відрізняється найбільшою складністю в порівнянні з іншими методами:

- Необхідно захоплювати шкіру, відтягувати, як би віджимати тканини;

- Окрім захоплення присутні здавлювання тканин;

- Одночасне стискання і перетирання;

- Потрібно розтягувати і зрушувати.

При такій техніці масажу добре посилюється тонус м'язової системи, здатність до скорочення, збільшує приплив крові. Вибирається різне спрямування при розминці. Дії виконуються за допомогою рук поперечним або поздовжнім чином, по колу або спіралі.

Техніка масажу 4) четвертий прийом - вібрація

Ця техніка масажу полягає в коливальних рухах масажованого ділянки, що змушують тремтіти тканини. Здійснюється ця техніка масажу за допомогою рук або пальців, масажних засобів різної потужності, швидкості і розмахом. При цьому прийомі ефект від дій передається дальнім тканинам і органом.

Вібруючі дії повноцінно оздоровлюють все тіло, а особливо нервову систему. Навіть невелика вібрація покращує роботу м'язів і підвищує рефлекторні функції нервів, однак сильна вібрація знижує показники. Техніка масажу покращує кровопостачання, реорганізацію тканин, покращує обмін речовин, знімає больові відчуття.

Додати коментар


Захисний код
Оновити