Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Лікувальний масаж

До лікувальних можна віднести майже всі різновиди масажу, тому що кожен з них несе оздоровчий ефект.

Застосовується лікувальний масаж для більш швидкого відновлення організму і його окремих органів після травм і під час хвороби.

Існують два різновиди лікувального масажу: класичний (європейський) і рефлекторно-сегментарний.

 

Європейський лікувальний класичний масаж

За численними історичним повідомленнями цей лікувальний масаж здавна служить відмінним методом боротьби з болем. Виходячи зі стану захворювання і порушень в організмі, можна застосовувати в різних областях і видах, в кожному з яких присутня своя метода, і протипоказання. Роблячи лікувальний масаж разом з ЛФК можна допомогти організму при хворобах вухо-горло-ніс, очей, зубів, гортані, і шкіри, а також значно зміцнити стан нервової системи. У багатьох лікарнях, санаторіях, диспансерах, і клініках з успіхом здійснюється метод лікувального масажу. Актуальність масажних процедур лікувального характеру зросла з появою системи реабілітації, що служить для підтримки і відновлення здоров'я пацієнтів, допомоги в поверненні їх до трудової діяльності, а також допомоги інвалідам. В результаті лікувального масажу прибираються гематоми тканин, знімається набряк, біль, поліпшується рухова функція суглобів, загальний обмін речовин зростає. Тканини отримують повноцінне харчування, швидше формується кісткова тканина, скорочується зростання сполучних тканин, які обмежують згодом рух і рухливість суглоба.

Поряд з гігієнічним, лікувальний масаж надає загальне і приватне вплив. Під час загального масажу задіюється все тіло, при приватному - деякі області, такі як голова, спина, передпліччя, кінцівки. Схожі і методи гігієнічного та лікувального масажу: також проводиться розминка, вижимання, погладжування, вібрація, розтирання. Ці способи відносяться до класичної різновиди масажу.

Сегментарно-рефлекторний лікувальний масаж

Принцип лікувального масажу заснований на маніпуляціях з рефлекторними ділянками шкірного покриву тіла. Кожен орган є частиною системи організму, тому будь-яка патологія зачіпає інші органи, і є патологією всього організму. Хвороба вражає ділянки в областях, які безпосередньо по нервових каналах пов'язані з ділянками спинного мозку. Ці рефлекторні зміни можуть спостерігатися в шкірних покривах, м'язової та сполучної тканини, кістках, деяких ділянках тіла. Ці зміни можна мінімізувати або повністю видалити, застосовуючи масажну методику, що позначиться на загальному стані організму позитивно, і сприятиме повному одужанню. Більше інформації з цієї теми можна знайти в спеціалізованій літературі.

До підвиду сегментарно-рефлекторного лікувального масажу можна віднести сполучнотканинний лікувальний масаж. Це лікувальний масаж рефлекторних областей, які знаходяться в сполучній тканині. Засновником методу вважається німецький жінка-науковець Є. Діке, яка в 1929 відкрила цей вид лікувального масажу. У результаті досліджень вона дійшла висновку, що при захворюваннях внутрішніх органів та їх сполучної оболонки підвищується тонус між тканинами внутрішньої частини організму і сполучною тканиною тулуба.

Лікувальний масаж краще здійснювати пальцями рук за допомогою зміщення сполучної тканини.

Додати коментар


Захисний код
Оновити