Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Японські татуювання

Японські татуювання залишаються на досить пристойному рівні популярності. Татуювання на мові японців - «іредзумі». Це мистецтво в Японії йде глибоко в старовину своїм корінням. В результаті археологічних розкопок були знайдені статуетки з глини в формі людей, на яких були нанесені зображення, що імітують примітивні татуювання. За розрахунками ці татуювання були виконані в V столітті до нашої ери.Існує думка, що цю звичку до прикраси тіла японці «підхопили» від стародавніх жителів Японського архіпелагу - айнів. У ті давні часи татуювання використовувалася найчастіше з ритуальних міркувань. Трохи пізніше японська татуювання стала підкреслювати приналежність її власника до певної соціальної групи. Наприклад, на злочинців наносили зображення хрестів і смуг. Їм дуже часто доводилося вдаватися до різних хитрощів, щоб хоч якось замаскувати ці ганебні мітки. Вони наносили дуже складний візерунок, який перекривав мітку ката.

До кінця шістнадцятого століття японська татуювання стала застосовуватися в основному в якості декоративної цінності. Користувалися татуюваннями в основному, так звані низи суспільства - ремісники, гравці, пожежні, якудза. Зараз візерунки іредзумі виглядають як ознаки бандитизму. З цієї причини мирні громадяни намагаються триматися подалі від таких татуйованих. Однак були й винятки. Існує чимало дійшли до нас літературних пам'яток, в яких йдеться про те, що люблячі люди часто виколювали на своєму тілі ім'я коханої людини разом зі знаком «іноті», що означає життя. А віруючі люди старанно виписували на своїх грудях молитви, які зверталися до Будди.

У середні століття влада Японії вкрай жорстоко переслідували людей почитали японські татуювання. Однак в основі цих гонінь лежала не боротьба проти шкідливих звичок, а бажання усереднити людей всередині своїх соціальних станів, щоб вони не виділялися серед їм подібних людей, не володіли індивідуальністю. Хоча ці заходи були малоефективними проти бажаючих нанести собі татуювання.

Досить цікавий факт, завдяки літературі, посприяв широкому поширенню японських татуювань. Китайський роман «Суйкоден» в 18 столітті був переведений на японську мову, він розповідав про пригоди 108 воїнів, які об'єдналися у велику розбійницьку банду і діяли на зразок усім відомої робінгудовской зграї. Ілюстрації до цієї книги були виконані великими художниками Японії. Ілюстрації містили зображення благородних розбійників, які були рясно татуйований. Це і послужило поштовхом до нової моді. Майстри іредзумі не встигали наносити татуювання героїв «Суйкодена» на всіх бажаючих, вони буквально розривалися між клієнтами. Саме з того часу в Японії мистецтво татуювання отримало розквіт і розповсюдження.

Малюнки японських татуювань мали глибокий зміст. Хризантеми означали цілеспрямованість і рішучість, півонії - успіх і багатство, квітки вишні - швидку й активне життя. Дракон, зображений на тілі, говорив про силу і мудрості людини. Такі ж чіткі трактування несли фігури та інших рослин і тварин. Легко можна було зрозуміти про наміри і прагненнях людини по його малюнках на тілі.

Після того, як Японію почали відвідувати жителі інших країн, дипломати, моряки, торговці, майстрам-татуювальник відбою не було від клієнтів - настільки іноземцям сподобалося мистецтво іредзумі. Навіть вельми титуловані особи не змогли уникнути цієї моди на японські татуювання. В даний час іредзумі переживає занепад. Справа не у відсутності клієнтів (досі дуже багато прихильників іредзумі), а в уже зрілому віці майстрів натільних малюнків. Стара технологія вже рідко застосовується при нанесенні малюнків, все частіше, молоді татуювальник використовують електроігли і хімічні барвники. Сам процес нанесення японської татуювання став менш болісним і не займає багато часу, але феноменальне мистецьке вміння створення півтонів і інших ефектів вже пішло в минуле.

Додати коментар


Захисний код
Оновити