Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Історія костюма

Історія костюма настільки дивна і захоплююча, що приваблює цікавість навіть далеких від моди снобів. Вся історія нашої з вами одягу ретельно зафіксована в скрижалях історії, особливий інтерес викликає історія костюма, коли і з чого вона почалася? Всім давно відома прописна істина про те, що до створення будь-якого одягу ніколи не можна ставитися формально, тому, щоб сьогодні створити шедевр швейного мистецтва, необхідно досконально знати історію костюма.Будь-хто, причетний до цього процесу, повинен ставитися до свого справа завжди лише з творчої сторони. І навіть володіючи масою технічних пізнань в самому створенні одягу, але без розуміння концепції і образу, не можна створити справді цікаве і нове в одязі, якщо історія костюма залишається закритою книгою. Необхідно систематично відкидати старі і непотрібні ідеї та концепції, не забуваючи вилучати з них все краще, і привносити своє, нове і актуальне, власноруч творячи історію костюма.

Тепер же повернімося до історії костюма. Саме слово "мода" у перекладі з латинської має кілька значень, такі як: "правило", "спосіб", "визначення", "образ". Ось саме це поняття в широкому сенсі і визначає сутність костюма. Отже, кожне нове покоління створює свій образ модного костюма, і спробуємо зараз розглянути його.

Якщо зачіски, смаки в моді якось ще тримаються, то історія костюма змінюється стрімко. Взагалі-то, історія костюма розвивалася відповідно до потреб людини. І раніше головне завдання костюма в часи доісторичні полягала лише в тому, щоб обігріти власника і захистити його від дощу, снігу та гострих кігтів диких тварин.

А на початку ж п'ятнадцятого століття історія костюма відзначає модні риси, хоча багато його деталі ще носили відбиток давніх часів. Стали з'являтися вже не тільки костюми для захисту людини від негативного впливу природи, а й костюми, що несуть у собі модну родзинку. І люди стали наслідувати один одному, переймати все те краще, що було придумано на той момент.

Адже саме бажання наслідувати чоловіка, одягненого в гарний костюм, власне кажучи, і стало передвісником самої моди, що відзначає і історія костюма. Поступово костюм став допомагати людині висловлювати свою індивідуальність, його приналежність до певного класу або прошарку суспільства.

Таким чином, саме мода в костюмі дзеркально відображала важливі події, які фіксувала історія костюма, що відбуваються в суспільстві і політиці, досягнення як науки, так і виробництва, а також саме поняття краси в моді.

У кожної епохи був свій костюм, за яким можна було її визначити, що відзначає історія костюма. Згадаймо античні часи, в той час основою костюма була драпірування. А в середні ж століття основною відмінністю костюма була його, кажучи по справедливості, невиправдана пишність. Згадайте минуле століття, коли були модні брюки-кльош, брюки-дудочки, двобортні піджаки і так далі, якими пишається і захоплюється історія костюма. Зате, коли самою красою вважалася осина талія, панночкам доводилося утягивать себе до непритомності в тугі корсети. А так, як при цьому довжина ніг зорово відчутно зменшувалася, моді довелося запропонувати високі підбори.

Навіть у наш час часто фактура тканини, довжина і фасон костюма виразно говорить про приналежність його господаря до певного прошарку суспільства.

Але саме в наш час стало можливим поєднувати нові розробки модних дизайнерів з речами, які, здавалося б, давно вийшли з моди, але повернулися до нас у вигляді красивих аксесуарів і фенечок до будь-якого модному костюму, що вже зафіксувала історія костюма.

Додати коментар


Захисний код
Оновити