Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Одяг у стилі мілітарі

Цей стиль ще можна назвати військовим, і першими його прихильниками, в сучасному прояві стилю, в широких масах були чоловіки - так проявлялася їх ностальгія у побуті за армійській службі, по улюблених захоплень - полюванні чи риболовлі, куди дуже зручно одягати «воєнку». Однак дуже швидко і жінки зрозуміли, що стиль мілітарі - не тільки оригінальний і виділяє свою господиню на загальному тлі, але ще і дуже практичний, зручний для повсякденного носіння. Ну, а в подіумному варіанті вигідно підкреслює неординарність, мимоволі привертаючи увагу.Отпорною точкою створення сучасного стилю мілітарі була методика виготовлення армійського камуфляжу, його навмисне «старіння». Плюс «армійська» форма унісекс прикрашається стилізованими шевронами, різними нашивками.

Історія ж виникнення стилю мілітарі як такого своїм корінням сягає в далеке минуле, наприклад, ще в Середні століття жінки, вирушаючи в небезпечну поїздку або готуючись до захисту свого замку від ворога, переробляли під себе чоловічі кольчуги і надягали їх поверх своїх суконь - на котти .

У нас, найбільш войовничі жінки теж вносили в свій гардероб елементи чоловічого військової одягу - ті ж кольчуги, в'язали на свої голівки (які явно менше чоловічих) щільніші підшоломники з урахуванням того, що ще й коси ховати доведеться. Широкі чоловічі пояси, до яких кріпилося зброю, в жіночому варіанті були більш полегшеними - природно, мало хто з слабкої статі був в змозі підняти булаву або сокиру, а ось крупний двосічний кинджал часто висів на поясі, на всякий випадок, якщо тать який з'явиться, а чоловік - в поході.

Поняття fashiоn-ндустріі узвичаїлося відносно недавно і означає воно «мілітаризацію» повсякденного одягу, включення в її стиль елементів військової форми або атрибутики. Так з'явилося і саме сучасна назва стилю - «мілітарі» перекладається з латини як «війна».

Світова мода на стиль мілітарі, на відміну від таких завжди затребуваних, як класика або, скажімо, спортивний, нестабільна. Сплески її спостерігаються під час і після великих військових конфліктів - і це закономірно.

Так, після того, як закінчилася друга світова війна, поряд з пожвавленням і, можна сказати, другим народженням жіночного стилю, Європу захлеснув і стиль мілітарі - чіткі, «військові» лінії, простий силует, овіяний флером мужності, відваги і навіть жорсткості. Яскравою представницею пропагандисток стилю мілітарі тієї пори можна назвати Марлен Дітріх - саме вона активно «впроваджувала» в жіночий гардероб стилізовані френчі, плащі військового крою, берети а-ля армія.

Другий період розквіту мілітарі - час війни у В'єтнамі. «Підстьобнули» його розвиток не тільки військові дії, а й наявність противаги - руху хіпі, які протестували проти війни і збройного насильства. Ідеологічна суперечка перейшов і на рівень моди - прихильники кожної з точок зору прагнули затвердити свої погляди також шляхом створення модного, затребуваною і привабливою для широких мас одягу.

У цей же час в світі відбувається так звана сексуальна революція - і нейтральний в плані приналежності до підлог стиль мілітарі отримує нових прихильниць і стає проявом сексуальної свободи і розкутості. Подарунком тієї пори модницям-мілітарісткам стали нині неодмінні в гардеробі стилю грубі черевики з рифленою підошвою.

Головний головний убір у цьому стилі - бере. Незважаючи на те, що увійшов він в моду після другої світової, справжнього розквіту мода на воєнізовані берети досягла в епоху Че Гевари. Слідом за відважними латиносами свою лепту в міцне обгрунтування військових беретів у світі моди внесли ірландські республіканці - бійці ІРА.

«Арафатка», чорно-білий східний хустку, актуальний кілька останніх сезонів у молодіжній моді, був привнесений з територій арабських конфліктів. Сьогодні його носять в якості шарфа або краватки, дівчата пов'язують на стегна поверх штанів, а влітку використовують як головний хустку або парео.

Стиль мілітарі хороший тим, що виконана в ньому одяг універсальна - не тільки як не залежна від статевої приналежності власника, але і не звертати особливої уваги на пори року. Приміром, та ж майка-тільник влітку носиться «просто так» з короткими камуфляжними шортами, а взимку «виглядає» над розстебнутій верхнім гудзиком стилізованого кітеля або френча.

Одне з безперечних переваг цього стилю - стійка прихильність до натуральних тканин: вовни, бавовни, льону.

Основні кольори стилізованого камуфляжу - різні відтінки хакі, пісочного, чорного, оливкового кольорів - легко комбінуються з одягом іншого кольору, що дає практично необмежені можливості в поповненні гардеробу супутньої одягом.

Оригінальність одягу мілітарі безперечна. Однак, вирішивши використовувати цей стиль вперше, варто уважно подумати, що з стильного «військового» гардеробу буде виглядати на Вас чудово, а від чого краще відмовитися через індивідуальних особливостей Вашої зовнішності. Наприклад, не всім йдуть берети. Дівчатам з пишними плечима краще не носити військові майки, зорово розширюють торс і плечі ще більше. Якщо якийсь елемент одягу цього стилю Вам небажаний - не потрібно засмучуватися, сьогоднішня мода допускає не «чітке» проходження канонам, а можливість варіювати за своїм розсудом. І тільняшку цілком можна замінити однотонної просторій футболкою, а бере - спортивної кепкою, кокетливо підкреслює Ваше прочинене завдяки зачісці вушко. Базові критерії стилю мілітарі - не догма, а рекомендації, які можна удосконалити для власного задоволення!

Додати коментар


Захисний код
Оновити