Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Жіночі брюки

Жіночі брюки улюблені представницями практично всього прекрасної статі. Невідомо чому, але в громадській думці міцно укорінився стереотип про те, що штани є в першу чергу чоловічим одягом. Але якщо достатньо добре покопатися в історії, то можна зробити кілька дивовижних відкриттів у світі одягу.Прабатьками звичних нам усім штанів були шаровари персів. А ось історія їх виникнення вельми цікава. Справа в тому, що довгий час перські чоловіки носили спідниці, проте в періоди численних військових походів цей предмет одягу викликав деякі незручності. Тоді перси стали перетягувати свої спідниці ременем між ніг, що значно полегшило їзду верхи на коні. Потім вже цілеспрямовано стали виготовляти спідниці з отворами для ніг. Так поступово на світ з'явилося одіяння отримало назву шаровари. Причому в перший час це була виключно військовий одяг, в цивільній ж життя перські чоловіки як і раніше носили спідниці. Так що сильна половина Шотландії зовсім не оригінальна в носінні цього предмета гардероба. Але повернемося на Схід, жінки якого визнали шаровари вельми зручним одягом для себе. Їх стали носити і наложниці в гаремах, і польові працівниці.

Епоха середньовіччя також відзначена переважанням спідниць в чоловічому гардеробі. Прообраз сучасних штанів зустрічалися тільки в селянському середовищі. Період абсолютизму відзначений появою широких спідниць-брюк, їх довжина могла досягати коліна або середини стегна. Тільки до кінця сімнадцятого сторіччя в чоловічий гардероб увійшли «кюлоти», брюки, що нагадують бриджі. Ці брюки використовувалися для їзди верхи на коні. І донині, вони є невід'ємним атрибутом екіпірування наїзників у всьому світі.

Нова віха в історії штанів відзначена появою ідеї образу ділового чоловіка, основоположником якої став англієць Джон Локк. Саме він винайшов слово «джентльмен» і розробив правила, яким він повинен бути: смокінг, брюки, жилет, сорочка, рукавички, тростину і циліндр. З цього часу брюки набирають популярність. Відповідно і жінки звернули на них увагу, але в суспільній свідомості цей одяг закріпилася як чоловіча, і всякі спроби жінок надіти жіночі штани суворо припинялися, а в деяких випадках і каралися. До речі в ряді культур до цих пір зберігся заборона на носіння жінками штанів. Наприклад, вважається не бажаним, щоб жінка заходила в брюках в православний храм.

У середині двадцятих років двадцятого століття жінки стали носити костюми для купання, мають штанини і брюки для гімнастики. На цьому брючні присутність в жіночому гардеробі обмежувалося. Однак, слабка стать як і раніше з заздрістю дивився на хизуються в штанах чоловіків. І поступово чоловічі брюки на жіночих ніжках стали проникати на сцену. Першопрохідцем у цій сфері була Марлен Дітріх, яка не соромилася одягати для своїх виступів брючний костюм.

З розвитком феміністського руху і з початком боротьби за рівні права чоловіків і жінок відбуваються серйозні зміни у сфері конструювання жіночого одягу. Вона стає більш зручною і практичною, в тому числі і за рахунок включення в неї елементів чоловічого гардеробу. Особливо велика заслуга в зміні жіночої моди двох найбільших модельєрів світу - Коко Шанель та Ів Сен-Лорана. До речі, саме Сен-Лоран зробив жіночий гардероб простим і практичним. Створенням жіночого брючному костюмі він подарував мільйонам прекрасних дам відчуття свободи і незалежності, яка символізувалася у багатьох жінок з подібними костюмами чоловіків. Тепер жінки могли дозволити собі носити жіночі брюки в будь-якій обстановці. Велика кількість видів брюк, а також матеріалів для їх виготовлення, дозволяють включати їх в гардероб будь-якої жінки. Вони стали постійним елементом у створенні образу стильної, діловий процвітаючої бізнес-леді. А також увійшли до повсякденне використання, в них зручно здійснювати «набіги» на магазини і романтичні прогулянки, керувати автомобілем і вигулювати свою улюблену собачку.

Але штани не стали головними в гардеробі жінки, щоб чарувати чоловіків вони зберегли в своєму арсеналі і спідниці та сукні, які покликані підкреслити їх красу, чарівність, жіночність. Штани теж можуть підкреслити сексуальність, але в більшості мрій сильної половини людства прекрасна дама все ж видається в традиційно жіночому вбранні. Як показують дослідження соціологів чоловіки все ж в першу чергу звертають увагу на дівчат у спідницях і сукнях, тому не варто повністю йти в образ абсолютно емансипованої жінки, а зберігати у своєму гардеробі типово жіночі речі. Жінка не повинна перебувати в одному образі, дотримуватися одного стилю. Необхідно експериментувати з вибором нарядів, приміряти на себе щось нове, незвичайне. Ну, а жіночі брюки зайняли гідне місце в гардеробі сучасної жінки. І в ряді випадків без них просто не обійтися.

Додати коментар


Захисний код
Оновити