Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Грецький костюм

Грецький костюм - один з найдавніших представників одягу на Землі. Можна з упевненістю сказати, як це роблять історики, в тому числі і моди, що грецький костюм (весільну сукню в грецькому стилі) увінчав собою перше цивілізоване суспільство, яке якраз відрізняло від дикунів наявність одягу. Сьогодні ж грецький костюм,як найцінніший експонат, відкриває як численні виставки в музеях одягу, так і більшість модних показів, колекцій провідних кутюр'є планети.

 

Грецький костюм здійснив справжню революцію, причому не тільки у світі моди, але, в першу чергу, в свідомості людини.Тому що саме грецький костюм сприймали не тільки як практичного, що не сковує рухів при фізичній праці і що заважає за рахунок терморегулювальних властивостей плідно працювати інтелектуально, але і як предмет розкоші. Адже грецький костюм, представлений і тоді, і сьогодні в різних варіаціях, тканиною, декором,покриємо виділяв людей різних соціальних шарів. Крім того, якщо згадати, що саме древні греки культивували як внутрішню, так і зовнішню красу, то саме грецький костюм свої сексуальним, спокусливим, інтригуючим силуетом (і в жіночому, і в чоловічому варіанті) підкреслював досконалу фігуру його власника.

Безумовно,визначити здалеку вельможу або васала допомагав спочатку колір вбрання в грецькому стилі. Так, білий грецький костюм мали право приміряти тільки аристократи, а їх ближні радники у військових, соціальних, господарських, судових справах носили пурпурний грецький костюм; для простолюдинів залишалися коричневі і зелені наряди.Ще в Древній Греції чорний і сірий костюм символізував траур.

Звичайно, свій ідеальний вид, як тіло грека, грецький костюм знайшов не відразу, а розвивався поступово - залежно від рівня культури і майстерності художників, від вимог жителів Еллади, цивілізації і досягнень сусідніх народів у текстильному мистецтві і т.д. Наприклад,як тільки в цій країні Середземномор'я були налагоджені регулярні поставки льону, з'явився і знаменитий грецький костюм - хітон. Цей грецький костюм шили досить просто: лляне полотно складали в прямокутник (його довжина відповідала зростанню його майбутнього володаря), робили 3 прорізи,округлих отвори для рук і голови і скріплювали в області плеча фібулами. Іноді грецький костюм мав і прямокутні рукава.

Дами підперізували хітон (грецький костюм) в області талії, а вже заміжні жінки поясом підкреслювали пишний бюст (завищена талія). Привілейовані особи і жіночого,і чоловічої статі замовляли грецький костюм з рідкісних, дорогих матерій з обов'язковими аплікаціями, вишивкою ручної роботи.

Практичність, комфорт, сприятливі відчуття і піднесений настрій, що дарував всякий грецький костюм, забезпечували і майже невагомі сандалі, які завершували образ стародавнього грека.Сандалії (що для дам підводилися на котурни, що нагадують сучасну платформу), які неодмінно вибирав грецький костюм (хітон, туніка і т.д.), представляли собою плетену взуття на тонкій танкетці з халявою різної висоти, яка фіксувалася за допомогою ременів.

Пізніше грецький костюм віддав перевагу карбатіне - грецька взуття з коров'ячої шкіри, ремені якої проходили крізь пальці. Шнурівка такого взуття закінчувалася там, де починався грецький костюм. Удома ж жоден порядний грек не носив взуття, а був викритий лише в грецький костюм.

Що ж, грецький костюм - це, безперечно,геніальне творіння людства, своєрідність якого полягає в його простоті, а унікальність - у культивуванні ідеального людського тіла.

Додати коментар


Захисний код
Оновити