Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Форма волосся

Існує залежність форми волоса від розташування волосного фолікула, складу кератину стрижня волосся, раси людини і індивідуальних особливостей - таких, як форма кореня.

Волосся бувають трьох різновидів: гладкі (або прямі), хвилясті і кучеряве (частіше це характерно для представників негроїдної раси).

Гладке волосся можуть підрозділятися на плосковолністие, тугі, гладкі; хвилясті - на шіроковолністие, узковолністие і локоновие; кучеряве діляться на сільноспіральне, слабоспіральне, завиваючи, слабокурчаві і сільнокурчаві.Під мікроскопом можна побачити, що розріз гладкого волоса має форму кола, хвилястого - овалу, а кучерявого - сплющенного овалу.

 

Типи волосся

Волосся зазвичай ділять на кілька типів: сухі, нормальні, жирні і змішані, а також на м'які і жорсткі, товсті і тонкі, здорові і виснажені.

Для того щоб забезпечити волоссю правильний догляд, необхідно визначити їх тип.

Тут потрібно враховувати, що організм постійно змінюється. Ці зміни можуть бути оборотними чи необоротними.


До необоротних належать генетично обумовлені зміни. Наприклад, зміна кольору волосся після статевого дозрівання. До оборотним - пов'язані з супутніми захворюваннями, харчуванням, способом життя і т. п. Наприклад, після відпустки, проведеного в жарких місцях, волосся можуть вигоріти або стати більш сухими. У цьому випадку ситуацію можна виправити, забезпечивши волоссю відповідний догляд.

Щоб правильно визначити тип свого волосся, необхідно протягом якогось часу поспостерігати за ними: як часто їх слід мити до того, як вони почнуть втрачати привабливий вигляд і т. п. Нормальне волосся потребують миття приблизно 1 раз на 2-3 дні . Відразу після миття вони виглядають блискучими, до кінця 3-го дня набувають жирний вигляд біля коріння. Кінчики можуть бути нормальними або іноді січеться. Нормальне волосся рідко електризуються, легко піддаються укладанню, якщо вони не дуже товсті. Їх можна мити близько 2 разів на тиждень, поєднуючи миття з періодичним використанням масок для підтримки здоров'я волосся. Процедури типу хімії та фарбування не протипоказані, якщо вони виробляються в розумних межах.

Жирне волосся відразу після миття виглядають блискучими, пишними, але до кінця першого дня набувають жирний блиск, вид жирних бурульок. Жирне волосся бажано мити щодня або через день м'яким шампунем, призначеним для щоденного застосування. Один раз на 8-10 днів - шампунем для жирного волосся. Не рекомендовано часто використовувати маски. Можливі хімія та фарбування. Також бажано звернути увагу на раціон харчування і скоригувати його.

Коріння сухого волосся відразу після миття можуть бути нормальними, але стають жирними на 3-4-й день, кінчики часто бувають січеться. Жирний блиск може з'явитися біля коріння через 3-4 дні і практично ніколи - на кінчиках. Волосся досить пишні, особливо на кінцях. Рекомендується мити сухе волосся близько 2 разів на тиждень м'яким шампунем для щоденного застосування, особливу увагу слід приділяти догляду за кінчиками за допомогою спеціальних засобів для їх відновлення.

Додати коментар


Захисний код
Оновити