Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Дія окислювальних фарб

У процесі освітлення волосся вільний кисень з перекису водню окисляє пігмент волоса, в результаті чого той стає безбарвним.

Окисна фарба робить свою дію, коли відбувається процес окислення пігменту волоса киснем, при цьому виявляються фарбувальні тільця барвника, тобто разом з знебарвленням додається новий колір. Це стандартне дію фарб, що продаються в магазинах. Вони мають наступний механізм дії: волосся складається з фібрил, подовжених волокон.У точках, де вони стикаються, утворюються маленькі канальці. Частинки барвника не можуть потрапити всередину волоса, поки лусочки волоса щільно зімкнуті.

Після нанесення фарби волосся розбухає і тоді через ці канальці він легко вбирає її частки.

Коли відбувається процес окислення, обсяг барвника збільшується майже в 300 разів і заповнює всі порожнечі волоса. При митті змиваються тільки частинки, що залишилися зовні.

Хімічна реакція відбувається дуже швидко, у зв'язку з цим фарбу слід наносити відразу після розведення.

Через півгодини молекули стають дуже великими і не можуть проникнути всередину волоса.

 

Слід бути дуже уважним у відношенні часу витримки барвника. Якщо його буде недостатньо, то новий колір не встигне сформуватися.

Прискорення забарвлення піде швидше за рахунок використання додаткового тепла, але фарбувальні речовини ляжуть неправильно, не на свій тон освітлення, а це спотворить бажаний колір.

При покупці фарби необхідно звертати увагу на процентний склад окислювача. Якщо стоїть завдання освітлити волосся на 2-3 тони, потрібно вибрати фарбу з 9%-ним вмістом. Якщо на 3-4 відтінку, то з 12%-ним. Якщо потрібно освітлити тон в тон, то з 6%-ним окисленням. Фарбу економити не слід, її має бути багато.

Додати коментар


Захисний код
Оновити