Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Довге волосся

Француженки стверджують: щоб підняти настрій, іноді досить просто ... вимити голову. Чисті, блискучі пишні довгі волосся перетворюють людини. Догляд за волоссям це довічне заняття. Не можна доглядати за довгим волоссям місяць-другий, а потім забути про це, сподіваючись, що вони тепер до кінця життя будуть доглянутими. Красиве довге волосся це не тільки дар природи і прояв міцного здоров'я, повноцінного харчування та помірного способу життя, але й неодмінно результат правильного догляду за ними, при якому основною умовою є чистота. У поняття правильного, раціонального догляду за шкірою голови і волоссям входять якість води та миючих засобів; частота миття та дотримання правил миття голови, сушіння волосся та догляду за ними в проміжках між миттям голови.
Як же виростити довге волосся? З усього спектра процедур догляду за довгим волоссям миття є найважливішим компонентом, оскільки переслідує як гігієнічні, так і косметичні мети. Для здорового волосся, непошкоджених і неістощенних, правильне і своєчасне миття мінімально достатня процедура по догляду.

Учені довго сперечалися, як часто треба мити голову, і нарешті дійшли висновку: це треба робити в міру забруднення, але мити правильно. Конкретну цифру назвати важко, оскільки вона визначається індивідуально і залежить від цілої низки чинників: типу волосся і шкіри, довжини волосся, характеру роботи, пори року і т. д. При цьому треба враховувати, що чим м'якше засоби для миття голови, тим частіше її треба мити. Взимку теж голову миють частіше, так як головний убір не дозволяє голові "дихати", і внаслідок цього виділяється більше шкірного сала.

Тим, хто щодня використовує засоби для укладання волосся (гелі, муси, лаки), рекомендується мити довге волосся кожен день, так як ці кошти обтяжують волосся, що погано позначається на їхній якості. Для щоденного миття слід користуватися м'якими шампунями, спеціально для цього призначеними.


Перед миттям довге волосся попередньо потрібно гарненько розчесати, щоб видалити бруд і омертвілі клітини шкіри. Вважається, що волосся, розчесані до миття, краще будуть розчісуватися і після. Рекомендується коротке волосся розчісувати від коріння, а довгі з кінців, поступово просуваючись до коріння. Мокре волосся краще не розчісувати, а якщо вже це необхідно, то не металевими гребінцями, а пластмасовими або дерев'яними.

Вода для миття волосся повинна бути м'якою. Оптимальна температура води при митті 35 45 С. Досить поширена помилка при митті голови використання занадто гарячої води. По-перше, така вода активізує роботу сальних залоз, і, отже, волосся може придбати зайву жирність. По-друге, під її впливом мило, що входить до складу шампунів, "заварюється" й осідає на волоссі сірим нальотом, який погано змивається.

Чим жирніше волосся, тим прохолодніше повинна бути вода. Після полоскання корисно обдати волосся холодною водою.

Якість води теж немаловажний фактор, так як волосся вбирають воду набагато сильніше шкіри, а разом з нею і всі шкідливі речовини. У колишні часи голову мили талою або дощовою водою, але сучасній жінці і це недоступно, особливо у великих містах.

Миття жорсткою водою не тільки не очищає, але і псує довге волосся. Знаходяться в жорсткій воді солі кальцію утворюють нерозчинний осад, який покривав волосся сірувато-білим липким нальотом. Волосся склеюються, а по висиханні стають жорсткими, сухими і легко обламуються. Звичайна водопровідна вода досить жорстка, містить багато солей. Пом'якшити жорстку воду можна тривалим (не менше 1 години) кип'ятінням. При цьому солі випадають в осад. У відстоятися і злити після кип'ятіння воду треба додати 0,5 чайної ложки питної соди або 1 чайну ложку бури на 1 л води. Також можна скористатися добавками: нашатирним спиртом (1 чайна ложка на 1л води).

Додати коментар


Захисний код
Оновити