Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Кератин

Кератин - це специфічна речовина тканин епітелію. Воно є на волоссі, нігтях або рогах, тільки за винятком кришталика. Втім, він зустрічається і в інших тканинах: в оболонці м'язових і нервових пучків, в membrana propria залоз, в сумці кришталика, та інше. У нервових тканинах він знаходиться у вигляді нейрокератіна,тільки за винятком нюхового нерва і сітківки. Вважають, що кератин виходить з білкових речовин, за допомогою заміщення кисню білка сіркою. Загалом кератин відрізняється від білка тільки тим, що до його складу входить велика кількість сірки.

Він може розбухати у воді, так само легше в кислоті оцту,а так само він розчиняється в лужних розчинах натрію і калію. Як і будь-який білок, в продуктах розкладання не дає надлишок сірководню, летючі жирні кислоти, аміак, і особливо лейцин і тирозин порівняно з білковими речовинами. Проте не потрібно вважати вірним те, що кератин отримують з білка за допомогою втрати ним води.Це перетворення має у своїй основі глибокі хімічні зміни, які ще не глибоко вивчені.

Це надзвичайно сильний протеїн, який так само і один з найбільш важливих компонентів, які є в наших нігтях, волоссі, зубах, шкірі, а так само в рогах і копитах тварин. Сукупність амінокислот, з яких формується кератин,володіють декількома унікальними властивостями, і залежно від варіантів за якими з'єднуються амінокислоти, сам кератин може бути як твердим і непохитним, як копита тварин, так і м'яким, як на приклад в нашій шкірі.

В основному кератин, з яким мають справу люди по факту вже мертві клітини. Нігті, волосся,шкіра - все це формується з відмерли кліток, які нові клітини виштовхують назовні. Якщо відмерла клітини в хорошому стані, то вони виконують роль чудового захисного шару для нового, ще слабкого кератину, який під ними формується.

Кератин - речовина, яка вельми стійко до руйнувань. Це так, тому,що в ньому є дисульфід цистеїну, який може утворювати двусульфідние мости. Ці мости спиралеобразной форми, які надзвичайно стійкі через досить тісного розташування атомів сірки всередині такої спіралі. Це створює волокнисту матрицю, у якої високий показник розчинності. Залежно від того,скільки в кератині дисульфід цистеїну, таке хімічна сполука може бути настільки міцним, що може утворювати тверді клітини, схожі на ті, які є в рогах тварин, або ж вони можуть бути м'якше, для того, що б кератин був гнучким, як у шкірі і волоссі. Через те, що в ньому міститься високий рівень сірки,при горінні він виділяє чіткий сірчаний запах, який для більшості неприємний.

Кератин утворюється кератиноцитами, тобто живими клітинами, які синтезують кератин, який у свою чергу і складає основу для нігтів, шкіри, волосся, а так само інших частин тіла, які містять кератин. Клітини поступово рухаються вгору, зрештою вмирають і утворюють захисний шар.Кожен день таким чином виштовхуються тисячі клітин, однак природний процес може значно прискоритися через захворювання, подібних псоріазу. Травмування верхнього шару кератину робить волосся, шкіру, нігті на вигляд нездоровими або лускатими.
Нігті волосся людини повчають схильність до ламкості і сухості, у випадках,коли кератин відмирає занадто швидко. Прийняття в їжу продуктів, в яких є желатин, зволоження волосся і наших нігтів не робить їх зростання повільним, але дає їм можливість виглядати здоровими і доглянутими. Таким чином, можна сказати, що чим товще шар вашого кератину, тим більш здорові нігті і волосся у вас будуть, так як клітини,які відмерли, створюють захисний шар для того, що б у ядрі формувалися нові клітини. Зволожуючи зовнішній шар вашого кератину, ви зберігаєте його здоров'я, і ​​не даєте йому розтріскуватися і розламуватися. При цьому не має значення, абсолютно ніякого значення не має що формують клітини кератину: шкіри або волосся людини,або ж копита у тварин.

Додати коментар


Захисний код
Оновити