Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Грецька зачіска

Зачіска богинь: у моді знову грецький стиль

Історія формування стилю

Де як не на обмитої теплим морем землі під жаркими променями сонця могли зародиться мистецтво візажу та перукарська майстерність? У цьому мальовничому куточку, в Греції, художники творили свої шедеври, натхненні музами, і їх творіння, що збереглися до наших днів, можуть багато нам розповісти про талант перукарів наших днів.
стрижка,У ті часи, в Греції з більшою відповідальністю ставилися до такого процесу, як догляд за волоссям. Більшу частину роботи виконували рабині. У жінок-рабинь були свої певні обов'язки, а чоловіки-майстри займалися іншим. Жінки виконували найпростішу роботу. Вони мили волосся, сушили і наносили на них масла. Чоловіки ж за допомогою рабів займалися винятково зміною кольору волосся панів, стригли їх і вкладали. Вони ж і здійснювали винайдену древніми греками завивку. Існувала сувора послідовність дій, за порушення якої, як і погано виконану роботу, майстрів могли суворо покарати.

Стародавні греки з особливою скрупульозністю займалися своїм зовнішнім виглядом, чим і виділялися серед безлічі інших народів тієї пори. Грецька зачіска була не просто прикрасою, а й свідченням статусу та матеріального стану людини. Був попит-були і послуги. Саме там, у Стародавній Греції, з'явилася професія перукаря. Зовсім інше тоді назву їй дав інструмент. Яким перукарі укладали волосся клієнтів. Це був прут з металу, який закінчувався кулькою. Звався він каламіс. Від того і майстрів тих часів звали каламістрамі. Рабів, які асистували їм і готували потрібні кошти, називали Космет.

Багато стародавні гречанки прагнули змінити колір волосся на світліший, а косметологи тієї пори шукали спосіб, щоб виконати їх бажання. Таку потребу викликало появу в Стародавній Греції світловолосих рабів з Європи. Виходом для смоляних кучерів гречанок стала золота пудра, яку потрібно було наносити на локони. Щоб вона трималася краще, всередині локонів поміщалися пакетики з жиром. Не найприємніший запах, який міг виникнути коли жир танув під сонцем, маскувався за допомогою ароматичних масел. Гречанки практично не носили головні убори. Вони воліли демонструвати красу свого волосся оточуючих і кожен день споруджували чудові і дивовижні грецькі зачіски.

Грецькі зачіски для жінок

Густі шевелюри з тугих довгих локонів, якими наділила природа жінок Греції, як не можна краще підходять для експериментів і створення нових зачісок. Це ймовірно і було одним з поштовхів такого стрімкого розвитку перукарського мистецтва

Створення нових зачісок займало дуже довгий час, жінки не шкодували його для свого зовнішнього вигляду. Свої шикарні гриви аристократки Стародавньої Греції дуже часто прикрашали завивкою. Вони згортали прядки спіралями і розташовували їх по колу голови.

Дівчата дуже любили використовувати в грецьких зачісках проділ. Вони стригли пасма вище лоба і по боком, а потім завивали їх маленькими кучериками. Основна маса волосся також завивали, зачісувати на потилицю і закріплювалася за допомогою стрічки. Таким образів виходила дуже красива і незвичайна грецька зачіска.

Одна з найпопулярніших і найбільш стильних зачісок звалася «лампадіон». Вона теж включала в собі проділ, який робили по центру. Трохи назад від середини голови вибирали прядку і перев'язували її біля самого кореня самими волоссям або ж вузькою смужкою тканини. На кінці цього пасма створювалися тугі довгі спіралі. Таким же чином укладали кінчики і всієї основної маси волосся. Потім всю шевелюру ділили на окремі прядки, зачісували до потилиці і кріпили до центрального локону. Кожну кріпили за допомогою шпильки. Всі локони на кінцях у фіналі збирали в один товстий пучок і пов'язували. Виходила грецька зачіска і правда нагадує палаюче полум'я. Що і виправдовує її грецька назва.


Змагатися у поширенні із згаданою вище зачіскою може тільки так званий «грецький вузол» або ж коримбос. Укладені хвилясті пасма, розділені прямим проділом, м'яко спадають на чоло і збираються в районі потилиці у вузол. Зв'язуються волосся тонкими стрічками і кріпляться за допомогою шпильок. Така грецька зачіска відмінно підкреслює овальну форму обличчя, додає виразності очам і привертає увагу до зовнішніх даних жінки. Родзинкою, відмінно підкреслює смагляву шкіру гречанок, служила золота сітка, якої часто доповнювали цю грецьку зачіску, накриваючи їй волосся. Вона допомагала і візуально зменшити лобову частину.

Прагнення приховати високий лоб породжувало безліч хитромудрих зачісок. У Древній Греції вважалося, що ідеальний лоб повинен бути не ширше 2 пальців в центральній його частині. Всі, хто не підходив під цей стандарт, прагнули замаскувати недолік. Використовували і високі й густі начісування, і кучері, і просто прикривали пасмами, направляючи їх через лоб до вух.

Грецькі зачіски для чоловіків.

Чоловіки стародавньої Греції відпускали волосся, дозволяючи їм вільно спадати на плечі і нижче. Пасма дуже часто завивали. Багато віддавали перевагу і акуратною чубку.

У Спарті, перед боями з персами, чоловіки ще юнаками починали відрощувати довгі пасма. В Афінах було прийнято в'язати вузол у самого чола і кріпити його шпильками або тасьмою. У ті часи поширені були головні убори-консули з повсті і шкіри.

Вже після воєн в моду увійшли коротко стрижене волосся лежать вимальовується навколо голови акуратний овал. Багато чоловіків вибирали для себе саме таку зручну і практичну стрижку, але були й модники відпускали довгі локони і завивати їх на різний манер. Грецькі зачіски останніх доповнювали обідки із золота, а у святкові дні локони вкладалися бантом над лобової частиною.

Як прикрашали грецькі зачіски

Прикрас для волосся в той час було створено безліч. Вони не тільки доповнювали зачіску, а й дозволяли їй довше протриматися при будь-якій погоді, свідчили від соціальному статусі власників та виконували безліч інших функцій. Тасьомки та стрічки різного кольору і різної довжини, живі квіти й цілі вінки, вже згадані сіточки для волосся, шпильки, шпильки і багато-багато іншого.

Зверніть уваги на давньогрецький пантеон, і ви можете зрозуміти як красиво і велично виглядали жителі Стародавньої Греції. Сліпучий і чарівний вигляд був заснований на природній красі і благородній простоті.

Не дарма досвід древніх гречанок використовують модниці і двадцять першого сторіччя. Такі прості і такі гарні зачіски дають можливість сучасним жінкам відчути себе справжніми богинями завдяки таким формам і укладок.

Грецька зачіска - це завжди актуально і вишукано, свіжо, романтично, жіночно і привабливо. Вона подарують вам природність і молодість, наповнять весь ваш вигляд первозданної, ваблячою красою.

Додати коментар


Захисний код
Оновити