Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Пілатес

Пілатес - один з напрямків фітнесу, розроблене Джозефом пілатесом більше ста років тому. Популярним в даний час він став завдяки своїй безпеці, ефективності та легкості. При невеликих навантаженнях досягаються гарні результати. Пілатес по праву вважається відновної гімнастикою.

Творець методу, Йозеф Губерт Пілатес народився в 1880 році в Німеччині. З народження Джозеф був хворобливою дитиною, страждав астмою, ревматизмом, рахіт. Часто піддавався глузуванням з боку інших дітей. Щоб подолати хвороби та комплекси він займався різними видами спорту: катанням на лижах, гімнастикою, бодібілдінгом, дайвінгом.

Завдяки сильній волі і наполегливим тренуванням, Пілатес вже в 14 років має тіло атлета, і розробляє свій комплекс вправ. У цьому комплексі зливаються воєдино методики йоги, східних єдиноборств, боксу. Кожна вправа направлено на те, що б задіяти максимальну кількість м'язів.

У 1912 році Пілатес переїжджає до Англії, де займається боксом, працює в цирку, а також тренує англійських детективів на заняттях з самооборони. Під час першої світової війни Джозеф потрапляє в табір в'язнів у Ланкастері, навіть там він продовжує удосконалити свій метод. У 1918 році своєю методикою він допомагає відновитися лежачим хворим після епідемії грипу. Після війни Пілатес повертається до Німеччини, де проводить навчальні заняття з самооборони з гамбурзькими поліцейськими і солдатами німецької армії. Через деякий час переїжджає до Америки. Там в Нью-Йорку в 1923 році разом зі своєю дружиною відкриває свою першу студію. Саме там метод пілатесу припав до душі американцям, і його студія стала дуже популярною.

Вже до 90 років минулого століття, лікарі-травматологи використовують пілатес для реабілітації хворих після травм і операцій. У наші дні пілатес широко використовується у всьому світі, більшість вправ зазнали змін. Багато, з яких удосконалилися і доповнилися. Однак основні принципи розроблені автором залишаються незмінними. Пілатес був упевнений, що випереджає свій час на пів століття.

Необхідно зауважити, що пілатес є одним з найбезпечніших видів тренувань. Вправи дуже м'яко впливають на все тіло, роблячи його гнучким і рухливим. За цією методикою дуже добре займатися після різних травм, навіть травм хребта. Дуже підходять такі вправи жінкам, як у допологової, так і післяпологовий період, оскільки добре зміцнюються м'язи живота, спини і тазу. М'язи розтягуються м'яко, навіть ті групи м'язів, про існування яких ви навіть не підозрювали, включаються в роботу. Вправи зовсім не схожі між собою, тому вимагають великої концентрації при виконанні.

Переваги пілатесу:


- Цей вид фітнесу надає загальнозміцнюючу дію на організм в цілому

- Ідеальний для реабілітації після перенесених травм і операцій

- Розвиває гнучкість тіла і м'язів

- Поліпшується постава і координація рухів

- Вправи можна підібрати індивідуально

- Немає обмежень за віком, статтю, доступно для будь-якого рівня фізичної підготовки.

- Можливість занять, як у спортзалі, так і в домашніх умовах

Якщо ми детальніше розглянемо деякі вправи з методики, то побачимо, що вправа «пірнаючий лебідь» задіює в собі м'язи спини, ніг, плечей та шиї розвиваючи в них гнучкість і силу.

Виконуючи вправу «Русалонька» ви зміцнюєте, а також м'яко розтягує м'язи плечей і рук, включаючи зап'ястя, а також косі м'язи живота.

Така вправа як «Сотня» використовують як розминку, воно є дихальним і активізує циркуляцію крові, готує тіло до інших вправ.

«Пассі в сторону» направлено на зміцнення внутрішніх і зовнішніх поверхонь стегон.

Максимальної ефективності від занять пілатесом ви можете добитися, дотримуючись певних принципів:

- Задіяти уяви під час занять. Візуалізувати.

- Концентрувати увагу на вправах

- Виконувати правильне дихання (т.е дихати животом)

- Регулярно відвідувати тренування

- Точність виконувати вправи

- При виникненні больових відчуттів під час занять необхідно модифікувати вправи

Пілатес дозволяє не тільки зміцнити м'язи, а й навчає відчувати тіло, вчить життя в гармонії з собою.

Додати коментар


Захисний код
Оновити