Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Вплив аквааеробіки на організм вагітної жінки

Аквааеробіка: користь і протипоказання для жіночого організму майбутньої мами

Двадцять перше століття остаточно затвердив ще тільки зароджувалася в другій половині 20-го сторіччя моду на здоровий і неодмінно активний спосіб життя, який дозволяє кожній справжній представниці прекрасної половини людства, яка вирішила виконати головну свою місію на Землі - подарувати світу і втілити нове життя в образі коханого чоловіка, виглядати не менш сексуально і карколомно навіть в самий трепетний період - термін вагітності.Тому, якщо всього кілька десятків років тому щаслива дама в цікавому положенні цілеспрямовано протягом майже 9-ти місяців відмовляла собі в задоволенні активного відпочинку на природі, міжнародних круїзів, відвідуванні танцювально-розважальних закладів і навіть в елементарному макіяжі, оригінальної зачісці, цікавому манікюрі і сексапільному вбранні, то сьогодні надшвидкісна і невгамовна, мегаенергічная і гіперактивна, спокуслива і позитивна, впевнена і креативна незалежна бізнес-леді з крихіткою під серцем вільно подорожує світом у ділових цілях, працює буквально до покладено початку декретної відпустки, щоб самостійно забезпечити гідне майбутнє спадкоємцю. І при цьому, звичайно ж, не забуває і знаходить час в розписаному буквально щохвилини ежедневнике для того, щоб порадувати себе не тільки захоплюючим шопінгом для новонароджених модників, тонізуючими косметичними процедурами, але і, поза всяким сумнівом, корисними заняттями одного з найпопулярніших і затребуваних в епоху культу зовнішньої краси і внутрішньої гармонії, міцного здоров'я та нев'янучої молодості фітнес-напрямків - аквааеробіка.

Справа в тому, що аквааеробіка, мабуть, є єдиним офіційно дозволеним і навіть рекомендованим видом динамічною гімнастики (до речі, нарівні зі статичними видами типу йоги, пілатесу, калланетики, фіт-болу і т.д.) нинішніми освіченими і прогресивно мислячими гінекологами, які впевнені і намагаються аргументовано переконати кожну свою пацієнтку в очікуванні чудесного явища малюка в надзвичайній необхідності руху, що максимально вільно і невимушено дозволяє робити саме вода, оскільки саме у водному середовищі вага тіла практично не відчувається, а відповідно - початківець спортсмен здатний без особливих зусиль переносити вельми високі навантаження. Між тим, в порівнянні і на відміну від активного плавання, аквааеробіка менш травмаопасна і набагато більш корисна.

По-перше, ритмічні рухи стимулюють правильне (у плані часто ти і обсягу) кровообіг, що забезпечує повноцінне і своєчасне харчування киснем і всіма життєво важливими мікроелементами кожну клітину, тканину і орган, в тому числі і головний мозок (завдяки чому вагітна жінка, зайнята інтелектуальною діяльністю або мистецтвом, плідно працює), виключаючи також цілком ймовірні серцево-судинні патології (наприклад, аритмія, тахікардія, вегето-судинна дистонія, варикозне розширення вен, тромбофлебіт, гіпертонія, атеросклероз і т.д.). По-друге, аквааеробіка не тільки позбавляє від проблем з легенями і бронхами, носоглоткою і гортанню (типу аденоїдів, бронхіальної астми, гаймориту, риніту і пр., в тому числі і гіпоксії - недолік кисню), а й поступово (природно, за умови регулярного відвідування занять) вчить правильно рівно і спокійно дихати, роблячи глибокі вдихи і повноцінні видихи, що дуже важливо в момент звільнення від тягаря і, звичайно ж, для попередження післяпологового ожиріння, оскільки якраз кисень активізує і використовує енергію в накопичилися жирових складках і утворилися целлюлитних відкладеннях у пікантних частинах жіночного стана. І по-третє, безумовно, саме чудодійна аквааеробіка поетапно зміцнює м'язи черевної порожнини, сідниць, стегон, гомілки, а також грудної клітки і попереку, не допускаючи явних розтяжок шкіри після виписки з пологового будинку.

Крім того, неважко зрозуміти, що цікава і захоплююча аквааеробіка є відмінною емоційною розрядкою для настільки чутливого і постійно неспокійного жіночого організму в довгоочікуваному очікуванні неодмінно бажаного і вже улюбленого малюка, а також, крім помітного зменшення проблем з травленням (типу токсикозу, дисбактеріозу, авітамінозу, запорів, печії, метеоризму, нудоти і т.д.), сприяє позбавленню від помилкових страхів, безпідставних сумнівів, поганих думок, негативного настрою, болісної безсоння, сильного стресу і глибокої депресії. Одним словом, делікатна і приємна аквааеробіка дбайливо піклується і правило готує жіночий організм до народження повноцінно і всебічно здорового (фізично, психологічно) дитини, який швидко і легко в такому випадку пройде по еластичних м'язам і родових шляхах мами. До речі, навіть якщо малюк неправильно розташувався в матці (діагноз «сідничне передлежання»), якраз спеціальні вправи аквааеробіки та пірнання допоможуть крихітці перевернутися навіть на самих пізніх термінах вагітності.

Правда, справедливості і об'єктивності заради, потрібно відзначити, крім явних достоїнств і навіть переваг даного облагораживающего напрямки фітнес-індустрії, і недоліки, то є протипоказання аквааеробіки для вагітних його шанувальниць. Наприклад, категоричною забороною подібного, безумовно, оздоровчого хобі може стати пізній токсикоз (мовою фахівців - гестоз), що іноді супроводжується підвищеною температурою тіла, гіпертонією, наявністю білка в сечі і набряків, а також будь-які запальні процеси, простудні інфекційні (вірусні) захворювання . Звичайно ж, ні в якому разі не можна вчиняти будь фізичні навантаження при загрозі самовільного викидня, тих чи інших патологіях органів статевої та репродуктивної системи (у тому числі підвищений тонус матки, багатоводдя), тим більше якщо констатовано передлежання плаценти, тобто її розташування внизу матки, що закриває її шийку (що дуже травмаопасно). Зрозуміло, що виявлення грибкових захворювань шкіри виключає колективні відвідування водних процедур.


Таким чином, перед початком активних і, на перший погляд і згідно з численними відгуками, абсолютно корисних і однозначно безпечних вправ слід обов'язково проконсультуватися з лікуючим кваліфікованим лікарем, який несе повну юридичну і моральну відповідальність і за сверхенергічних і атлетичну пацієнтку, і за крихту всередині неї.

Аквааеробіка: специфіка занять для вагітних жінок

Якщо аквааеробіка, як, втім, і інші корисні і помірні фізичні навантаження в статиці, не тільки не протипоказана, а, навпаки, рекомендована досвідченим, сучасним і прогресивно мислячим доктором, щасливою майбутній мамі необхідно терміново записуватися в один з престижних фітнес-клубів міста, що, звичайно ж, оснащений просторим басейном, де регулярно, як правило, тричі на тиждень (наприклад, понеділок, середа, п'ятниця або вівторок, четвер, субота) тривалістю 40-60 хвилин проводяться подібно роду заняття професійним тренером.

Зазвичай заняття у воді, яка виробляє делікатний тонізуючий масаж всього тіла (температури не нижче 28 градусів тепла, що неодмінно знезаражується після кожного тренування, але без використання їдкого хлору (що у вагітних жінок здатний викликати напад задухи, нудоти, запаморочення і т.д. ), складається з 4-х частин: ритмічна розминка для розігрівання і активізації роботи м'язів кінцівок, сідниць, спини (хребта), грудної клітини, живота з використанням дихальних вправ (із затримкою дихання, глибокими вдих і видих і т.д.), а також аквафітнес (інакше кажучи - ходьба з підняттям ніг, обертанням рук, рухом голови, прісіданіямі і т.д. в певному темпі по периметру басейну), потім основна частина (гімнастика на різні групи м'язів з правильним диханням в основному біля бортика) і розтяжка на розвиток гнучкості м'язів і граціозності фігури за допомогою різних тренувальних пристосувань в басейні.

Оскільки всі заняття з аквааеробіки чітко і заздалегідь сплановані, зовсім нескладно буде дотримуватися одне з головних умов даного Фінес-напрямки, що стане гарантом відмінного самопочуття майбутньої мами під час і після тренування: чи не їсти як мінімум за 1,5 години до прихід у фітнес- клуб (аналогічно не можна приймати їжу і після аквааеробіки протягом такого ж тимчасового періоду; дозволені тільки сваежіе фрукти, овочі та кисломолочні напої - сироватка, кисле молоко, кефір, ряжанка, молоко, йогурт). Серед інших елементарних вимог ще слід згадати про зручний, чітко облягаючому, антиалергенні купальнику, що чітко і впевнено зафіксований, низькою і легкого взуття на неслизькою підошві, м'якому рушник, шапочці для купання. Зовсім можна пропустити заняття при поганому самопочутті, особливо на останніх термінах вагітності.

До речі, як стверджують досвідчені професійні тренери, яких підтримують дипломовані гінекологи-акушери, аквааеробіка корисна на будь-якій стадії вагітності - від першого (прикріплення навколоплідного яйця до матки) до третього триместру (повноцінне формування маленької людини в утробі) включно. Звичайно ж, більш інтенсивні і рухомі навантаження аквагімнасткі в цікавому положенні роблять на ранніх етапах вагітності, тоді як на 8-9-му місяцях показані лише дихальні вправи в стоячому положенні у воді. А в кінцевому рахунку тривалість відвідувань аквааеробіки безпосередньо залежить від самопочуття майбутньої мами і вже повноцінної людини, який прагнути побачити її люблячі очі.

Додати коментар


Захисний код
Оновити