Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Що і скільки слід пити під час фізичних навантажень?

Загальновідомо, що при активних фізичних тренуваннях організм людини посилено втрачає рідину. На перший погляд, все просто: хочеш пити - бери і пий. Але помилка у виборі напою і його обсязі може згубно позначитися на здоров'ї. З цієї причини важливо знати, що і в якому обсязі слід вживати під час активних фізичних навантажень.

Багато намагаються добирати для себе напої, які рекламують по телебаченню. Адже реклама так барвисто розписує переваги напоїв, у порівнянні з водою. Але деякі люди, довірившись рекламі, роблять помилку. Існує кілька основних рідин, які здатні вгамувати спрагу в процесі і після тренування.Під час фізичних навантажень наше тіло активно втрачає рідину. Частина ми заповнюємо завдяки водяним парам під видихуваному нами повітрі, але для подальшого заміщення потрібно рідина. Оскільки в іншому випадку кров згущується, надаючи підвищене навантаження на систему кровообігу. Відбувається перегрів, самопочуття значно погіршується, може настати зневоднення і навіть цілком можлива втрата свідомості.

Скільки необхідно вживати рідини?

До тренування ви повинні випивати приблизно 400-600 мілілітрів води. Але не слід випивати все відразу, пийте повільно, дрібненькими ковтками. Під час вправ розподіліть рідини, бажано із застосуванням спеціалізованого плагіна, за допомогою якого ви швидко і ефективно можете приймати рідину в обсязі 150-350 мілілітрів кожні 20 хвилин. Потреба в рідині прямо залежить від вашої ваги: чим важче людина, тим більше він повинен пити, а ще важлива вологість повітря, ну і, звичайно ж, інтенсивність тренування.

Поліпшення фізичного стану впливає на зменшення втрати рідини. Жінкам слід менше пити, бо вони істотно менше потіють.

Згідно з дослідженнями, після тренування слід випивати рідину відповідно втраченому вазі. Це можна легко обчислити шляхом зважування до і по завершенню тренування. Пити слід приблизно 50 мілілітрів на кожні сто грамів втраченого ваги.

Об'єм рідини повинен бути відкоректований, виходячи з щоденної витрати калорій. Наприклад, ви споживаєте 3000 калорій, то вам слід випивати три літри води щодня. На кожні 1000 калорій доводиться літр води.

 

Що потрібно пити?


Щоб дати відповідь на поставлене запитання, спочатку слід розглянути, який саме тип зусилля ви вживаєте.

Тренування з низькою або помірною інтенсивністю (тривалість менше години)

При фізичних навантаженнях, як швидка ходьба, плавання і їзда на велосипеді людина втрачає мінімум рідини. Спрагу можна втамувати чистої переважніше негазованою водою. По суті, будь-який напій, принесе користь, оскільки ступінь зневоднення мала.


Висока інтенсивність тренування (тривалість менше години)

Наприклад, біг, теніс, велоспорт, силові тренування. У таких випадках рідина має величезне значення. У випадку якщо ви займаєтеся при високій температурі навколишнього середовища і високої вологості, то ви втратите більше рідини. Ще дефіцит добре втамовують спеціальні напої, в яких міститься до восьми грамів вуглеводів на 100 мілілітрів.

Гіпотонічні напої містять близько 4 грамів вуглеводів на 100 мілілітрів рідини, а її осмолярність, або наявність твердих речовин (що грає роль для швидкості поглинання), нижче, в порівнянні з рідинами організму. В результаті напій поглинається значно швидше, ніж проста вода, оскільки швидше всмоктується. Є аналогічні напої, що включають до 8 грамів вуглеводів на 100 мілілітрів. Вони забезпечують швидкий приплив енергії у вигляді вуглеводів, а отже - людина може тренуватися ефективніше.

Крім того, вибір напоїв, безпосередньо залежить і від особистих переваг, оскільки деякі ізотонічні напої надто високої концентрації здатні нашкодити шлунково-кишковому тракту. Люди, що почувають тяжкість після споживання спортивних напоїв, повинні віддавати свою перевагу простій воді. Потрібно не забувати про те, що можна самостійно приготувати спортивні гіпотонічні напої, застосовуючи метод послідовності розбавлення водою.

Висока інтенсивність тренування (тривалість більше години)

Наприклад, гра у футбол або марафонський біг, в таких випадках втрата рідини супроводжується ще і зменшенням концентрації цукор. При виборі рідини слід звернути увагу не тільки на швидкість всмоктування, але і переконатися, що вона добре заповнить втрачену глюкозу. Глюкоза є вашим «паливом». Необхідно вживати близько 30-60 грамів вуглеводів в щогодини, що дорівнює літру ізотонічного напою.

У випадку якщо ви тренуєтеся при високій температурі і вологості, то обов'язково розбавляйте свій напій. При цьому обсяг цукру в ньому залишиться тим же, а об'єм рідини зростає. Але пам'ятайте, великий обсяг вуглеводів здатний викликати серйозні проблеми зі шлунком.

У випадку якщо ви схильні до зневоднення, ваше тренування коротка і інтенсивна, то пийте тільки воду під час навантажень. Якщо обираєте більш інтенсивні тренування, то пийте спеціалізовані напої. Крім хорошої засвоюваності, вони містять цукру, що дають приплив енергії. Не пийте газовані напої, оскільки вони позбавляють організм енергії, що має вирішальне значення для підтримки нормального рівня гідратації тіла.

І ще, не пийте енергетичні напої, які містять кофеїн у своєму складі, так як вони зневоднюють організм, що сильно знижує потенціал. Слідкуйте за власною вагою до і після вправ. Не пийте газовані напої, що викликають здуття живота, тому що цим ви знизите ефективність тренувань. Виробіть звичку приймати рідину маленькими ковтками протягом всієї своєї тренування.

Додати коментар


Захисний код
Оновити