Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Медитація проти стресу, техніка медитації

Стрес - це бич сучасної людини. Неприємності на роботі, розмальовки в сім'ї, безперервний криза, матеріальні труднощі - все це причини, за якими нерви напружені до межі, а організм протестує проти емоційних навантажень. Протві стресу можна боротися за допомогою медитацій. Яким чином - розповість ця стаття.

Якщо будь-яка дрібниця виводить вас із себе, якщо вечорами ви падаєте від утоми, а ранок не приносить бадьорості, то вам просто необхідно опанувати методами медитації, яка позбавить вас від напруги, зніме втому, поліпшить самопочуття і підніме настрій. 

Медитація знімає стрес


Ефективність медитації

Буддисти, систематично займаються медитативними вправами, абсолютно не страждають від депресії. Вони не знають, що таке безсоння, пригнічений стан духу і пригнічений настрій. Тому що медитація для них не набір правил, а стиль життя. Внесіть медитацію у свої звички. Вам стане набагато простіше справлятися з роботою, ви відкинете зайві переживання і тривоги. Ваш відпочинок буде глибоким, повноцінним, гармонія наповнюватиме ваше життя, а це головне для того, щоб жінка була задоволена собою і навколишнім світом.

Умови для медитації

Не можна починати медитувати, якщо шлунок повний. Чи потрібна спокійна музика - вирішувати вам. Іноді вона допомагає налаштуватися на потрібний лад, іноді відволікає. У такому випадку необхідна тиша.

Техніка медитації

У першу чергу треба повністю розслабитися. Здавалося б - це найпростіше, але насправді досягти повного, абсолютного заспокоєння дуже складно. Адже в людському тілі є м'язи, які напружені навіть під час сну.

Техніка медитації розслаблення

Для того, щоб розслабитися, ляжте на спину. Можна взяти плоску подушку. Спробуйте «відпустити» думки і максимально розслабитися. Глибоко вдихніть і повільно видихніть, і так кілька разів. Під час видиху постарайтеся відчути, як все повітря виходить з тіла, воно занурюється в ліжко, ставати дуже важким. Потім приділіть увагу кожної частини тіла.

Почніть з ніг. Почала сконцентруйте увагу на ступнях. Дайте їм команду розслабитися, уявіть, що напруга йде з них. Йдемо вище по ногах. Якщо ви підходите до медитації відповідально, то ноги треба ділити на маленькі частини, чим менше, тим краще. У цьому випадку розслаблення буде набагато повніше. Особливо цей метод хороший для розслаблення перед сном. Він чудово допомагає при починається безсонні або якщо треба максимально відпочити за дуже короткий проміжок часу.

Техніка медитації концентрації

Техніка медитації і концентрації потрібна, коли необхідно зосередитися на одній справі, на одній інформації, а мозком отримано велику кількість усіляких даних. Ляжте і сядьте максимально зручно. Новачкові краще просто лягти на підлогу, на диван або сісти в глибоке, м'яке крісло. Поза лотоса, яку традиційно використовують при цієї методики, буде зручна, ефективна тільки тим, хто займається медитацією вже давно і постійно практикує йогу.


Зосередьте всі свої думки на якомусь одному предметі. Це може бути предмет інтер'єру, який радує ваше око, квіти, що ростуть у вазоні, вид призахідного сонця. Ваша мета - досягти такого стану, що всі ваші думки будуть спрямовані лише на цей предмет. Зберігайте це стан в собі стільки, скільки максимально зможете. Напевно, ваші думки будуть кілька разів неслухняно зіскакувати на виробничі проблеми, на неприготовлений вечерю або відносини з чоловіком. Наполегливо повертаємо їх у обраний напрям. Після декількох тренувань, ви помітите, що концентрація уваги посилилася в кілька разів і все росте. Подібна практика і отриманий навик дозволить концентрувати увагу і думки в потрібний момент на потрібному предметі, а це дуже важливо під час іспиту, форс-мажорних обставин і необхідності швидко прийняти рішення.

Техніка медитації дихання

При техніці медитації за диханням основна увага приділяється спостереженню за рівністю дихання. Не потрібно міняти ритм і глибину дихання, досить відчувати, як повітря входить в легені і виходить. При кожному в вдиху рахуйте до десяти, при видиху - від десяти до одиниці. Цим способом можна медитувати, коли втрачаєте час у черзі або в очікуванні. Заодно знімається роздратування від втрати часу, що теж важливо.

Техніка медитації, що сполучає в собі подих і ходьбу

Ця техніка чудово застосовна, при переходах з дому на роботу, прогулянках інших переміщеннях. Бажано, застосовувати цю методику, коли ніс поспішайте і миєте йти, не поспішаючи. Чотири кроки - вдих, ще п'ять-шість - видих. Це нормальний ритм подиху для людського тіла, думки сконцентровані на рахунку, що не дозволяє їм збиватися на неприємні спогади. Було б дуже добре, якби вас під час прогулянки супроводжував чисте, свіже повітря, красиві пейзажі і гарний настрій.

Техніка медитації, яка допомагає вирішити проблему

Перше, що потрібно зробити - максимально розслабитися. Потім потрібно «пережити» ще раз проблемну ситуацію, розкручуючи її з кінця і до витоків. Повільно, не поспішаючи розплутуємо причинно-наслідкові зв'язки і приходимо до розуміння справжніх причин події. Після визначення причин і повної діагностики ситуації набагато легше повернути її в правильне русло, виправити свої помилки і більше їх не повторювати.

Аутотренінг - один з видів медитації

Займатися аутотренінгом можна починати тоді, коли ви навчитеся повністю розслаблятися і концентрувати свої думки на заданому предметі довгий час. Використовувати цей метод краще перед сном, коли вам вже не завадять денні турботи і ніщо не буде вас відволікати.

Розслабте тіло, знайдіть позитивний настрій і сконцентруйте свої думки тільки на ньому. Подальший вибір техніки медитації залежить від початкової ситуації, яку ви хочете оптимізувати. Якщо ваша мета підвищення самооцінки, то переконуйте собі «Я найкраща!» Побоюються якоїсь людини, наприклад, безпосереднього начальника, затверджуйте «Мій страх зникає, розчиняється!». Хочете кинути палити - затверджуйте «Бажання курити значно послабився!». Зверніть увагу, що частку «НЕ» використовувати вкрай небажано. Замінюйте вселяється собі положення позитивними словами, а не частками заперечення.

Давно доведено, що наші думки впливають на матеріальний світ. Аутотренінг дає можливість створити бажаний світ, і те, що ми створюємо в думках, починає втілюватися наяву. Тому представляти бажане треба детально і конкретно. У подробицях уявіть роботу, яку хочете отримати, до дрібниць уявіть квартиру, в якій хочете жити, уявіть чоловіка, в якого готові закохатися. Відомі випадки, коли люди отримували бажане, деколи в точності повторило їх подання. До таких випадків і відносять позбавлення від важких недуг.

Ця стаття лише в загальних рисах представила техніку медитації та боротьби зі стресом. Один з перерахованих вище методів або все в комплексі підберіть за своїми можливостями і бажанням. Щоб вони подіяли, треба зробити їх звичкою, обов'язковим вправою. Тоді тривоги, сумніви поступляться, і життя стане спокійною і перспективною.

Додати коментар


Захисний код
Оновити