Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Біг як найкорисніший і доступний вид спорту

Біг: значення для організму

Біг можна виправдано вважати найдавнішим видом спорту, який гранично точно відображає природну поведінку людини, елементарні потреби його організму в помірних і вельми доброчинних фізичних навантаженнях, в русі з певною швидкістю для правильного розвитку кістково-м'язової системи. Саме тому можна з упевненістю стверджувати, що біг являє собою правильне і цілком природний стан сучасної людини, життя якого повинна протікати в неймовірно швидкому темпі, щоб встигнути за настільки короткий період встигнути втілити в реальність безліч креативних ідей, корисних справ, єдино вірно вирішити проблеми, клопоти, виконати обов'язки і т.д.Однак не варто, незважаючи на надмірну зайнятість, таки відмовляти собі у самовдосконаленні на духовному і фізичному рівні, тим більше що, на відміну від інших спортивних напрямків, біг не забирає багато часу, не потребує істотних матеріальних витрат, наприклад, на особливе спорядження (інвентар, костюм, взуття), тривалих пошуків спеціального місця для регулярних занять і професійного тренера і т.д. А все тому, що біг насправді є самим простим і доступним всім і кожному (незалежно від статі, віку, місця існування, роду заняття, соціального статусу, матеріального становища, способу життя і навіть деяких патологій, при яких, до речі, біг не те що протипоказаний, а рекомендований!) видом індивідуального або колективного, але точно активно спорту.

Крім того, вже буквально через місяць після початку серйозних і регулярних занять можна відчути благотворний вплив бігу на самопочуття, а також внутрішню свободу, володіння власним тілом. Так, біг однозначно зміцнює всі м'язи організму, які, як і обмін речовин, активізуються під час тренувань, попереджаючи запори, сповільнену циркуляцію крові, що постачає кисень і безцінні мікроелементи (вітаміни, мінерали, амінокислоти, клітковину, вуглеводи, білки, жири і пр .) в усі клітини, очищаючи допомогою видільної функції (піт, сеча, стілець) його від надмірної рідини (порушує рух, збільшує вагу тіла), покладів солей, жирових накопичень, виводячи шлаки, токсини, отруйні хімікати, вільні радикали, які сприятимуть у надлишку утворенню ракових добро-і злоякісних пухлин. Звичайно ж, більшою мірою відчутний вплив на серцевий м'яз, гомілки, суглоби нижніх кінцівок, що визнано досвідченими і кваліфікованими медиками відмінною профілактикою таких серйозних недуг серцево-судинної системи, як: гіпертонія, тромбофлебіт, атеросклероз, інфаркт міокарда, інсульт, варикозне розширення вен і пр.

Безумовно, постійний біг на свіжому повітрі виключає простудні захворювання, стабілізуючи роботу органів дихання, загартовуючи імунітет (прискорюючи вироблення антитіл - імуноглобулінів), покращуючи захисні функції організму, в тому числі і проти психологічних розладів типу сильного стресу, затяжної депресії, неврозів, помилкових страхів, надуманих комплексів, нічних кошмарів, безсоння (що відбувається завдяки інтенсивному виділенню під час підвищення фізичної активності горезвісного гормону щастя - ендорфіну, знаменитого гормону насолоди - адреналіну і головного природного антидепресанту - гормону окситоцину). Взагалі, як зазначають завзяті втікачі, майже щоденні ранкові або вечірні забіги на далекі дистанції дозволяють максимально сконцентруватися на своїх мріях, планах, бажаннях, амбіціях, ідеях, чітко і безпомилково продумати план дій на майбутній день, наступний тиждень, місяць, рік, адже, коли максимально працює тіло, мозок блаженно відпочиває, а саме активізація мозкової діяльності або художнього світогляду дозволяє відвернути себе від можливих больових фізичних відчуттів.

Також у жодного прихильника такого роду активного і неодмінно здорового способу життя не викликає сумнівів той факт, що біг підсвідомо розвиває особистісні якості (дисципліна, витривалість, завзятість, цілеспрямованість, сила волі, самоконтроль і т.д.), підвищує самооцінку (боротьба з власними комплексами, сумнівами, лінню, недугами, досягнення блискучих результатів) і гарантує самовдосконалення у вигляді душевної гармонії і чудового дзеркального відображення без противних целлюлитних кірок (утворюються в результаті того, що крізь ослаблені капіляри кров'яна плазма просочується в жирову тканину, яка спочатку набухає, а потім формує ущільнення). Тому без частки коливань біг можна назвати панацеєю від багатьох хвороб, але не від усіх.

Наприклад, не бажано починати подібне в більшості випадків оздоровлюючий хобі в разі серйозних травм, що може сприяти або появи нових вивихів, або неправильного зрощенню. Взагалі, перед впевненим початком всякого роду спортивних захоплень бажано в цілях власної безпеки проконсультуватися з лікарем, який точно знає все патології свого пацієнта, позитивно налаштованого на активний спосіб життя. Скажімо, у випадку проблем з гнучкістю, яка помітно знижується при інтенсивному зміцненні литкових м'язів і м'язів задньої поверхні стегна, досвідчений і кваліфікований фахівець обов'язково порадить гармонійно поєднувати біг з плаванням і іншими видами спорту, що концентрують силові навантаження на м'язи плечового поясу і обов'язково на розтягування нижніх кінцівок, що після бігу надзвичайно потребують релаксе.

Таким чином, як і всяке явище нашого життя, позитивно налаштований на внутрішнє і зовнішнє вдосконалення, естетику і гармонію біг, який, до речі, надає досить потужне струс організму, сильне навантаження на щиколотки, коліна, теж має і свідчення, і протипоказання в медичному плані . А взагалі, всяке благе діло, в тому числі і реабілітаційний біг, варто починати з пристрасного бажання досягти ідеалу і віри у власні сили і здатність здійснити свою мрію!


Біг: основні правила (місце, час, форма)

 

Переконавшись на основі реальних прикладів благотворного впливу бігу на людський організм, починати пробіжки варто з екіперовкі.

Звичайно ж, з огляду на те, що біг є природним спонуканням, природною потребою організму, подібні тренування є мінімально витратними і вимогливими, бігати можна і в звичайному спортивному костюмі і зручного взуття, скажімо, купленої для пікніка, туристичних поїздок, прогулянок з дітьми, домашніми вихованцями , роботи на дачній ділянці та ін Однак для посилення і прискорення ефекту (наприклад, схуднення та серцевої стимуляції), а також абсолютного комфорту бажано придбати зручну гіпоаллргенную, повітропроникну спортивну форму вільного крою і демісезонного призначення (в принципі, взимку можна ще використовувати термобілизну, а влітку змінити на легкі шорти і топ), чудовий тандем якій вдало складуть кросівки з м'якою, товстої і пружною підошвою (що охоронить суглоби від хворобливих ударів в періоди енергійного бігу, скоротить ударні вібрації на хребет) і вентиляцією (надзвичайно необхідна умова при потужному потовиділенні ).

Цього разу корисно оновивши гардероб спортивним стилем, що гарантує універсальність, практичність, простоту і комфорт навіть в екстремальних умовах типу бігу, варто правильно визначити місце і час пробіжок. Так, якщо у виборі території можуть допомогти визнані майстри спорту, багаторічні прихильники здорового способу життя, досвідчені фітнес-тренери та лікарі, порадивши таки, незважаючи на ризик вірусних захворювань і катастрофічний стан екології, затишного і технологічно оснащеному тренажерного залу і біговій доріжці віддати перевагу на користь гімнастики на свіжому повітрі. Однак, бажано бігати не в загазованому центрі мегаполісу, а, принаймні, на його околиці, ще краще для органів дихання - в лісосмузі, на широких просторах і дальніх дистанціях (до речі, кількість подоланих кілометрів варто поступово збільшувати, стартувавши, скажімо, з 3-кілометрового периметра). Важливо пам'ятати про те, що грунт не повинен бути занадто м'яким або, навпаки, відрізнятися твердістю, інакше кажучи - не варто бігати по піску, чорнозему або асфальту, так само як і здійснювати забіг на гору і вниз. Оскільки подібні експерименти негативно відіб'ються нестерпним болем в колінних суглобах. Тому, відповідно, ідеальним місцем для пробіжок стане квітучий парк, умиротворений сквер, підбадьорливий стадіон, де немає небезпечного автомобільного руху і відсутній ризик збити дитину або тварину під час пробіжки.

А от якщо говорити про час (тривалості) пробіжки, то цей фактор людина визначає самостійно - залежно від індивідуальних біо-ритмів, режиму активності і відпочинку організму, розпорядку дня, режиму харчування (до слова, і до і після пробіжки не варто їсти мінімум 1,5 години, щоб не зазнавати тяжкість в шлунку і дійсно отримати благотворний ефект зниження маси тіла). Незважаючи на жагуче бажання і старанність, не варто бігати щодня - м'язи повинні відпочивати і поступово зміцнюватися, в іншому випадку організм ні фізично, ні морально не витримає подібних раптово виниклих непомірних навантажень. Фахівці у фітнес-індустрії стверджують, що в тиждень достатньо 3-х якісних пробіжок, скажімо, у 1-у тиждень можна позайматися протягом 15-20-ти хвилин, а вже по завершенню місяця регулярних і активних уроків бігу можна збільшити тривалість до 30 -45-ти хвилин, природно, з урахуванням самопочуття.

Бігати ж однаково корисно хоч вранці (що гарантує в разі пробіжки натщесерце бадьорість, позитивний настрій, натхнення на майбутній не менше активний трудовий чи вихідний день, а також посилює ефект схуднення), хоч ввечері (коли м'язи вже розігріті і готові випробувати подібні навантаження, хоча не виключена горезвісна важкість у шлунку після 3-х прийомів їжі і декількох перекусвов), що знову-таки безпосередньо залежить від індивідуальних переваг. У будь-якому випадку будь-яку (вечірню чи ранкову) пробіжку, яка через пару місяців регулярний занять повинна стати корисною прівивчкой, без якої тепер вже не реально уявити життя, неодмінно повинна передувати легка, активізує м'язи зарядка, а от елементарної розтяжкою можна завершувати енергійну тренування, що прекрасно розвиває пластичність і рухливість.

Варто, однак, запам'ятати, що для блискучих результатів зовсім не обов'язково бігати на високих швидкостях і до втрати пульсу. Тому що науково доведено, що швидкий біг спалює навіть менше калорій, ніж помірний. Подібний феномен пояснити досить просто: коли дихання рівне і глибоке, всі органи, тканини і клітини людського організму своєчасно і в необхідному обсязі отримують кисень, який розщеплює жирові відкладення.

Одним словом, правильний і регулярний біг без фанатизму позитивно вплине на фізичне самопочуття, душевний стан, рівень інтелекту (мислення і фантазії) і навіть на особистісні якості, що буквально з кожним кроком наближає відважного бігуна до ідеалу:

«Хочеш бути сильним - бігай!

Хочеш бути красивим - бігай!

Хочеш бути розумним - бігай! ».

Додати коментар


Захисний код
Оновити