Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Китайська гімнастика цигун

Китайська гімнастика цигун: особливості східної аеробіки

Китайська гімнастика цигун являє собою новомодне для всякого західного жителя, який стежить за власною зовнішністю, фігурою, як того вимагає епоха культу краси зовнішньої, відмінного здоров'я і нев'янучої молодості, фітнес-напрямок, який, незважаючи на багатовікову історію (цигун мудрі і сильні не тільки духом, а й тілом китайці практикують понад 3000 років, передаючи алгоритми виконання тих чи інших вправ буквально з уст в уста), поки ще мало поширене на планеті, хоча користується особливим інтересом. Як пояснюють послідовники даного оздоровчого течії, цигун є досить традиційною і доступною для оволодіння технікою буквально для кожного бажаючого (незалежно від статі, віку, роду діяльності, способу життя, фізичної підготовки, патологій і т.д.) методикою оволодіння (отримання) життєвої енергією.Дійсно, нарівні зі знаменитою і, безсумнівно, доброчинної індійської йогою, однозначно корисним китайським тай-чи, досить практичним японським айкідо, цигун удосконалює свого прихильника, який з непідробним задоволенням, завидною регулярністю і обов'язкової точністю виконує мінімум тричі на тиждень протягом півгодини приписувані вправи самостійно або колективно, як фізично, так і духовно. Щоб відчути позитивний настрій і бадьорість, краще практикувати цигун вранці натщесерце - і тоді, поза всяким сумнівом, успішний і плідний в бізнесі і творчості, а також виключно приємний у спілкуванні трудовий день забезпечений! А оскільки серед працездатного, високо освіченого і прогресивно мислячої населення країн Західної Європи, США, Канади, Мексики, Австралії і т.д. явно переважають офісні, інтелектуально зайняті люди, цигун стане найбільш зручним і ефективним способом оздоровлення, не вимагаючи ні грошових, ні тимчасових витрат. Адже цигун, на відміну від багатьох цілком затребуваних східних гімнастики, гармонійно поєднання і помірні фізичні навантаження (однак не в динаміці, а в статиці - на манер пілатесу, калланетики і т.д.) і медитацію, що випробувати самостійно змогли прагнуть до ідеалу європейці вперше тільки в 20-му столітті змін.

Якщо уважно поспостерігати за майстрами вчення цигун, можна помітити, що подібна аеробіка візуально дуже близька до східних єдиноборств, за єдиним винятком - в сповільненій дії (завдяки кілька плавним рухам з періодичними завмираннями). Тому що, на відміну від боротьби, що, природно, спрямована або на знищення противника або самозахист, цигун закликає до творення і вдосконалення - зовнішньому і внутрішньому. Тому, ясна річ, гімнастику цигун за наявності можливості і бажання бажано і більш ефективно виконувати на свіжому повітрі і на відкритому просторі (причому, босоніж і в мішкуватих, не сковують вільних рухів одязі!) З метою максимального відчуття, поглинання або сопрокосновенія з природою і отримати потужний заряд позитивної енергії, що моментально позбавляє від поганих думок, депресії. До слова, в дослівному перекладі з китайської мови «цигун», що робить будь-яке тіло більш гнучким, струнким (активізуючи всі групи м'язів), здоровим, означає «уміння керувати диханням і внутрішньою енергією» (ци - це «управління внутрішньою енергією»

Звичайно ж, така старокитайська система оздоровлення та омолодження, оновлення фізичних сил і повноцінної реалізації інтелектуальних і творчих здібностей допомагає і худне людям у досягненні персонально еталонних форм, а також виконання своєї заповітної мрії. Тим більше що цигун помітно покращує роботу шлунково-кишкового тракту і знижує невмотивований апетит. Оскільки цигун грунтується не стільки на фізичних навантаженнях, скільки на правильному диханні (цей факт зближує цигун із знаменитою американською методикою схуднення - боді-флекс), що стабілізує кровообіг, нормалізує надходження в тканини (у тому числі і жирові) кисню, що розщеплює жири.

Зрозуміло, щоб знову не заповнювати целюлітні зони жировими запасами, необхідно дотримуватися ще й правильне харчування. Так, цигун вимагає гармонійного (помірного і збалансованого) суміщення солодких, гірких, кислих, солоних, гострих страв, чого потребує людський організм. Відповідно, важливо категорично відмовитися від жирної їжі (у тому числі кондитерських шедеврів, борошняних виробів, канцерогенної продукції «фаст-фуду», наповнених хімікатами напівфабрикатів, копчених делікатесів і пр.), також цигун пропонує замінити м'ясо (тваринний білок) соєю (білок рослинного походження, що набагато краще засвоюється організмом), а останній прийом їжі має бути за 4 години до сну.


Ще одним істотним достоїнством даної гімнастики, що концентрує духовне, енергетичне і тілесне початок (інакше кажучи - три види енергії: земна, небесна, людська), будучи ефективним способом самовдосконалення, можна вважати відсутність протипоказань. Тому що китайська гімнастика цигун рекомендована навіть пацієнтам кардіолога з серйозними серцево-судинними захворюваннями, хірурга (при відхиленнях в роботі шлунково-кишкового тракту), травматолога (після тих або інших ушкоджень) і навіть гінеколога (гімнастика цигун дозволена вагітним жінкам і дівчатам-підліткам) . Тимчасовою забороною для подібного хобі може служити гнійне запалення шкіри, заразне інфекційне захворювання. А всім іншим бажаючим знайти гармонію розуму, душі і тіла можна активно займатися, не побоюючись перевтоми, занепаду сил і т.д.

Так що цигун варто спробувати, щоб спробувати в черговий раз наблизити себе до досконалості фізично і духовно.

Китайська гімнастика цигун: вправи

Вправи дихальної гімнастики цигун досить прості, але дуже ефективні і неймовірно корисні.

1.Регулірованіе дихання допомагає розслабити тіло і підготувати, налаштувати себе повноцінно на якісне заняття.

2.Расправленіе грудної клітини передбачає глибокий вдих із затримкою дихання на 5 секунд і очищающий видих.

3.Раздвіганіе хмар вимагає максимально високого на глибокому вдиху плавного підняття обох рук із затримкою на 8 секунд і поступового опускання.

4.Морская хвиля являє собою повноцінний плавний прогин на вдиху і видиху від верхівки голови («пірнання») до ступень ніг (опора) через поперек.

5.Повороти розслабленим корпусом вправо і вліво з зігнутими ліктями: вдих на повороті, видих з повернення у вихідну позицію (ноги стоять на ширині плечей, м'язи живота і грудної клітки в напрузі).

Звичайно ж, існує величезна безліч вправ методики цигун, класифікованих майстрами по групі м'язів, органів і проблемних місць тіла з метою індивідуального точкового впливу Адже цигун, не будучи спортивним напрямком, не формує ідеал, а, як окреме мистецтво, лише завершує досконалість, яке на Насправді доступно кожному.

Додати коментар


Захисний код
Оновити