Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Баня

Існує кілька типів бань: гарячо-повітряна (римська, турецька), парова (російська), сауна (фінська). У турецькій лазні підлогу, нагріте до 50-60 ° С, є джерелом тепла. Ходять по ньому в спеціальному взутті на дерев'яній підошві. Римські лазні складаються з декількох приміщень з різною температурою повітря, який постійно оновлюється. У першій кімнаті температура близько 28 "С, у другій - 30 ° С, а в третій - 50-60 ° С.

У сауні дуже низька вологість при дуже високій температурі. Організм переносить таку лазню краще, ніж парну.Шкіра людини в лазні піддається комплексному впливу: очищення водою, мильною піною, перепади температури, масаж. При цьому розширюються потові і сальні залози, шлаки та продукти обміну речовин видаляються з організму разом з потом, кровообіг в шкірі і підшкірно-жировій клітковині поліпшується, змінне звуження і розширення судин надають тонізуючу дію на організм.

При відвідуванні лазні слід враховувати кілька факторів:

- Не слід відвідувати лазню на порожній шлунок;

- Не слід відвідувати лазню після щільного обіду;

- Ні в якому разі не відвідуйте лазню після прийняття навіть мінімальної дози алкоголю;

- Воду або чай пийте після відвідування парної, а не до і під час відвідування;

- Перед відвідуванням парної голову укутайте рушником або надягніть шапочку;

- Перебування в парній починайте з нижніх полиць;

- Перед відвідуванням парної потрібно очистити шкіру в душі;

- Паритися починайте лежачи на животі;

- Після відвідування парної слід прийняти прохолодний душ, потім контрастний.

Існує ряд протипоказань для відвідування лазні: перенесений інфаркт, перенесений інсульт, відкриті рани на шкірі, гіпертонія, грип, захворювання серцево-судинної системи, гострі захворювання, висока темпера-


туру, захворювання очей, захворювання вух, виразкова хвороба зі схильністю до кровотеч і ін

Порядок відвідування лазні

Перед відвідуванням лазні покрийте голову хусткою або бавовняною тканиною. Залийте віник окропом, щоб він розпарився. Зайдіть в парну на кілька хвилин, щоб розігрітися. Тим, хто рідко або в перший раз відвідує лазню, перебування в парній слід обмежити 2-3 хвилинами. Завсідники можуть заходити відразу на 10-15 хвилин, якщо немає протипоказань для цього за станом здоров'я.

Після першого відвідування парної в душі інтенсивно розітріть намиленою мочалкою. Потім знову можна зайти в парну. Тепер візьміть з собою віник, щоб попаритися.

Якщо у вас немає алергії на мед, перед відвідуванням парної нанесіть його на шкіру, попередньо розвівши водою. Після такої процедури шкіра буде матовою і м'якою. Можна також нанести на проблемні зони кухонну сіль, щоб підсилити потовиділення.

Після перебування в парній приступайте до очищення шкіри, наприклад вівсяними пластівцями. Для цього пластівці подрібніть, змішайте зі сметаною (при сухій шкірі) або водою (при жирній шкірі) і нанесіть суміш масажними рухами на все тіло на кілька хвилин, потім змийте теплою водою.

Після цього ще раз зайдіть в парну. Тепер можна зробити масаж віником.

Виділяють кілька типів віників. Так, березовий віник використовують при болях у м'язах і суглобах, дубовий підходить людям з жирною шкірою, липовий рекомендується при простудних захворюваннях, ялівцевий попереджає респіраторні захворювання, горобиновий тонізує, кропив'яний корисний при ломоті і болях в суглобах, при невралгії.

Додати коментар


Захисний код
Оновити