Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Як правильно худнути, щоб не набрати потім знову вагу

Якщо поміркувати, то ми постійно щось їмо: це і перекушування на ходу, і поглинання їжі перед телевізором або комп'ютером і так далі. При цьому зовсім рідко замислюємося про споживаних калоріях, а думки такого роду відвідують нас часто в той момент, коли ми намагаємося влізти в свої улюблені джинси.Навіть дослідження в середовищі дієтологів говорять про те, що й експерти в області прийому їжі перевищують кількість споживаних ними калорій майже на 10%. Що ж говорити про звичайних людей, якщо всі ми любимо поїсти. Ось чому зайві кілограми ніяк не хочуть йти, незважаючи на те, що ми вважаємо майже кожен шматок з'їденого.Спробуємо детальніше розкрити цю проблему: на що спрямувати сили, якщо хочеться схуднути і потім знову не набирати вагу?

 

Виявляється, існує один простий спосіб, який навіть здатний поміняти ваше ставлення до їжі в цілому. Фахівці рекомендують вести щоденник, де будуть міститися записи про те, що ви їсте,аж до кожного яблука або шоколадного батончика. Для порівняння цікавий наступний досвід: одна група випробовуваних записувала все, що вони їдять, а інша просто «сиділа» на безвуглеводної дієті. У результаті ті, хто робив записи, схудли швидше, ніж ті, хто дотримувався дієти. При запису всього з'їденого брали в облік і вага, і зростання,та індивідуальні особливості кожного організму. Найцікавіше в тому, що кількість скинутих кілограмів безпосередньо залежало від кількості днів, протягом яких велися записи.

Існує п'ять причин, які говорять про користь ведення записів у щоденнику. Рекомендується ознайомитися з ними,якщо навіть ви є скептиком стосовно всіляких дієт:

1. Точний підрахунок КАЛОРІЙ, споживана за ДЕНЬ. Це допоможе і тим, хто має схильність применшити калорії в своєму раціоні. А це роблять практично всі. Ще більш гостро це проявляється, коли прийом їжі відбувається десь в кафе чи ресторані.Для інтересу наступний факт: нещодавно проведене дослідження з метою визначити калорійність замовлення в місцях швидкого харчування виявило, що тільки 38% опитаних правильно вказали калорійність заздалегідь протестованих комплексних обідів. Уточнимо, що всього було протестовано 105 комплексних обідів в різних ресторанах.Збіги спостерігалися при визначенні калорій, що містяться в закусках і напоях, а вельми складним для багатьох представилося визначення калорійності головних страв. Тобто, виходить, чим більше страв, тим важче вгадати, - це особливість нашого сприйняття, поряд з визначенням, припустимо, висоти або відстані.

Для дієтологів визначення калорійності також може представляти деякі складності. В іншому дослідженні, де брало участь 200 чоловік, дегустують головні страви в ресторанах, які вони відвідували, ніхто не зміг вгадати правильну відповідь. Від 200 до 700 кілокалорій - такий був розкид думок для кожного блюда. Таким чином,краще все написати і потім підрахувати, адже зараз існує безліч таблиць підрахунку калорій продуктів, ніж продовжувати припускати і здогадуватися.

2. Перестане перебивають АПЕТИТ. Напишіть детально, що ви їли вчора на сніданок, обід і вечерю, плюс до цього всі перекушування у вигляді шоколадок і горішків. Також занесіть в список то,що ви спробували під час приготування їжі.

Потрібно пам'ятати, що і одна подушечка жувальної гумки містить в собі 9 калорій, а в упаковці набереться майже сто. Записи посприяють тому, що ви почнете більш усвідомлено ставитися до того, що їсте. І не будете потім дивуватися, чому ж ви не можете схуднути. Знаючи,скільки калорій міститься в тому чи іншому продукті, з часом ви почнете вибирати менш калорійну їжу. І ще, близько 6 кілограмів на рік зі всього набраного - це ті надмірності, які через нашу аж ніяк не залізної волі ми схильні собі дозволяти.

3. Усвідомити ПОМИЛКУ У виборі дієти. При будь-якій дієті нам може здаватися,що окрім прописаних у ній продуктів, ми нічого не їмо. Будь то овочі, фрукти або щось ще. Але, ведучи записи того, що ми їмо за день, виявиться, що це далеко не так. Прописані в дієті продукти ми іноді включаємо в їжу лише пару раз на тиждень ...

4. Ясні СТАНУТЬ ПРИЧИНИ ТОГО, ЧОМУ набирати зайву вагу. Для того, щоб це зрозуміти,слід записувати і те, в яких обставинах ми споживаємо зайве. Переїдання - основна причина того, чому ми набираємо вагу. Якщо ви хочете схуднути «всерйоз і надовго», то потрібно подолати бажання з'їсти зайве. Якщо ви не можете відмовитися від шоколаду, коли проходите повз автомата з шоколадними батончиками,або при перегляді телевізора весь час хрумтить чимось, то необхідно цю зв'язок розірвати, або мати під рукою менш «шкідливі» продукти для схуднення, наприклад ягоди або фрукти. Від стресу постарайтеся позбутися за допомогою інших способів, а не їжі.

Контроль кожного з'їденого шматочка дозволить жувати повільніше і швидше насититися, ніж тоді,коли поглинання їжі багато в чому відбувається автоматично.

5. ЗМОЖЕТЕ ДОСЯГТИ РЕЗУЛЬТАТУ, ЯКИЙ ЦІЛКОМ вас влаштує. За допомогою щоденника можна буде скорегувати помилки і простежити динаміку. Наприклад, порівнювати кількість скинутих кілограмів за різний час, визначити, які продукти більше сприяють зміні ваги й інші плюси.Іноді можна себе і заохочувати, дозволивши «маленькі радощі». Наприклад, поласувати шоколадкою, якщо ви місяць трималися і не пробували її ..

Як правильно вести щоденник

Тримайтеся золотої середини

Неважливо, від руки ви будете писати чи набирати на комп'ютері. Головне, нехай це стане вашим захопленням, що приносить задоволення, а ефект від того,ніж нам подобається займатися, сильніший. Отже, в щоденнику потрібно фіксувати час прийому їжі, докладно про те, що ви їли і в якій кількості. Можна також мати запасний блокнотик, це особливо знадобиться, якщо основні записи ви ведете на комп'ютері. Припустимо, після прийому їжі поза домом, можна буде відразу все зафіксувати,а підбиваючи загальний підсумок в кінці дня, вам буде важко все згадати до найдрібніших подробиць.

Тільки найголовніше - структурно і чітко!

Намагайтеся, щоб у ваших записах відбивалася суть, і все виглядало ясно і зрозуміло, без зайвої інформації. Важливо в щоденнику зробити записи і про те, коли вам довелося щось пожувати, і те, як ви швидко наситилися. Якщо під час стресу ви ніяк не можете відмовитися від солодкого, то зафіксуйте ті емоції, які ви відчували під час такого «лікування». Головне, нехай це все буде відзначено в щоденнику ясно, чітко і структурно.

Відзначте також ті моменти, коли ви змогли встояти перед улюбленим ласощами. Таким чином,в кінці місяця можна буде підвести підсумки і винагородити себе чимось смачненьким.

Будьте чесні з самою собою

Вносьте в запису все до найдрібніших шматочків, все, що ви пробуєте, включаючи льодяники і жувальну гумку. Не забувайте про напої, в них теж може міститися велика кількість калорій, і келих вина, і соки,і вже тим більше газована вода повинні бути присутніми в хроніці всього випитого і з'їденого.

Стандартизує меню

Пару раз на тиждень можна на сніданок або обід з'їсти однакову їжу. Це полегшить підрахунок калорій. Головне, ці страви повинні вам подобатися і приносити задоволення.

Знайдіть час підвести підсумки, або Займемося аналізом!Незважаючи на всю вашу акуратність і організованість, тільки аналіз виконаних дій дозволить змінити звички і вплинути на ваш характер. Ввечері треба підрахувати кількість калорій і підвести підсумок, при цьому звернути увагу на групи продуктів, які ви зазвичай вживаєте. Враховуючи це, ви, якщо потрібно,зможете внести зміни в свій раціон.

Звичайно ж, ви можете порадитися і з дієтологами, якщо у вас є така можливість. На жаль, така послуга в даний час є платною і доступна в приватних центрах здоров'я. Професіонал порекомендує вам ті способи, які дозволять ефективно схуднути і не поправитися знову.Важливе значення має позитивна мотивація. Наприклад, якщо ви протягом місяця стійко протрималися й не відступилися, то цілком можете винагородити себе новою обновкою, що саме по собі послужить відмінним стимулом до подальших дій!

Додати коментар


Захисний код
Оновити