Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Починай худнути зараз

Насамперед хочу вберегти вас від помилки, яку часто допускають не тільки стражденні схуднути, а й деякі консультанти з питань схуднення. Убе дітесь, що ви правильно розумієте значення трьох таких понять, як:

1) переїдання;

2) фізичні вправи;

3) здорове харчування.

 

1. Переїдання. Мої книги Дієти не працюють! і Дієти по-раніше не працюють! присвячені тому, як позбутися звички переїдати. Припинивши надмірне вживання їжі, ви знизите ті вагу.

2. Фізичні вправи: мета фізичної нагруз ки - підвищення тонусу тіла, прекрасне самочувст віє і привабливий зовнішній вигляд. При цьому можна бути в хорошій фізичній формі,прекрасно виглядати і бути володарем зайвих кілограмів.

Приблизно за півгодини занять аеробікою можна спалити 12 кукурудзяних чіпсів. Бачили ви коли-небудь людину, якій знадобиться 30 хвилин на те, щоб з'їсти дюжину скибочок? Навряд чи. Висновок такий: навіть самий невтомний фізкультурник не зможе за допомогою зарядки спалити стільки калорій,скільки здатний з'їсти самий повільний у світі їдець.

Всім хочеться мати хорошу фізичну форму, прекрасне самопочуття і привабливий зовнішній вигляд. А які фізичні вправи принесуть вам найбільше задоволення і притому принесуть користь? Коли ви маєте намір розпочати ним?

Мені доводилося зустрічатися з безліччю людей,які втілили в життя принципи книги Дієти не працюють!. Я помітив, що, спробувавши харчуватися, як природно стрункий чоловік, ці люди починали відчувати себе набагато краще і енергійніше. Вони зрозуміли, наскільки добре жити без звички переїдання і ще прекрасніше - худнути без боротьби і насильства над собою.Тоді вони почали задаватися питанням: Що б ще таке зробити, щоб відчувати себе ще краще?

А ось що: фізичні вправи! Вони не тільки дозволяють використовувати нову енергію, що переповнює худне, а й надихають на більш свідоме ставлення до їжі, властиве всім худорлявим від природи.
Ви відразу відчуєте користь від виконання фізичних вправ, у тому числі:
А. Виявиться,що це прекрасний спосіб подолання стресу і позбавлення від звички заїдати розстроєні почуття. Б. Заняття спортом дозволяють зняти напругу,
народжене незадоволеними бажаннями. В. Результат від виконання вправ не сповільнить позначитися - ви станете виглядати набагато краще. Вони підвищують м'язовий тонус.Ваші обсяги починають зменшуватися, і кожен втрачений дюйм надихає вас на нові подвиги. Г. За вправами можна з користю і задоволенням провести весь той час, який ви раніше повністю присвячували обжерливості. Д. Заняття фізкультурою - прекрасна можливість познайомитися і подружитися з тими, хто, як і ви,прагне зберегти хорошу форму, відмінно себе відчувати і вести здоровий спосіб життя. 3. Здорове харчування. У чому призначення правильного харчування - зробити нас худими або здоровими? І те й інше добре, але все ж основна його роль - зміцнити здоров'я. При цьому мати зайву вагу зовсім не означає бути нездоровим.Всі хочуть бути здоровими. А який метод харчування для вас міг би стати самим приємним і корисним? Коли слід задуматися про нього і почати дотримуватися його?
Спостерігаючи, як тисячі людей худнуть під впливом принципів Дієти не працюють!, Я помітив, що, харчуючись, як природно худорляві, і знаходячи хорошу форму,вони починали відчувати себе краще і енергійніше. Вони на собі відчули, яке це щастя - відмовитися від переїдання, втрачати зайву вагу і чудово виглядати.
А чи може що-небудь ще поліпшити самопочуття? - Запитували вони.
Так, здорове харчування! Намагайтеся їсти більш поживну їжу. Але при цьому дуже важливо визначити,КОЛИ слід переходити на неї. Якщо людина занадто поспішає, бажаючи швидше отримати результат, або якщо придумує для себе занадто жорстку або складну програму харчування, що вимагає неймовірних зусиль, їм негайно опановує дієтними менталітет. Відразу з'являється відчуття, ніби чогось себе позбавляєш, виникають переживання, муки,і зрештою він знову починає їсти все підряд. Так як же вибрати підходящий момент для переходу?
Потрібно почекати, поки проходження принципу № 2 худих від природи стане викликати у вас труднощі. Справа в тому, що, засвоюючи звичку харчуватися, як худорляві від природи, людина раптом починає відчувати труднощі з визначенням, ЧОГО ЙОМУ ХОЧЕТЬСЯ.
Він вже точно знає, що голодний, але ніяк не може зрозуміти, чого б йому хотілося і що принесло б біль шиї задоволення. І справа тут не в тому, що людина ця не хоче їсти. Ще як хоче!
Спочатку я теж думав, що насправді він не голодний і в цьому вся справа. Але незабаром зрозумів, в чому суть проблеми. СВОБОДА ВИБИРАТИ ТУ ЇЖУ,КОТО РАЮ повністю задовольнити ГОЛОД, нара ТО ПОЗБАВЛЯЄ будь-яку їжу СТАТУСУ заборонений плід. Будь-який продукт, яким би бажаним і забороненим він не був раніше, тепер стає просто одним з доступних страв, якими можна завдати насолоди ся в будь-який момент. Вам стає байдуже, ка кому делікатесу віддати перевагу під час очеред ної трапези.Адже наступного разу можна вибрати інший. Так чому б не вбити відразу двох зайців? ЧОМУ Б НЕ ПОЇСТИ ЩОСЬ БАГАТЕ ПІТА Тельнов РЕЧОВИНАМИ І ПРИ ЦЬОМУ вгамувати голод?
Такий підхід до їжі передбачає величезну свободу вибору і пояснює, чому багато хто з тих, хто пішов по стезі придбання природної стрункості,пос тепенно переходили на все більш і більш поживну їжу. Забавно, що їм вдавалося прийти до здорового харчування майже без всяких свідомих зусиль.
Ось що розповіла моя читачка Донна з Се вірною Каліфорнії:
Зараз я ношу вузькі брючки, про які раніше могла тільки мріяти. До прочитання книги "Дієти не працюють!" я важила цілих 145 кг.
Потрібно сказати, що ще під час першого заміжжя все навколо стверджували, що я товста, хоча тоді моя вага була всього лише 59 кг при зрості майже 1 м 60 см. Я почала переживати через свою повноти, намагалася застосовувати різні способи схуднення - або вони були взагалі даремні, або я незабаром знову набирала вагу.Коли книга "Дієти не працюють!" вперше потрапила мені в руки, моя вага становив 131 кг. Думаю, це Господь Бог послав мені її. За перші 18 місяців проходження принципам природно худорлявих мені вдалося хата витися від 40 кг! І при цьому я не сиділа на дієтах і не мучилася від заборон. Це було, як у казці.Але потім процес схуднення почав сповільнюватися і нарешті оста новілся. Я не знала, в чому причина: чи то моєму орга нізму було потрібно більше часу, чи то я почала їсти трошки більше того, що мені було необхідно.
Я стала відвідувати рекомендованого мені лікаря і дізналася багато нового і цікавого про свій організм, але моя вага нітрохи не зменшився.Тоді я попросила про особисту консультацію ії у о дного з фахівців, що працюють за програмою "Дієти не працюють!". І тільки тоді зрозуміла, що програма, яку я слідувала самостійно, дала мені куди більшу свободу в харчуванні, ніж та, з якою я могла впоратися. Виявилося, що мені потрібно не більше, а менше свободи! Правда,я ще потребувала строгості дотримання деяких правил, щоб не забувати принципи "Дієти не працюють!". І ось за підтримки консультанта і мого лікуючого лікаря я знову почала відвідувати збори "Спостерігачів за вагою".
Спочатку обстановка на них здалася мені дивною. З одного боку, я слухала тих,хто продовжував діяти в рамках дієтними менталітету, з іншого - я отримала величезну підтримку. Програма харчування "Спостерігачів за вагою" припускала добре збалансовану поживну їжу. Майже весь час на цих заняттях я була звільнена від необхідності самостійно визначати, чого мені хочеться, і їла ті страви, які там подавали. Слідуючи принципам "Дієти не працюють!", Під час кожної трапези я могла "є САМЕ те, що задовольнить мене".
Іноді мені хотілося якоїсь конкретної їжі, наприклад морозива з вершками, варенням і горіха ми, з тих, що подають у "Баскін Роббінс", але цього, природно, не було в програмі харчування "Наглядової телей за вагою".Але я строго виконувала всі правила худих, зазначені в книзі "Дієти не працюють!". Сел ле подібного надмірності я знову задовольнялася тим, що пропонували у "Спостерігачів", і продовжувала слідувати принципам худих від природи. І уявіть, за весь цей час занять Я ЖОДНОГО РАЗУ НЕ ВІДЧУЛА СЕБЕ НЕЩАСНОЮ І в чомусь обділила НОЙ!За минулий рік я позбулася ще майже 18 кг і зараз завдяки книзі "Дієти не працюють!" володію природно струнким тілом!
Хочу додати, що я й раніше відвідувала заняття "Спостерігачів за вагою" і прямувала рекомендацій лікаря, але у мене не все вийшло через те, що мені не вистачало ще одного "інгредієнта",а саме філо софії "Дієти не працюють!".
Історія Донни допомагає нам зрозуміти дуже важливий момент: переїдання і здорове харчування - це дві різні речі. Кожна з них заслуговує окремої розмови і різного ставлення.
Отже,з чого почнемо? При відсутності серйозних захворювань позбавлення від зайвої ваги і переїдання має стати вашою пріоритетним завданням. І якщо ваш лікуючий лікар не проти, я б порекомендував вам освоїти і застосовувати на практиці стиль харчування, кото рого дотримуються усі худі від природи.Ні в якій мірі не намагаюся применшити значення здо рового харчування. Але людина досягає більшого успе ха, якщо зосереджується насамперед на тому, що для нього найважливіше.
Не забувайте, що мета здорового харчування - стати якомога більш фізично міцним. Здоров'я важливо, але якщо ви страждаєте від зайвої ваги або переїдання, ви, швидше за все,розумієте, що поки не впораєтеся з цими проблемами, не зможете зосередитися на правильному харчуванні.
Як позбутися від маскувального харчування
Якщо пам'ятаєте, в розділі 4 я згадував про те, що спроби приховати від інших свої думки, вчинки або сведе ня є однією з головних причин, що провокують переїдання.Але при цьому багато читачі напевно вирішили, що до них це не відноситься.
Багато учасників моїх семінарів теж спочатку сумнівалися в тому, що їх переїдання може бути якось пов'язане з прагненням приховати якісь секре ти. І все ж майже всім цим сумнівається, за їхніми ж словами,вдалося позбутися зайвих кілограмів за допомогою процедури визнання. Зараз я хочу розповісти про неї, а ви, перш ніж вирішити вдатися до цього засобу, спробуйте застосувати його не менше п'яти разів.
Прагнення небудь приховати викликає сильне нервове напруження і навіть стрес. Не менший стрес може відчувати і той, хто розуміє,що від нього щось приховують. Чи можете ви пригадати, насколь ко вас гнітило відчуття, що від вас щось тримають у таємниці?
Намагаючись подолати душевний дискомфорт, викликаний страхом проговоритися або неможливістю дізнатися таємницю, людина мимоволі починає переїдати або заливати це відчуття алкоголем.
Пропоную спосіб позбавлення від УМАЛЧІ вання.Я розробив процедуру, яка дозволяє набагато простіше, ніж ви могли припустити, позбавити ся від негативу, пов'язаного з приховуванням секретів. Причому в багатьох випадках можна обійтися без відкрию венного розмови з тим, від кого у вас є таємниця.
За відгуками тисяч учасників семінарів Дієти не працюють!,процедура визнання є одним з найцінніших прийомів, які вони освоїли. Вона допомогла їм не тільки позбутися від зайвої ваги і зберігати стрункість надалі, але також змінити на краще власне життя і відносини з близькими людьми.
Можливо, вам не захочеться вдаватися до цього спо собу, як і багатьом з тих,хто вперше відвідував мої семінари. Вони починали закидати мене питаннями, підсвідомо намагаючись відтягнути момент початку це го досвіду. Вони ніяковіли і робили вигляд, що не розуміють моїх інструкцій. На деяких раптом накочувала сонливість. Словом, в хід пускалися будь-які хитрощі, щоб уникнути необхідності приступити до заняття.Я спеціально розповідаю про це, тому що, читаючи книгу Дієти і раніше не працюють!, Ви можете легко ухилитися від спроби спробувати пропонований мною спосіб. Для цього не потрібно вигадувати відмовок, просто закрийте і відкладіть кни гу або пропустіть відповідні сторінки. Але все ж прошу, не робіть цього!
Обіцяю,що ця проста методика принесе вам величезну користь. Чи не ознайомитися з нею - означає назавжди загнати себе в пастку своїх нинішніх пред ставлений і не використовувати шанси на набуття ес тественно стрункого тіла.
Спробуйте застосувати мою методику не менше п'яти разів. Якщо ви будете неухильно слідувати інструкціям,то зможете скинути не менше 2 кг.
Процедура визнання
Ця процедура розбита на окремі кроки, перечис лені нижче. Пройшовши кожен з них, ставте галочку біля відповідного пункту. Виконуйте їх пос ледовательно, один за іншим.
А. Поверніться до глави 4 і знайдіть підзаголовок Ве ліколепная дюжина,де п'ятим номером стоїть якраз замовчування і приховування. Далі йдуть уп ражнения, де ви повинні перерахувати думки, почуття і факти, які вам доводиться утаі вать від знайомих людей. Перечитайте те, що тоді написали. Якщо з якихось причин ці вправи залишилися невиконаними, поже луйста, перш ніж читати далі,складіть спис ки того, що ви приховувати від різних людей.
Б. Тепер уважно прочитайте те, що вами написано, і відзначте галочками ті секрети, які вам було б: а) найпростіше і б) найважче розкрити тим, від кого ви їх приховується.
В. Вирішіть для себе, який з цих двох секретів ви бажали б розкрити. Не забувайте, що чим страшніше таємниця, Тим більш значний результат принесе вам виконання вправи, що імітує процедуру визнання. Так що не бійтеся, зберіться з духом-по Йдіть на максимальний для вас ризик.
Г. Тепер вам належить вибрати із знайомих того, хто згоден зіграти роль людини, від якого ви втаюю цей секрет. Звичайно,процедуру можна виконувати і по телефону, але при особистому взаємодії користі від неї буде набагато більше.
Д. Перед початком вправи проінструктуйте вашого помічника.
1. Спочатку розкажіть, кого йому належить зображати. Якщо йому не знайомий ця людина, забезпечите його короткими відомостями про нього. Вкажіть вік,обрисуйте основні риси його натури, характер ваших з ним стосунків в звичайних умовах і те, як він може поставитися до вас у конфліктній ситуації. Тільки нічого не говорите вашому помічникові про секрет, який збираєтеся розкрити.
2. Попросіть його звернути увагу на те, які почуття і думки його охоплюють під час підготовки до цієї ролі.
3.Нехай він розповість, які думки приходять йому в голову, що він відчуває, зображуючи того людини. Зверніть увагу, що під час виконання пунктів 1-5 він буде в своїй поведінці виходити в основному з тієї інформації, яку ви йому надали. Коли ж ви перейдете до пункту 6, ваш помічник повинен вести себе настільки агресивно,наскільки зможе. Попросіть його не соромитися, нехай у словесній атаці на вас він не боїться кидати вам в обличчя найжахливіші звинувачення, жорстокі докори, які тільки зможе придумати. Під час виконання цього пункту процедури говорити буде в основному він. Тільки нехай метає свої стріли по одній. Ви повинні відповідати окремо на кожне звинувачення,кожен закид. Попередьте вашого помічника, що маєте намір коректувати його лінію поведінки, якщо тільки вам здасться, що прототип може відреагувати якось інакше.
Головне, щоб партнер весь час підігравав вам. Попросіть його вести себе як можна більш безпосередньо. Ще раз нагадайте, що він повинен вихлюпувати на вас все,що тільки може прийти йому в голову, проявляти всі почуття, які у нього виникають під час вашої перепалки. Він ні в якому разі не повинен виявляти до вас анінайменшого поблажливості або жалості, прислухатися до ваших виправдань. Нехай він вигадує найбезглуздіші звинувачення, приписує вам будь-які гріхи - все може бути прийнятно,оскільки його мета - домогтися, щоб ви відчували себе якомога гірше.
Є. Тепер в точності виконаєте кроки з першого по шостий. Уявіть, що ваш помічник і є та людина, від якого ви щось приховуєте.
Постарайтеся уявити собі і відчути, що б ви відчували, якби опинився перед вами особисто.
Приступаємо до виконання вправи1. ЧАС. Скажіть вашому помічникові, що хочете поговорити з ним, запитаєте, чи може він просто зараз приділити вам п'ять хвилин (саме стільки часу займе виконання вправи).
Якщо він згоден, продовжуйте. Якщо коливається або відмовляє, натякніть, що мова піде про щось дуже важливе, і запитайте, коли йому буде зручніше вислухати вас. Домовтеся про зустріч.
2. ЯК ЦЕ ВАЖКО! Буквально в двох словах, але вкладаючи в них якомога більше почуттів та емоцій, скажіть йому: О, як мені боляче буде говорити про це чи Те, про що я збираюся говорити з вами, так гнітить мене.
3. СТРАХИ. Тепер детальніше розкажіть йому, чому ви так боїтеся говорити з ним про це,перерахуйте всі ваші страхи, пов'язані з розголошенням таємниці. При цьому не робіть ніяких натяків на секрет, про який піде мова, ні словом не згадуйте про суть проблеми. Ваша справа - тільки у фарбах розписати, чого ви боїтеся, що-небудь на кшталт: Я так боюся зізнаватися в цьому, тому що:
• ви, напевно, страшенно розсердитеся на мене;• швидше за все, ви вже ніколи не зможете довіряти мені;
• вам може здатися, що я вкрай нерозсудливий чоловік;
• ви можете подумати, що я роблю з мухи слона або що я надзвичайно дурний;
• це дуже засмутить вас;
• ви подумаєте, що я не повинен був так вважати;
• ви / ти більше ніколи не будете / будеш любити мене; а раптом з-за цього ти кинеш мене (ви покинете мене / звільните мене / ударите мене);
• ви подумаєте, що я дурний, безвідповідальний, легковажна людина.
Отже, опишіть, чого ви побоюєтеся в разі розкриття вашої страшної таємниці, але, повторюю, не згадуйте ні словом про суть справи. Якщо ваш помічник, який увійшов в роль, спробує поквапити вас,щоб хоч трохи наблизитися до розгадки таємниці, повторюйте тільки: Я ще перейду до цього. Я все вам рас-скажу.
4. ИДЕАЛЬНАЯ РЕАКЦІЯ. Закінчивши розповідь про свої страхи і побоювання, пов'язані з розкриттям секрету, попросіть співрозмовника пообіцяти вам дещо. (На цій стадії процедури ви вільні ПОПРОСИТИ його про що завгодно, неважливо,наскільки безглуздими можуть бути ваші прохання. Не має також значення, чи погодиться він дати якісь обіцянки, важливо тільки, щоб на свої прохання ви отримали чітку відповідь: так, ні або може бути.)
Ваші прохання повинні бути сформульовані як можна точніше і чіткіше. Не бійтеся проявити прямоту. Ось про що ви можете попросити його,перш ніж розкриєте свій секрет:
• не переривати вас, поки ви будете говорити. Інакше ви можете збитися з думки і забути згадати про щось важливе. Ви відповісте на будь-які його запитання після, коли все вже буде позаду;
• слухаючи ваше визнання, не відволікатися ні на яке інше справу. Ви хотіли б, щоб він підлогу ністю зосередився на тому,про що ви будете говорити.
Можна попросити його зробити або не робити що-то після того, як він дізнається ваш секрет, наприклад заходів:
• нехай пообіцяє, що ні розлютиться, що не буде кричати на вас, не вдарить або не покине вас;
• спробує пробачити вас, зрозуміти ваші почуття, поставити себе на ваше місце;
• ще попросіть його не вірити всьому тому,що ви будете говорити. Все, що вам потрібно, - виплеснути якомога більше негативної енергії, яка тисне на вас зсередини, і вам зовсім не потрібно, щоб вас зупиняли або переривали. Якщо відчуєте потребу, можете волати, стукати кулаком, підстрибувати, дозволяти собі будь-які перебільшення або непослідовність.Можна навіть вести себе, як несамовита особистість. Ви просите вашого помічника прос то вислухати вас і зрозуміти ваші почуття. Він може навіть уявити собі, що дивиться теле спектакль. Іншими словами, він не повинен приймати на свій рахунок нічого з того, що ви будете говорити чи навіть думати про нього. (Ця порада особливо корисний,коли ви насправді дуже зліться на когось. Ви моделюєте ситу ацію, коли об'єкт вашого гніву чує вас, але при цьому не обурюється у відповідь і не займає оборонної позиції. Відбувається виплеск вашого гніву, ви полегшуєте душу, кажучи все, що думаєте. Ви тим самим очищаєте свій секрет від негативної енергії, і незалежно від того,як реагує об'єкт, у вас виникає почуття задоволення від завершеної справи.) Майже завжди неважливо, чи погодиться той, хто грає роль реального людини, на ваші прохання чи відкине їх. Важливо тільки те, що ви звернулися до нього з цим.
Правда, у вас можуть виникнути і такі прохання, які повинні бути виконані.Якщо ви вимагаєте виконання певних умов, а друга сторона відмовляється дати тверду обіцянку, що вони будуть виконані, не слід продовжувати процедуру. Наприклад заходів, ви можете попросити відключити на п'ять хвилин телефон, а людина відмовиться, оскільки саме зараз чекає важливого дзвінка. Тоді домовитеся перенести зустріч на інший час,коли він не буде зайнятий і зможе підіграти вам.
5. ВОТ ТО, ПРО ЩО Я НЕ ХОТІВ ГОВОРИТИ ВАМ ... Ми підійшли до тієї стадії процедури, на якій ви розповідаєте те, що приховували від цього чоло століття.
Зробіть глибокий вдих і почнемо з самого початку. Дуже часто ми випускаємо з уваги, що ис торію, з якою пов'язаний бережене нами секрет,знайома нам у всіх деталях. Однак слухач, який му ми збираємося розповісти її, може не пам'ятати якихось подробиць або взагалі забути про неї. За цим коротко нагадайте йому основні події, що безпосередньо передували інциденту. Поясню. Одна з учасниць семінару Дієти не працюють! розповідала про те, як зізнавалася чоловікові в якому-то своєму гріху. Ось як вона почала:
Пам'ятаєш, коли ми вперше з тобою зустрілися? Того вечора ти ще призначив мені побачення, а в кінці тижня зробив пропозицію. Ти пам'ятаєш?
Ми одружені два роки, невже тобі здається, що це так довго?
Пам'ятаєш, минулого тижня я питала тебе, не будеш ти проти, якщо я куплю собі дещо-що новеньке з одягу? Ми повинні були піти на вечірку, і я запитала, чи можу придбати новий наряд для себе. А ти відповів, так, звичайно, за умови, що я витрачу не більш ніж сто доларів, пам'ятаєш?
І ось я вирушила по магазинах і купила саме те, чого мені хотілося, але тільки витратила більше, ніж сто доларів. Наскільки більше? Ну,приблизно втричі, якщо точно, то 297 доларів 50 центів. Ти сильно злишся на мене за те, що я порушила свою обіцянку?
6. Дайте йому відчути, ЩО ВІН ПРАВ. Якщо ви думали, що найважча частина процедури - це пункт 5, то ви помилилися. Нам часто вистачає розуму підготувати людину, перш ніж обрушити на нього своє визнання.Але далі ми робимо одну помилку: не розуміємо, що навіть після того, як все розповіли без приховування і полегшили душу, розмова ще не закінчений. СОБЕСЕДНИК ЩЕ ніяк не відреагував на НАШІ СЛОВА. А АДЖЕ ЙОМУ Є ЩО СКАЗАТИ. Для того щоб вважати розмову, що відбувся, а інцидент - вичерпаним,ви повинні дати співрозмовнику можливість висловити з приводу вашого визнання ВСЕ, що він вважає за потрібне. Для цього необхідно зробити три речі.
По-перше, весь час запитуйте його: Як ти ставишся до цього?, А потім кілька разів уточніть: Чи не хочеш ти сказати ще щось? - До тих пір, поки він не висловить все, що у нього на душі.
По-друге,ви повинні уважно вислухати його, прислухатися до кожної інтонації, при цьому весь час звертаючи увагу на вираз його обличчя.
По-третє, і це найважче з усього, ви повинні погодитися з усім, що він буде говорити, і притому з найбільшою готовністю. Я не закликаю вас брехати йому, але якщо в його висловлюванні є хоч частка правди,визнайте його правоту, а інше пропустите повз вух. Повертаючись до прикладу з марнотратною дружиною, чоловік міг би сказати: Ти обіцяла мені, що витратиш всього сто баксів, вже тоді знаючи, що витратиш більше. Навіть якщо ви і не збиралися виходити за межі обумовленої суми і обіцяли витратити всього сто доларів,все одно вам слід погодитися з цим закидом. Дружина повинна була сказати наступне: Ти прав, дорогою. Я дійсно пообіцяла не витрачати більше. І відразу після цього запитати: Чи не хочеш ти сказати щось ще?
Не сперечайтеся. Не намагайтеся захищатися або виправдовуватися. Якщо слова зачіпають вас, зізнайтеся в цьому.Скажіть: Ох! Як мені боляче чути це ... Може бути, ти хочеш сказати щось ще?
Якщо вас звинувачують у тому, чого ви не робили, не намагайтеся заперечувати це. Скажіть краще: Зізнаюся, мене дивує, що ти вирішив, ніби я здатна на таке (або: Я здивована тим, які це викликає у тебе почуття). Хочеш сказати що-то ще? У багатьох ситуаціях найкраща реакція на вже абсолютно необгрунтовані звинувачення співрозмовника - це фраза: М-м, я розумію. Хочеш сказати щось ще?
Під час цієї частини процедури ваше завдання - заохотити співрозмовника висловити вам якомога більше претензій, сильніше вколоти вас, нехай б'є по самому уразливому вашу місцем. Всякий раз,як він випускає в вас черговий заряд люті, дихайте глибоко і сміливіше підставляйте груди під його стріли. Чи не захисту пра-щайтесь. Не сперечайтеся. Намагайтеся не доводити свою правоту, уникайте уїдливих зауважень. Ви повинні всім своїм виглядом показувати, наскільки вам боляче, сумно, як сильно ви шкодуєте.Тепер настала його черга виливати на вашу голову закиди, лють, обурення, недовіру, образу, які він відчуває зараз. Він, так само як і ви перед цим, повинен виплеснути все, що у нього на душі. Не заважайте йому, не намагайтеся переконувати у своїй невинності, не проявляйте гніву або нетерпіння.Процедуру можна вважати завершеною тільки після того, як у вашого співрозмовника не залишиться невисловлених образ і докорів.
Тепер прислухайтеся до себе: що ви відчуваєте? Ви можете відчувати полегшення або, навпаки, вам може стати ще важче, ніж до процедури. Якщо вам полегшало, значить, ви виконали процедуру правильно. Подумайте і скажіть, На скільки кілограмів ви, на вашу думку, стали легше? Запишіть нижче цю цифру.
Якщо ж вам після всіх дій стало ще важче, ніж до їх виконання, це може означати, що ви або щось упустили, розкриваючи свій секрет, або занадто активно пручалися нападкам свого помічника і не давали йому перемогти вас у словесній дуелі.Іншими словами, ви приховали частину правди, і вам доведеться повторити процедуру знову. Тільки на цей раз ви будете виступати в ролі злочинця і лиходія, а не героя і жертви, як у попередньому сценарії. (Розповідайте про те, що приховали, так, ніби ви навмисно зробили це. Опишіть якісь ваші вчинки, які могли спровокувати ситуацію,коли вам довелося щось приховувати.)
Попрактикував з підставною особою, ви можете втілити подібний процес в життя за участю тієї людини, від якого ви приховували свій секрет. Якщо це здасться вам занадто ризикованим або взагалі неможливим, ще кілька разів виконайте процедуру за участю вашого помічника.Напруга від приховування цього секрету покине вас, тільки коли ви відчуєте, що він випарувався з вашої пам'яті. У цьому вас може переконати і те, що, програючи в розумі сцену визнання реального людині, ви відчуєте позбавлення від пов'язаних з цим секретом негативних емоцій.
Якщо ви вирішили розкрити не надто значний секрет,можна і не репетирувати з помічником. Але якщо мова йде про якесь надзвичайно скандальному або сумнівному визнання, обов'язково програйте процедуру визнання з партнером. Добре б повторити її кілька разів, щоб бути готовим до будь-якого розвитку подій в реальності.
Хочу попередити,щоб ви з великою обачністю застосовували процедуру визнання. Розкриваючи правду, ви, безсумнівно, звільняєте себе від тяжкої ноші, але не забувайте і про можливі наслідки.
Це може спровокувати звільнення, розлучення, розрив відносин, загальний осуд та інші напасті.
До речі кажучи, подумайте ось про що.Якщо вам при ходиться приховувати стільки різних речей, то чи потрібні вам стосунки з тими людьми, яким не можна сказати правду? Можливо, частина цих ваших секретів відповідальна за ваші зайві кілограми. Чи можете ви дозволити собі й далі тягти їх за собою по життю?Поверніться до початку опису процедури визнання і ще не менше чотирьох разів виженете її на секретах, які ви записали, читаючи главу 4. Якщо згадаєте ще щось, що вам доводиться приховувати, поповните цей список.
Приготуйте собі шпаргалку для проведення процедури - напишіть на окремому аркуші всі шість стадій і звіряйтеся з нею у міру потреби.
Позбавляючись від чергового секрету, викреслюйте його з вашого списку і позначайте, на скільки кілограмів, як вам здається, ви полегшили своє тіло.

Додати коментар


Захисний код
Оновити