Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Зайва вага

Мабуть, більшість жінок прагне мати ідеальну вагу, але лише деяким він даний від природи, і, щоб утримати його, нерідко доводиться докладати зусилля все життя. Але коли починається зайву вагу? Наскільки ми задоволені своєю фігурою, це вже особиста справа. Одна жінка відчуває себе нещасною, маючи три зайвих кілограми,а другий і сім кілограмів не перешкода.

Незадоволеність власною фігурою це проблема більшості людей. Тільки в Німеччині, наприклад, 58% чоловіків і 41% жінок мають зайву вагу, і лише дуже небагато відчувають себе при цьому добре.

До людей, які дійсно мають зайву вагу, приєднуються послідовники перебільшених ідеалів краси.Дивлячись на все більше і більше тих, що худнуть моделей і кінозірок, вони відчувають себе товстими і непривабливими, навіть якщо їх вага знаходиться в межах норми. Вони прагнуть до практично недосяжного ідеалу. Сорок років тому моделі важили приблизно на 8% менше, ніж середньостатистичні жінки, сьогодні ж їх розділяють 23%.Ясно одне: існують межі, за якими зайву вагу стає ризиком для здоров'я. На щастя, існують різні способи дізнатися, чи дійсно у вас є зайва вага і наскільки потрібно схуднути, щоб відчувати себе бадьорим і здоровим.

Визначаємо зайву вагуПротягом багатьох років існувала тільки одна формула (так звана формула Брока) для перевірки маси тіла: нормальна вага = висота (у сантиметрах) мінус 100. Віднявши з отриманого результату ще 10%, можна було дізнатися ідеальну масу. Інше це зайва вага. Якщо до нормальної ваги додавали 10%, виходив межа надмірної ваги.Сьогодні Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) рекомендує більш точний метод контролю ваги так званий коефіцієнт маси тіла (Body-Mass-Index), скорочено BMI. Він вказує допустимі межі ваги для окремої людини, а саме з урахуванням різних типів фігури.

Щоб визначити свій BMI,масу тіла (в кілограмах) розділіть на зріст (у метрах), зведений у квадрат.

Приклад: ваш вага дорівнює 80 кг, зріст 1,68 метра. Ваш коефіцієнт BMI буде дорівнює 80: (1,68 х 1,68) = 80:2,8224 = 28,3.
За результатами чітко видно, чи є у вас зайва вага насправді і скільки кілограмів потрібно скинути, щоб тіло і душа не страждали від непотрібного баласту (значення дивіться нижче).
Вага в межах норми?Якщо ваш коефіцієнт маси тіла знаходиться в межах 19 24,9, це означає, ваша вага в нормі. І сидіти на дієті кефіру у вас просто немає необхідності. З медичної точки зору причин для схуднення немає. Тим не менш, деякі жінки відчувають себе незатишно, якщо, незважаючи на нормальну вагу,у них з'являється пара жирових складочок або фігура змінилася після вагітності. У такому випадку більш доцільно надати фігурі форму за допомогою силових тренувань. Якщо ваш коефіцієнт маси тіла трохи завищений (від 25 до 30), причин для паніки немає. Проте ви повинні віддавати собі звіт в тому,що надалі ваша вага може зробити негативний вплив на здоров'я
У людей мають невеликий зайву вагу зростає ризик розвитку цукрового діабету (діабету II типу). Може підвищитися кров'яний тиск, зрости ймовірність виникнення інфаркту, інших захворювань серця або апоплексичного удару.Із збільшенням зайвої ваги зростає навіть ризик виникнення ракових захворювань. Вік при цьому не має значення. Хоча це і нормально, що з віком BMI трохи збільшується, проте ви повинні дотримуватися гранично допустимих значень.
З віком коефіцієнт маси тіла збільшуєтьсяЗ віком рекомендований коефіцієнт маси тіла збільшується. У таблиці ви знайдете відповідні значення, які допоможуть точно визначити бажаний вагу.

Додати коментар


Захисний код
Оновити