Краса Жінки

макіяж, косметика, парфумерія

Спортивна дієта

Спортивна дієта призначена для тих, хто веде активний спосіб життя і серйозно займається спортом. Справа в тому, що без здорового спеціального харчування в сучасному спорті не можна добитися ніяких високих результатів, гарантом чяего стане спортивна дієта. Саме тому проблемою харчування спортсменів серйозно займаються дієтологи, гастроентерологи та інші фахівці, що мають відношення до вивчення травлення людини і отримання якісних продуктів.Серйозні регулярні фізичні навантаження забирають у людини дуже багато енергії, що враховує спортивна дієта. До того ж більшість спортсменів високого класу мають дуже жорсткий графік змагань і тренувань, який вимагає від організму атлета перебувати в постійному тонусі, що забезпечує спортивна дієта. Досягти цього стану допомагає спортивна дієта. Її меню направлено на максимальні збалансовані постачання вітамінів і мінералів в організм людини. Саме тому спортивна дієта вважається оптимальною, з точки зору дотримання балансу корисних речовин.

Спортивна дієта не має єдиної формули для всіх видів спорту. Це пов'язано з тим, що різні спортсмени відчувають навантаження різної інтенсивності у певний період, а також дія цих навантажень спрямоване на різні частини нашого організму, що враховує спортивна дієта. Важко уявити одну формулу дієти для спорсмена-суммоиста і футболіста. Однак для всіх категорій атлетів існує правило, яке розробила спортивна дієта, що рекомендує віддати перевагу рослинним волокнах, а не тваринних жирів. Іншим важливим фактором дієти є боротьба із зневодненням, які відчувають всі без винятку атлети, які займаються активними видами спорту. В цьому випадку вкрай необхідно знайти золоту середину відновлення водного балансу організму. Справа в тому, що бездумне вливання рідини в організм призводить до набряків і загального дискомфорту, про що попереджає спортивна дієта. Відсутність води в організмі не дозволить правильно протікати хімічним реакціям і порушить оптимальне дію шлунково-кишкового тракту, чого не допустить спортивна дієта.

Проблема заповнення витраченої енергії для атлета стоїть досить гостро і вирішити її здатна спортивна дієта. Справа в тому, що організму спортсмена все одно, звідки брати необхідну енергію. Якщо необхідну кількість не надходить ззовні, то організм починає поїдати сам себе, про що попереджає спортивна дієта. Спочатку в хід ідуть запаси жиру і вуглеводів. На наступному етапі починається «поїдання» протеїну. Жир в нашому організмі розосереджений практично по всьому організму, а ось вуглеводи у вигляді глікогену і протеїн є складовими м'язової тканини. Кількість вуглеводів в нашому організмі досить мало, тому їх рівень під час тривалих важких навантажень підтримується за допомогою спеціальних спортивних напоїв, називаються изотониками, які рекомендує спортивна дієта. Вибір ізотоніка для кожного випадку персонален і залежить від виду спорту, інтенсивності навантажень, кліматичних умов та деяких інших факторів. В сучасному динамічному спорті неможливо уявити тренувальний і змагальний процес без изотоников, які оберігають наш організм від канібалізму.

Спортивна дієта зосереджена на чотирьох «китах»: жирах, протеїнах, вуглеводах і рідини. Кількість жиру для атлета спортивна дієта допускає лише 25-30% від загального обсягу їжі. Така мала кількість обумовлено тим, що жири створюють дискомфорт в організмі атлета, уповільнюють процес травлення, що призводить до зниження тонусу організму, збільшення часу перетравлення їжі, що. у свою чергу, вимагає більш тривалого періоду відпочинку та налаштування спортсмена. А такі фокуси сучасний спорт собі дозволити не може. 

Однак сучасн нехтувати жирами спортивна дієта не рекомендує. Навіть у культуристів при всій їх перекаченной фігурі жировий прошарок повинна складати не менше 2% від загальної маси. Це пов'язано з тим, що жир є нашою природною шубою, відповідаючи за підтримання терморегуляції організму на належному рівні.

Протеїни зазвичай становлять 12-15% у складі продуктів харчування спортсмена. Вони життєво необхідні для підтримки м'язової маси. Протеїни, які прописує спортивна дієта, сприяють швидкому загоєнню травмованих тканин і беруть участь у виробленні антитіл, без яких організм не захищений, навіть від елементарних інфекцій. Норма протеїнів на кілограм ваги спорсмена на добу безпосередньо залежить від інтенсивності навантажень. У силових видах спорту вона сама висока і досягає 1,8 г/кг ваги. У динамічних видах спорту ця цифра знаходиться на рівні 1,2-1,6 г/кг, а у видах спорту з невисокою руховою активністю вміст протеїну має знаходитися на рівні 0,8-1,0 г/кг ваги спортсмена, що враховує і спортивна дієта. Ми пропонуємо оптимальні цифри споживання протеїну. Якщо ви збираєтеся ще більше збільшити дозу, то пам'ятайте, що підвищений рівень протеїну призведе до зневоднення організму, збільшення жирових запасів і остеопорозу.

Спортивна дієта грунтується на споживанні великої кількості вуглеводів, якого повинно бути в раціоні не менше 55-60% від загальної маси. В залежності від інтенсивності тренувань та змагань, а також від виду спорту в перерахунку на грами, добове споживання вуглеводів коливається в межах 5-10 г/кг ваги спортсмена. Іншими визначальними факторами, які враховує спортивна дієта, є стать і вік атлета.

Що стосується рідини, то вона у більшості спортсменів витрачається в колосальних кількостях. Наприклад, футболіст за 1,5 години футбольного матчу втрачає у вазі 2-3 кг, більшість з втрат при цьому припадає на рідину. Відновлення водного балансу олрганизма спортивна дієта советуцет проводити декількома способами. У них входить рясне пиття, вживання фруктів з великим вмістом води, відвідування басейну і т.д.-- так завершується спортивна дієта.

Спортивна дієта має меню, формування якого враховує дуже багато факторів. Простому обивателю, так і професійному спортсмену не під силу врахувати всі з них і правильно скласти своє меню. Саме тому кожен атлет співпрацює з фахівцем з харчування, який розробляє індивідуальне меню для кожного спортсмена, проте у межах, які встановила спортивна дієта.

Додати коментар


Захисний код
Оновити